Ahmet Kural Kimdir?

0
Advertisement

Son dönemlerin en popüler komedyenlerinin başında gelen Ahmet Kural hayatı, yaşamı ve çalışmaları ile ilgili genel bilgilerin yer aldığı yazımız.

Ahmet Kural Kimdir?

Ahmet Kural babasının Emniyet Müdürü olması sebebi ile bulundukları Kütahya’da 10 Kasımk 1982 tarihinde doğmuştur.

Ahmet Kural Konya’da yer alan Selçuk Üniversitesine bağlı Radyo Televizyon Sinema bölümünen mezun olduktan sonra İstanbul’da Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimine devam etti. Burada eğitimine devam ederken Levent Kırca-Oya Başar tiyatrosu bünyesine katılıp turnelere çıktı. Burada oyunculuk yaparken Fikrimin İnce Gülü isimli TV dizisinde Savaş karakterini canlandırarak ilk defa bir dizi de oynamıştır. Ardından da TRT ekranlarına gelen Evimin Erkeği isimli dizide ise Kapıcı Reco karakterine hayat vermiştir.

İlk sinema filmi olan Güneşin Oğlu’nda ise Haluk Bilginer, Hümeyra ve Özgü Namal gibi isimler ile birlikte kamera karşısına geçmiştir.

2010 yılında çevrilen Çalgı Çengi isimli sinema filminde Murat Cemcir ile başrol oynarak büyük sükse yaptı. Ardından İşler Güçler dizisi ile Murat Cemcir ile birlikte Türk televizyonlarının fenomenlerinden birisi haline geldi.

Advertisement

Bir çok TV ve sinema projesinde yer alarak başarısını iyice yükseltmiştir.


Leave A Reply