Adventure Time Karakterleri İsimleri ve Özellikleri, Hangisi Senin Favorin?

0
Advertisement

Sevilen çizgi film olan Adventure Time Karakterleri İsimleri ve Özellikleri ve Karakterlerin Yorumu – Senin Favorin Hangi Karakter

Finn

finn

Finn

Finn, maceraya çıkmaktan ve günü kurtarmaktan başka bir şey sevmeyen açık mavi tişörtlü, koyu mavi şortlu, siyah ayakkabılı ve yeşil çantalı bir oğlan çocuğudur. Ayrıca son derece uzun akan sarı saçlarını örten bir şapka takıyor. Finn bir bebekken, “Boom Boom Mountain’ın Hatıraları” bölümünde ayrıntılı olarak açıklandığı gibi Jake’in ebeveynleri Joshua ve Margaret tarafından terk edildi. Kendini bir kahraman olarak gören Finn’in macera arzusu vardır ve uzun zaman önce yardıma ihtiyacı olan herkese yardım edeceğine yemin etti. Ancak enerji dolu olduğu için savaşmaktan başka görevleri yapmasını gerektiren durumlarda zorlanıyor.

Başlangıçta Prenses Ciklet’e karşılıksız bir eziyet yaptıktan sonra Finn, Alev Prensesi ile “Frost & Fire” olaylarına kadar süren bir ilişkiye başladı. “Billy’nin Kova Listesi” bölümünde Finn’in öz babası Martin’in hayatta olduğu ve Çokluevrenin en tehlikeli suçluları için bir hapishane olan “Kale” olarak bilinen bir boyutta hapsedildiği ortaya çıktı. Finn ve Jake’in hareketleri, Lich’in hareketleri birlikte Martin’in serbest bırakılmasına neden olur; Finn yakında küçük bir suçlu olduğunu öğrenir ve bunu izleyen kaosta Finn sağ kolunu kaybeder. Bu yüzden de bir kol protezi takar. Bu yapay kol aynı zamanda bir silaha, kesici ve benzeri şeylere de dönüşebülen bir yapay koldur.

Jake

jake

Jake

Köpek Jake, Finn’in en iyi arkadaşı ve evlat edinen kardeşidir. Ayrıca kendisi sarıdır ve ayrıca şekil değiştirebilir. Bir köprü, masa, sandalye vb herşeye dönüşebilir. “Joshua & Margaret Investigations” bölümü, Joshua ve Margaret’in (Finn ve Jake’in ebeveynleri) bir soruşturma yürüttüklerinde Joshua’nın şekil değiştiren, diğer dünyevi bir varlık tarafından ısırıldığını ortaya çıkarıyor. Yaratığın zehri tarafından enfekte olan Joshua, daha sonra Jake’i doğurdu. Jake’in sihirli güçleri, devasa olmaktan inanılmaz derecede küçük hale gelmeye kadar vücudunun herhangi bir bölümünü herhangi bir şekle ve boyuta uzatmasına veya küçültmesine izin verir. Yeteneği savaş ve ulaşımda Finn’e önemli ölçüde yardımcı olur, ancak bazen sadece güldürmekle yetinir. Enerjik kardeşine sırdaş ve akıl hocası olan Jake, çoğu durumda rahat bir tavır sergiliyor, ancak macerayı seviyor ve gerektiğinde hevesle savaşan bir karakterdir. Jake, Lady Rainicorn ile bir ilişki vardır ve “Baba Jake” bölümünde görüldüğü gibi birlikte beş çocuğu vardır.

Prenses Ciklet

Prenses Ciklet

Prenses Ciklet

Prenses Ciklet, yönettiği Şeker Krallığı sakinlerini yöneten sakız (ciklet) prensesidir. Tatlı, pembiş, upuzun bir elbise giyiyor. Ayrıca da altın ve üstünde mavi bir taş olan bir taç takıyor. İkinci sezon finalinde “Mortal Recoil” bölümünde, doktorların onu uygun yaşına getirmek için yeterli sakız bulunmaması nedeniyle yanlışlıkla 13 yaşında bir çocuk olarak hayatına geri döndü, ancak anılarının bozulmadığı görülüyor. “Çok Genç” bölümünde, krallığını Lemongrab Kontu’ndan geri kazanmak için şeker kurabiyeleri tarafından feda edilen parçaları emerek 18 yaşına girdi. Cesur, tatlı, eğlenceli ve zeki bir prensestir. Aynı zamanda bir bilim insanıdır. Ayrıca gayet de başarılı bir bilim insanıdır.

Marceline

marceline

Marceline

Vampir Kraliçesi Marceline, Stakes’te görüldüğü gibi, önceki Vampir Kralı’nı öldürdükten sonra yarı insan ve yarı iblis bir vampirdir ve isimsiz Vampir Kraliçesidir. Gri askılı üstlü, kot pantalonlu ve kırmızı çizmeli kıyaftli bir karakterdir. Bin yaşından büyük olmasına rağmen, genç bir yetişkin şeklinde görünür. Genellikle eskiden ailesinin yadigarı savaş baltası olan balta basını çalar. Marceline ve babası Hunson Abadeer birbirlerini kabul etmekte zorlanıyorlar. Başlangıçta Marceline, babasının onunla sevmediğini hisseder ve duygularını müzik aracılığıyla ifade eder. Kendisi gizemli, ilginç, korkutucu, olağandışı,enteresan ve tuhaftır. Ama bence sevimli bir karakterdir.

Advertisement

Buz Kralı

buz kralı

Buz Kralı

Buz Kralı, kendine özgü bir kalesi vardır ve 1.043 yaşındadır. Mavi bir kıyafet ile beyaz ve upuzun bir saklı vardır. Buz Kralı genellikle etrafındaki güzel prensesleri zorla evlenmek için sık sık çalar, özellikle prenses cikleti diğerlerine göre daha fazla kaçırır. Buz temelli büyü yetenekleri, giydiği büyülü bir taçtan geliyor. Buz Kralı herkes tarafından çılgın olarak tanımlansa da, aslında yalnız ve yanlış anlaşılan biridir. Dahası, Finn ve Jake’i bu kadar iyi arkadaş oldukları için gizlice kıskanıyor.

BMO

BMO

BMO

BMO (bimo), tatlı, Finn ve Jake çok bağlı eski bir bilgisayardır. Hatta bu bilgisayar konuşadabilir ve ayrıca taşınabilir bir elektrik prizi, müzik çalar, playstation, kamera, çalar saat, el feneri, flaş ışığı ve video oynatıcı gibi diğer ev nesnelerinin özelliklerine de sahiptir. BMO, Finn ve Jake tarafından ihtiyaçları için kullanılan bir nesne olsa da, hala yakın bir arkadaş olarak kabul ederler. BMO, Korece aksanıyla İngilizce konuşuyor. Bmo çok tatlı, şirin ve ayrıca çok zeki bir bilgisayardır. Çok sevilen bir karakterdir.

Yumrular Prensesi

Yumruklar Prensesi

Yumruklar Prensesi

Genellikle LSP olarak kısaltılan Yumrular Prensesi, birazcık kaba saba olan Lumpy Space’in prensesidir. “Işınlanmış yıldız tozu” ndan yapılmıştır. Açık mordur ayrıca bu şekilde pamuk şekere benzer ve alnının tam ortasında biryıldız vardır. Yumruk prensesi şımarık ve alaycıdır ve genellikle kurtarılmış mobilyalarla açık havada yaşadığı gösterilir ve evsiz gibi görünür, çünkü Yumruklar kralı ve kraliçesi olan ebeveynlerinden kaçmıştır. Ses tonu bir prenses için kalındır.

Alev Prensesi

Alev Prensesi

Alev Prensesi

İlk adı Phoebe olan Alev Prensesi, Alev Kralı’nın kızı olan Ateş Krallığının 16 yaşındaki prensesidir ve Finn’in arkadaşlarından biridir. Her zaman kırmızılı kıyafetler giyer. Ateş Krallığı’nın diğer tüm sakinleri gibi, ateşle kaplıdır, vücudundan yayılan alevler, duygusal olarak heyecanlandığında yoğunlaşır. Başlangıçta kendi babası tarafından yıkıcı olarak adlandırılırken, duyguları üzerinde hareket etmesini isteyen daha naif bir doğası vardır. Finn onu “tutkulu” olarak tanımlıyor. “Ateşleme Noktası” bölümünde Finn’den Ateş Krallığı’ndan mumlar almasını istedikten sonra, yanlışlıkla babasını beğenmediğini ifade etti; cezası ise hapishanedir. Sonunda, Alev Prensesi kendini sorgulamaya başlar ve aslında kötü olup olmadığından şüphelenir. Finn, kötü olmadığı konusunda ısrarcıdır. Alev Prensesi, bir yıkım aşığı olsa da, sadece kötü adamları yok etmekten hoşlandığı sonucuna varır.

Lady Rainicorn

Lady Rainicorn

Lady Rainicorn

Lady Rainicorn, yarı gökkuşağı yarı tek boynuzlu attır ve Jake’in kız arkadaşıdır. Ayrıca Prenses ciklet’in arkadaşıdır. Nesneleri ve insanları farklı renklere çevirebilir ve uçabilir çünkü vücudu ışığı keser ve üzerinde dans edebilir. Bu da hareketini ve neden gökkuşağı desenine sahip olduğunu açıklar. Gayet tatlı, rengarenk, güzel bir karakterdir.

Advertisement


Leave A Reply