Alacakaranlık (Twilight) Kitap Özeti Konusu Karakterler, Stephenie Meyer

1
Advertisement

Stephenie Meyer Stephenie Meyer kitabının özeti. Stephenie Meyer kitap ana fikri, özeti, Alacakaranlık (Twilight) Stephenie Meyer kitabı konusu.

Alacakaranlık (Twilight)

Alacakaranlık (Twilight)

Bella Swan’in annesi ve babası ayrı yaşamaktadır yani evlenip boşanmışlar.Annesi Renee Sıcak bir şehir olan phoenix yaşamaktadır.Babası Charlie de Forks’ta.Annesi Renee Phil adındaki yeni eşi ile evlenmesinden sonra eşinin işi sebebiyle sürekli seyahat etmek zorundadır.Ama bella ile yaşadıklarından dolaylı phil ile seyahate çıkamadığı için Renee onu çok özler.Bella bunun farkına vardığı zaman Charlie’nin yanına Soğuk ve Sürekli yağışlı olan Forks’a gitme kararı alır.Orada mutsuz olacağını biliyordur ama annesi için çok üzülür.Ve forks’a yolculuk başlar.

Bella’nın babası Charlie bir polistir.Ve bu nedenle Bella babasının her gün okula onu bir polis arabası ile bırakmasını istememektedir.Ve bir kamyonet alır ona Charlie. Hediye olarak.Ve bella yeni okulunda ilk günü yaşanır. Bella ilk gününde kamyoneti ile okula gider.Ve bir sevinç kaynağı doğar çünkü park yerinde ki tüm arabalar onun arabası gibi bir hurdadır Derslere girmeye başlar. Mike Newton diye biriyle tanışır. Sonra Jessica ve arkadaşlarıyla.İlk öğle yemeğini Jessica ve arkadaşlarıyla geçirir.Ama bir masa dikkatini çeker.Masada oturanların tabakları doludur.Ve hiçbirisi bir lokma bile almadan farklı yerlere donuk gözleri sert bedenleri ile bakar.Bella bir süre onları gözledikten sonra onlar hakkında bilgi almaya çalışır Jessica’dan. Edward Cullen – jasper- Emet – Alice – Rosalie .Carlisle yani doktor Cullen ile birlikte yaşıyorlar.

Edward’la Tanışma

Derslerin birinde öğretmeni bella’yı Edward’ın yanına oturtur. Edward ondan olabildiğince uzak durur.Günün birinde Trya Bella’nın üzerine sürer yanlışlıkla arabasını.Arabanın kontrolünü yitirir.Bella Son anda ölmekten kurtulur.Onu kurtaran kişi Edward’tır. Edward bir anda arabasının yanından öyle koşar ki okulun diğer ucundaki Bella’yı göz açıp kapayana kadar kurtarmıştır. Trya’nın arabasında Edward’ın omuzlarının değdiği yerler göcük haline gelmiştir. Bella’nın başı yaralıdır.Ve doktor Cullen’a hastaneye giderler. Bella kısa bir süre sonra hatta aynı gün taburcu olur.Ama Trya’nın durumu kötüdür. Bella edward’ı kenara çeker.Ve bunu nasıl yaptın sen okulun diğer ucundaydın.Bunu bana açıklamalısın der. Edward ona yalanlar söyler.Bu doğru değil yanındaydım gibi.Ve bir süre hatta 2 ay onunla konuşmaz.Daha sonra okulda bir parti düzenlenir. Bella’yı çağıran çoktur. Mike – Trya gibi.Ama Bella onları reddeder.Çünkü o berbat bir dansçıdır.Ve çokta sakardır.Bir süre sonra Edward ile yakınlaşır.Onun bir vampir olduğunu öğrenir.Bu onu korkutmaz.Çünkü onu sevdiğini fark eder. Bella artık Edward ile sevgili gibi olur.Zamanını onunla geçirmeye başlar.

Edward’ın Ailesi İle Tanışma

Edward bir gün Bella’yı ailesi ile tanıştırma kararı alır. Bella’da kabul eder.Ve bella ile Ailesini tanıştırır Edward. Bella’yı bir beyzbol maçına davet ederler. Bella da memnuniyetle kabul eder.Ve Edward onu maçın yapılacağı alana götürür.Maçın bitmesine az bir zaman kala 3 kişi gelir. Bunlar vampirdir.Ve Carlisle hemen Bella’yı korumaya geçer.Onlara Bella’yı da aileden tanıtır. Bella’yı koklar adam ve onun bir insan olduğunu anlar.Yanınıza atıştırmalık bir şeyler mi getirdiniz der adam. Carlisle hayır o bizimle der.Edward’da onu adamdan uzaklaştırır.Adamın avlarını sinsice gözetleyerek avladığını anlayan Edward Bella’yı hemen oradan kaçırır ve arabada onu uzaklara götürmekten bahseder. Bunun üzerine Bella böyle bir şeyi yapamayacağını Charlie’nin endişeleneceğini söyler. Edward en başta kabul etmez ama sonradan Bella’ya 15 dk verir. Bella bu 15 dk’da eşyalarını toplayıp evi terk eder.Ve yollara düşerler.

Advertisement

Kaçış Başlıyor

Edward’ın iki kardeşiyle birlikte Bella bir otel benzeri bir yere giderler. Edward ve carlisle de o vampir adamla yanındaki kadını farklı yönlere çekmeye çalışır.Ve başardıklarını sanarlar. Edward’ın bir sonraki gün Bella’nın yanına geleceğini duyan Bella çok sevinir ve havalara uçar.Annesine bir mesaj bırakmıştır eve gitmemesi için.[forks’taki eve] ve annesinin telefonu ile onu o adam arar.Ama Edward’ın kardeşleri bunu bilmemektedir.Adam onu tehdit eder.Annenin başına kötü şeyler gelecek diye.Ve Bella Edward’ın yanına geleceği gün havaalanından Edward ve kardeşlerine görünmeden kaçar.Ve adamın yanına gider.

Adam onu bir bale salonunda beklemektedir. Bella ile bir süre konuşur.Ve Edward için bir video çeker. Bella’nın kanını emerken Edward’ın da bu anı görmesi için.Daha sonra Bella kaçmaya çalışır.Ama adam ona engel olur. Bella yere yığılır.Adam onun bacağına öyle kötü basmıştır ki belanın bacağının kırılma sesi duyulur salonda.Ve Bella’yı bir bez gibi camların üzerine fırlatır.Bella’nın başı kanamaya başlar.Adam zaten onun kanını emmek için çıldırmaktadır.Ve kanın kokusunu duyunca iyice delirir.Ve belanın kanını emmeye başlar.

Bella Kurtulur

Bella bir anda kendini bir odada bulur. Ölmemiştir. Carlisle başındadır.Ve onu iyileştirmek için Edward ile savaş veriyordur.Ya Bella vampire dönüşecektir.Yada Edward Bella’nın elinde derin bir yara açılmış olan o adamın kanını emdiği yerin zehrini emecektir. Edward kendini kaptırıp bella’yı öldürmekten korkar. Ama bunu yapar ve bella’nın acıları biraz olsun diner. Bella’nın annesi Bella’nın merdivenden düştüğünü sanmaktadır

Bella hastaneden çıkınca Edward ‘ın kardeşlerinden biri ona masmavi bir elbise giydirir. Edward’da bir Smokin giymiştir. Bella bir anda Arkadaşlarının onu davet ettiği partinin önünde bulur kendini.Ve Bella’yı indirir arabadan Edward. Ve içeri girip dans etmeye başlarlar. Bir Süre sonra hava almak için dışarı çıkınca Edward seni buraya getirdiğimi görünce çok şaşırdın der.Bakar Bella susuyor hemen lafa başlar.Sen seni götürdüğüm yerin resmi kıyafetler giyilen bir yer olduğunu düşündün değil mi der.Ve güler.Daha sonra Bella üstü kapalı bir biçimde vampir olmak istediğini belirtir. Bunun üzerine Edward bunun bir hata olacağını söyler…


1 Yorum

  1. Keşke birazdaha uzun olsaydı bnde şavak vakti ve yenley kitabı var bunu okudum çünkü bnde devamını şavak vaktiyle devam edicem

Leave A Reply