Afrodizyak Nelerde Bulunur? Liste Halinde Afrodizyak İçeren Besinler

0
Advertisement

Afrodizyak nelerde bulunur? Afrodizyak etkisi nedir ve Afrodizyak içeren besinlerin yiyeceklerin maddeler halinde listesi ve açıklamaları

Afrodizyak nelerde bulunur?

Kadınlar ve erkekler için cinsel isteklilik yaratıcı, mevcut performansı arttırarak daha başarılı ve daha aktif bir cinsel hayata sahip olmak adına güç ve istek veren etkiye afrodizyak etkisi denir. Bu afrodizyak etki, doğada bulunan pek çok meyvede, yemekte ve doğal bitkilerde bulunur. Bitkilerin birbirleriyle karıştırılarak hazırlanan karışımları da istenilen miktarda afrodizyak etki ayarlanabilmesine olanak sağlamaktadır.

Yani tek bir ürünle kendi performansını arttırmak isteyen de bir kaç ürünü karıştırıp daha yüksek performansa sahip olmak isteyen de kendi tercihine göre bu ürünleri kullanabilmektedir. İnsanların günlük hayatlarındaki stresleri, iş hayatlarındaki negatiflikler, sosyal hayatlarındaki problemler, kişisel olarak hissettikleri güçsüzlükler ve maddi konularda yaşanan stresler kişilerin ister istemez cinsel dürtülerini de ikinci üçüncü plana atmalarına ve bu sinir stres hali geçene kadar cinsel istekliliklerini kaybetmelerine yol açmaktadır. Konu hakkında araştırmalar yapan uzmanların ortak görüşü de bu yönde ilerleyip psikolojik faktörlerin cinsel sorunları çok fazla etkilediği noktasında birleşmektedir.

Afrodizyak Dolu Bir İçecek

Afrodizyak Dolu Bir İçecek

İstenilen cinsel güce sahip olmak ve performans olarak iyi bir cinsel hayata sahip olmak adına kullanılan yöntemler çok eski çağlardan beri aşağı yukarı aynı malzemelerden yapılmaktadır.

Hatta bir rivayete göre Yunan Aşk Tanrıçası Afrodit’in de kendisiyle birlikte olacak erkekler için daha başarılı bir cinsel deneyim yaşamaları adına onlara afrodizyak etkisi bulunan şifalı bitkilerle karışımlar hazırladığı söylenmektedir. Hatta bu tip cinsel uyarıcı etkisi bulunan ürünlerin isminin “afrodizyak” olmasının sebebinin Afrodit’le bağlantılı olduğu dahi söylenmektedir.

Hangi sebepten olursa olsun bir cinsel isteksizlik durumunda, bir cinsel yavaşlık ve yetersizlik durumunda kadınlarda da erkeklerde eczanelerde satılan tablet cinsel güç arttırıcılar yerine doğal besinlerle ve bitkilerle beslenip bu sorunu halletmeleri çok daha sağlıklı olduğundan bu yolu tercih etmeleri önerilmektedir. Türkiye’de cinsel açıdan durumlara bakıldığında, özellikle toplumda 30’lu yaşlarından sonra bireylerin toplumsal baskıdan ve kendi içsel çekincelerinden sıyrılarak cinselliği daha rahat yaşadıkları ve cinselliği yaşarken hem sevgiyi hem de hazzı uç noktada hissetmek istedikleri görülmektedir.

Advertisement

Çünkü sağlıklı ve sevgiyle gerçekleştirilen bir cinsel yaşam psikolojik olarak rahatlamanın yanında fiziksel olarak da vücutta pek çok pozitif etki yaratmaktadır. Tutkuyla yapılan bir cinsel birleşme sonrasında vücutta dopamin hormonu salgılanır. Serotonin hormonu salgılanır. Kan dolaşımı daha düzenli hale gelir. Kişi kendini daha canlı ve zinde hisseder. Hayata daha olumlu taraflarından bakmayı deneyebilir ve kas ağrılarından kurtularak daha gevşemiş bir kas yapısına sahip olur. Tüm bunların gerçekleşmesini yazının başından beri anlattığımız gibi iyi bir cinsel hayat sağlar. İyi bir cinsel hayata ve iyi bir performansa sahip olmak içinse vücut kimyasını uyarıcı etkileri olan afrodizyak içeren ürünlerle beslenmek yeterli olmaktadır.

Anlatılan tüm etkilere sahip olmak ve cinsel memnuniyet skalasını bir kaç çizgi yukarıya taşımak için kullanılması gereken ürünler şu şekildedir;

Bitki çayları : Metabolizmada bulunan sıvıların akış hızını arttıran bitki çayları doğal olarak kan akışını da hızlandırdığı için bünyedeki heyecan seviyesi ve tutku oranı da artarak daha enerjik bir hale gelinmesine neden olur. Böylelikle bu enerjikliği cinsel performansta kullanma imkanı oluşmaktadır.

Rezene : Tohumlarından faydalanılıp çay olarak da tüketilebilen rezene, bugüne kadar kullanılan en eski afrodizyak etkisi yaratan ürünlerden biridir. Her gün bir parça rezene tüketilmesi halinde cinsel güçte ve isteklilikte mutlaka bir artış meydana gelecektir.

Polen : Afrodizyak etkisi son yıllarda daha iyi keşfedilen polen, bu etkisini içeriğinde belirli miktarlarda bulunan cinsiyet hormonları sayesinde ve yine belirli miktarlarda içerdiği testosteron sayesinde sağlayabilmektedir.

Kişniş :

Kişniş maddesi özellikle kadınlar için cinsel istekliliği ve tutkuyu arttırıcı bir ürün olarak gösterilmektedir. Erkeklerin performans amaçlı tükettiği kişniş negatif etkiler yaratabildiğinden kadınların kullanması önerilmektedir. Bu maddenin kadınlara hem keyif verici hem de isteklilik yaratıcı etki göstermesinden dolayı. Özellikle bir kadeh şarabın içerisine bir miktar kişniş katılarak tüketilmesi tavsiye edilir.

Advertisement

Ginseng özü : Özellikle Çin gibi ülkelerde doğal bir afrodizyak etki yaratıcı ürün olarak kullanıcan ginseng. Dış yapısı itibariyle insan vücudunun yapısına benzemesinden dolayı ilginçliğiyle dikkat çekerek kişilerin kendisine rağbet göstermesini sağlamaktadır. Vücudun cinsel birleşme şartlarını daha kolay yerine getirebilmesini sağlayan ginseng aynı zamanda fiziksel gücü de olması gereken seviyelerde tutmaktadır.

Safran : Vücuttaki cinsel uyarıcı merkezler için uyaran etkiye sahip olan safran maddesi. Aynı zamanda çok fazla tüketildiğinde gülme krizleri yaratmasından dolayı dikkatli kullanılması önerilen afrodizyak etkili ürünler arasındadır.

Çikolata :

En çok bilinen afrodizyak etkili yiyeceklerden biri çikolatadır. İçeriğinde bulunan yüksek şeker oranıyla ve enerji verici kalorisiyle cinsel isteklilik ve cinsel keyif yaşama arzusu uyandıran çikolata. Aynı zamanda beyinde bulunan serotoninlerin seviyesini de arttırıp mutluluk verme özelliklerini taşımaktadır. Çikolata yenilmesi durumunda kadınlar erkeklere nazaran daha fazla çikolatanın etkilerini yaşamaktadırlar.

Roka : Vücutta pek çok vitamin ve mineral ihtiyacını karşılayan roka, aynı zamanda cinsel konularda da güç arttırıcı bir ürün niteliğindedir.

Advertisement

Havyar : Balıkların yumurtalarının adı olan havyar. Pahalı bir yiyecek olmasının yanında kadınlar ve erkekler için çok güçlü afrodizyak etkilere sahip olan bir üründür.

Fındık ve fıstık :

Cinsel gücü arttırıcı başlıca kuruyemişlerden olan fındık ve fıstık. Erkekler için iyi bir performans arttırıcı ürün olma niteliğini taşımaktadırlar.

Vanilya : Özellikle kokusu vasıtasıyla metabolizmadaki merkezi sinir sistemine uyaran bir madde etkisi göstererek cinsel isteklilik konusunda bireyleri harekete geçirebilmektedir.

İncir : İncir meyvesi erkek cinsiyeti bazında en iyi cinsel arzu ve cinsel performans arttıran ürünlerden bir tanesidir. Özellikle Türkiye’nin Aydın ilinde yetiştirilen incirler “mucize afrodizyak meyve” olarak satışa sunulmaktadır.

Advertisement

Çilek : Her iki cins için de performansı etkileyen meyvelerden biri olan çilek. Çikolatayla birlikte tüketildiğinde tamamen cinsel arzuyu dip noktalara vurabilmektedir.


Leave A Reply