Anne Babalarına Korkutucu Derecede Benzeyen Ünlü Çocukları – 4

0
Advertisement

Ünlü ebeveynine çok benzeyen çocukların listesi. Serimizin bu dördüncü sayfasında ünlü çocuklarının korkutucu derecedeki benzerliklerine şahit olacaksınız.

Sadettin Erbil’in oğlu Mehmet Ali Erbil – 63 Yaşında

Sayısız tiyatro oyununda rol alan ve birçok filmde oynayan Sadettin Erbil değerli bir sanatçımızdı. Yüzün üzerinde filme yaptığı seslendirme sayesinde hala sesini duyabildiğimiz Sadettin Erbil’in oğlu Mehmet Ali Erbil de babasının izinden gitti. Müzikallerde ve tiyatro oyunlarında rol alan Mehmet Ali Erbil sinema filmleri ve dizilerde de oyunculuk yaptı. Mehmet Ali Erbil’in adını geniş kitlelere duyurduğu mecra ise televizyondaki yarışma programları oldu. Çarkıfelek yarışmasının yıllarca sunuculuğunu yapan Mehmet Ali Erbil, ekrandan dışarı taşan enerjisiyle izleyen herkesi gülümseten bir sima oldu. Uzun süredir sağlık problemleriyle mücadele eden ünlü şovmenin ekranlara döneceği günü iple çekiyoruz.

Mehmet Ali Erbil’in kızı Sezin Erbil – 37 Yaşınd

Usta sanatçı Sadettin Erbil’in oğlu Mehmet Ali Erbil de ünlü bir şovmen oldu. Ancak bir aileye iki ünlü sanatçı yeter diyen Sezin Erbil, dedesi ve babası gibi sahnelerde olmak istemedi. Sanatın başka dalları da olduğu kanıtlamak istercesine deneme yazıları yazan Sezin Erbil, takı tasarımları da yaptı. 10 yıl önce Evren Yazgan’la hayatını birleştiren Sezin Erbil bunca yıldır çocuk yapmayı düşünmüyordu. Geçen yıl babası Mehmet Ali Erbil’in yaşadığı ağır sağlık sorunlarından sonra çocuk sahibi olmaya karar veren çift birkaç ay önce ilk bebeklerini kucağına aldı. Elisa bebeğin ilk ziyaret ettiği kişiyse doğduğu hastanede tedavi gören dedesi Mehmet Ali Erbil’di. Buradan tüm aileye sağlık dolu günler dileriz.

Filiz Akın’ın Oğlu İlker İnanoğlu – 54 Yaşında

Anne, Yeşilçam’ın muhteşem dörtlüsünden biri olan Filiz Akın, baba yapımcıların yapımcısı Türker İnanoğlu. Anne inanılmaz güzel, baba olağanüstü yakışıklı, ikisi de çok ama çok ünlü. Hal böyle olunca İlker İnanoğlu da çok yakışıklı ve çok ünlü olarak geliyor dünyaya. Annesi gibi oyuncu olmayı da babası gibi yapımcı olmayı da deneyen İlker İnanoğlu her iki alanda da çok başarılı oldu. Bu başarısının arkasında aldığı iyi eğitimin de büyük payı var tabii ki. Amerika’da ve İsviçre’de okuyan yakışıklı oyuncunun karizmasının büyük bir bölümü sahip olduğu genel kültüre dayanıyor. Ama maalesef bunlarla değil, yaşadığı aşklarla anılıyor.

Hamdi Alkan’ın kızı Zeynep Alkan – 21 Yaşında

Televizyonlarda uzun yıllar boyunca yayınlanan “Reyting Hamdi” dizisinde başrol oynayan Hamdi Alkan izleyenleri nasıl kahkahalara boğacağını çok iyi bilen, çok zeki ve çok yetenekli bir oyuncudur. Televizyonlarda fazla kilolarıyla tanıyıp sevdiğimiz ünlü oyuncu son yıllarda inanılmaz kilo vererek yepyeni bir kimliğe büründü. Sadece komedi oyuncusu olmadığını, tiyatro oyunları, dizi bölümleri ve sinema filmlerinde yapımcılık ve yönetmelik yaptığını da ekleyelim. Böyle çoklu yetenekli bir sanatçının kızı olan Zeynep Alkan’ın da babasının izinden gitmeyi seçtiğini duyuralım. İtalya’nın Roma şehrinde oyunculuk eğitimini tamamlayan Zeynep Alkan, güzelliğini oldukça farkında olduğunu yaptığı paylaşımlarla gösteriyor. Yakın gelecekte birçok dizi ve filmde görmeye başlayacağımıza eminiz.

Kemal Sunal’ın oğlu Ali Sunal – 42 Yaşında

Şaban karakteriyle özdeşleşmiş olan Kemal Sunal’ı sadece komik bir oyuncu sananları bir kenara alalım, Kemal Sunal’ın temsil ettiği değerleri bilen ve buna saygı duyanları buraya alalım. Hayat verdiği tiplemelerle aslında üstü kapalı bir şekilde sosyolojik taşlama yapan usta sanatçı çok hazin bir şekilde aramızdan ayrıldı. Hayatı boyunca korktuğu için binmediği uçağa, çekilecek bir filmin ekibi otobüslerde yorulmasın diye binmeye karar veren usta oyuncu uçakta geçirdiği kalp krizi sonucu melek oldu. Babasının izinden giden Ali Sunal da babasının adını en güzel şekilde yaşatmaya devam ediyor. Yıllardır televizyon ekranlarından gençlere Güldür Güldür Show’la ulaşan Ali Sunal sayesinde nice genç tiyatroyu sevmeye başladı, sağ olsun var olsun Kemal Sunal.

Advertisement

Tanju Korel’in kızı Bergüzar Korel – 37 Yaşında

Siz Bergüzar Korel’in ailesindeki tek ünlü kişi olduğunu mu sanıyorsunuz yoksa? Yahu böyle bir güzellik ünlü olur tabii de yetenek ve eğitim olmasa oyunculuğu bu kadar iyi olabilir miydi sizce? Aileden gelen bir görgü, efendim belirli bir kültür seviyesi olmasa bu kadar zarif olabilir miydi peki? Yani belki çok zorlasa özel derslerle bu seviyeye yaklaşabilirdi ama bu kadar olamazdı. Tanju Korel ve Hülya Daranca gibi iki duayen sanatçının kızı olan Bergüzar Korel kelimenin tam anlamıyla sanatın içinde yetişmiş. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde eğitim alarak “mektepli” bir oyuncu olan Bergüzar Korel oyuncu Halit Ergenç’le evli ve ikinci bebeklerini daha yeni kucaklarına aldılar.

Ali Şen’in oğlu Şener Şen – 78 Yaşında

En çok filmin çekildiği dönem olan Yeşilçam yıllarında yapılan filmlerin hemen hemen hepsinde oynamış olan ünlü oyuncu Ali Şen’i tanımayan yoktur. O tatlı sima o kadar çok farklı karakteri o kadar inandırıcı bir oyunculukla canlandırmıştır ki, bazı filmlerde komikliğine gülerken bazı filmlerde zalimliğine kızarsınız. Ali Şen’in ünlü olmasına rağmen mütevaziliğinden hiç ödün vermemesi de şu günlerde şımarıklığından geçilmeyen yeni yetme ünlülere örnek teşkil etmelidir. Böyle güzel bir insanın oğlu Şener Şen’in de babasının izinden gittiğini belirtmemize gerek yok herhalde. Oyunculuğunun ilk yıllarında güldüren karakterlerle kendini sevdiren Şener Şen, giderek derinleşen oyunculuğuyla ve şöhrete kurban etmediği mütevaziliğiyle saygının dibini hak etmiştir.

Şener Şen’in kızı Bengü Şen – 46 Yaşında

Şener Şen’in sinemaya giriş yaptığı anda ünlü olmadığını biliyor muydunuz? Yıllarca sadece figüran olarak yer almış filmlerde. Kâh dayak yiyen olmuş, kâh arka plandaki kalabalığın parçası olarak durmuş. Usta oyuncuya şöhreti getiren karakterse Hababam Sınıfı filminde canlandırdığı Badi Ekrem karakteri olmuş. Ondan sonra da zaten gelsin Vecihi, gitsin Tosun Paşa şeklinde birçok komedi filminde unutulmaz karakterler can veren Şener Şen, deneyimi arttıkça karakter oyunculuğuna ağırlık vermeye başladı. Muhsin Bey, Gönül Yarası, Zengin Mutfağı, Eşkıya ve Av Mevsimi filmlerinde canlandırdığı karakterleri görmediyseniz koşun izleyin deriz. İlk evliliğinden olan kızı Bengü Şen ise mizaç olarak babasına benzemesine rağmen hem sahnelerden hem de kameralardan uzak bir hayat sürmeyi tercih etti.

Hayri Esen’in kızı Itır Esen – 63 Yaşında

Hayri Esen, eski ses sanatçılarının en sevilenlerinden biriydi. Yeşilçam filmlerinin çok düşük bütçelerle çekildiği dönemlerde, çoğu filmde ses kaydı yapılamazdı. Önce film çekilirdi, sonra seslendirme sanatçıları stüdyoya girer ve filmdeki konuşmaları ve hatta ses efektlerini yaparlardı. O dönem Kartal Tibet’in oynadığı rollere ses veren kişi Hayri Esen’di mesela. Birçok başka aktörün de seslendirmesini yapan Hayri Esen’in en büyük özelliği sesine katabildiği duygusal iniş çıkışlardı. Böyle bir babanın kızı olmakla çok gurur duyduğunu sık sık dile getiren Itır Esen, babasının izinden gitmeye çok küçük yaşta karar vermiş. Yıllardır tiyatro sahnelerinde ve dizilerde beğenerek izlediğimiz güzel gözlü sanatçının, kendiyle aynı adı taşıyan yeğeni de yeni oyuncularımızdan bu arada.


Serinin Üçüncü Sayfasına Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız

Serinin Beşinci Sayfasına Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız


Leave A Reply