Balık Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu, Balık Hangi Burçlarla Anlaşır?

0
Advertisement

Balık burcu hangi burçlarla anlaşır, hangileri ile anlaşamaz? Balık burcunun diğer burçlarla olan ilişkisi, aşk uyumu nedir?

BALIK İLE KOÇ

Hayalperest ve duygusal Balık burcu insanı ile, gerçekçi, sosyal ve sabırsız Koç insanı anlaşmakta zorluk çeker. Koç, duygulu ama bir o kadar da tatlı olan Balık’ı ilk gördüğünde hemen harekete geçer. Yeni, farklı ve taze bir kan bulunmuştur. İlişkinin ilk evreleri geçtikten sonra daha fazla romantik olamayan ve özensiz davranışlara dönmekte çok geç kalmayan Koç, aceleciliği ve gereksiz çıkışlarıyla, hassas olan Balık’ı kolaylıkla incitebilir. Balıklar romantiktir ve Koçlar’da zayıf olan nazik tavır ve yaklaşımları beklerler. Balıklar daha fazla hassaslık ve romantizm istedikçe, K<jç burcu daha hızlı bir şekilde ilişkiden uzaklaşabilir. Neptün Balık’lara zihinsel kalite verir. Koç kendini bulutlar üstünde bir yolculukta sanmadıkça ve kendini karşı tarafa bırakmadıkça bu beraberlik uyuşmaz karakterlidir. Duygusal kopukluklar bu ilişkinin en önemli açmazıdır. Ancak Koç isterse, karşı tarafın duygularına, dünyasına girebilir ve bir ilişki yaşayabilirler.

BALIK İLE BOĞA

Boğa ve Balık burçları birbiriyle çok iyi anlaşır. Bu ikiliden genellikle mutlu beraberlikler çıkar. Duygusal Balık sempatik Boğa’dan büyük rahatlık duyar. Balık yöneticisi Neptün, Boğa’yı yöneten Venüs ile birbirini anlayan, sevgi ve güzelliğin birbirini bulduğu bir noktadır. Balıklar hayalperest, sıcak, romantik ve duyarlıdır. Bunlar tam da Boğa’nın evlilikte ve bir ilişkide aradıkları özelliklerdir. Bu ikiliden uygun bir evlilik çıkar. Balık’ın romantikliği, evi ve yuvası için devamlı uğraşan ve didinen Boğa’nın kaçış noktasıdır. Bu ilişkide yöneten taraf Boğa olacaktır. Buradaki tek sorun Balık’ın hayatla baş etme biçimi olabilir. Hayata bakış açısı sağlam olan Boğa, Balık’ın bazı yaklaşımlarını tuhaf bulabilir. Ayakları yere sağlam basan Boğa burcu, Balık’ın hayalperest ve umarsız bazı davranışlarını düzeltmek ve kontrol etmek isteyebilir. Balık buna zaman zaman izin verdiği müddetçe bu ilişkileri için bir sorun olmayacaktır.

BALIK İLE İKİZLER

Bu ikilinin uyumunda duygusallık ve mantık arasında gidip gelmeler çoktur. Balık burcu fazlasıyla hassas ve duygusaldır, ikizler burcu ise mantıklı ve sağduyulu yaklaşımıyla Balık’ın yanında biraz fazla yüzeysel kalabilir. Bir Balık, İkizler’in dış dünyaya olan tüm ilgisini kendisine yöneltmesini isteyebilir. Duyarlı ve heyecanlı Balık karakteri, özgürlük sever ikizler için çok tedirgin edicidir. Eğer Balık insanında aradıkları sevgi ve sevecenliği buluyorlarsa, ikizler pek çok alışkanlıklarını değiştirmek zorundadır. Bir taraf hayata gerçekçi bakar, diğer tarafsa hayal kurmayı çok sever. Balık hayalperestliğiyle kendisini ve çevresini kandırmıyorsa, yaratıcılığıyla ikizler burcuna her konuda yardımcı olur. İkizler burcu da gerçekçi düşünce tarzıyla, Balık burcunun hayallerini yıkmamaya özen göstermelidir. Her iki taraf da kolay değiştiği için durum ve koşullara çabuk adapte olabilirler.

BALIK İLE YENGEÇ

Bu iki su grubu, burç dünyasında en fazla anlaşabilen çifttir. Yengeç burcu duygusal, hassas ve karşı tarafı düşünür, Balık burcu da ondan farklı değildir. Yengeç’in sadece daha hassas, daha duygusal tarafı olduğunu anlarsınız. Her iki taraf da birbirlerini ağırlamaktan ve kalplerinde yer açmalarından büyük bir mutluluk duyacaklardır. Aşıkların çatışmaları belki sık sık olacaktır fakat, bir süre sonra aralarında barış ilan edilecektir. Ev sevgisi, mülkiyetçilik, arkadaş çevresi her ikisinin de ortak mizacıdır. Bunlar birbirlerini tamamlayan bir anlayış ile bu işi yürütebilirler. Yine de Yengeç’in yönetme isteği ve kıskançlığı zaman zaman onları zorlayabilir. Balık burcu değişken yapısıyla her konuda olduğu gibi bu ilişkide de ayak uyduran taraf olacaktır. Ay ve Neptün birlikteliği hem duygusallık hem sanat konusunda bu ikiliyi hep destekleyecektir. Bu ikilinin ilişkisi rüyaların gerçeğe dönüşmesini temsil edebilir. Çok uzun yıllar birliktelikleri sürecektir.

Advertisement

BALIK İLE ASLAN

Ateş ve su ikilisi birbirlerinden ayrılmak istemeyen ama bir türlü de bir araya gelemeyen bir ilişki türüne benzer. Su ateşi söndürür, ama su bir kaptaysa ateş onu buharlaştırır. Güçlü ve yürekten davranan Aslan, duyarlı ve her şeye romantik yaklaşan Balık için sığınılacak bir liman olabilir. Balık Aslan’ın hayata tutkuyla bağlı olmasından, cömertliğinden fazlasıyla etkilenir. Aslan da Balık’ın anlayışı ve kibarlığı karşısında şapka çıkaracaktır. Yalnız çabuk etkilenen Balık, imalı bir sözden bile hemen kırılabilir. Aslan’da ise patavatsızlığın sonu yoktur. İstemeden de olsa pot kırmaya yatkındır. Bu yüzden eğer bu ikili uyumlu bir beraberlik yaşamak istiyorlarsa alınganlıkları ve rahat hareketleri minimuma indirmeleri gerekmektedir. Başkaları tarafından pohpohlanan Aslan, Balık’ı ihmal etmeye başlayınca kıyamet kopabilir. Balık’ın duygularının incinmesi çok kolaydır. Bu ilişkide Balık daha az hassas olmayı, Aslan da kabalığı bir kenara bırakmayı öğrenmelidir.

BALIK İLE BAŞAK

Bu iki burç birbirlerine zıt burçlardır. Zıt burçlar kendimizi görebileceğimiz, eksik yönlerimizi tamamlayacağımız burçlardır. Zıt kutupların birbirini çekmesi gibi, zıt burçlar ilk bakışta birbirlerine çekilirler. Karşı taraftaki farklılık kişinin hoşuna gider. Ne de olsa kendisi öyle değildir. Yeni bir şey öğrenmenin hevesi ve bunun sonucunda neler olabileceğinin düşüncesi her iki tarafı kamçılayan bir afrodizyaktır. Aşırı duygusal Balık burcuyla, aşırı mantıkçı Başak ilk görüşte birbirlerinden etkilenirler ama uzun vadede Başak için Balık’ın duyarlı mizacını anlayabilmek çok zordur. Evlilikte duyarlılık ve his farkları büyük olabilir. Balık’ın aşırı romantik, hülyalı ve gerçeklerden uzak oluşu, özellikle kadın Başak burcunu kolay çileden çıkarır. İlk başta hoş gelen her şey, sonradan farklı bir noktaya ulaşır. Burada uygun olanı Başak erkeği, Balık kadını çiftidir. Kadının tatlılığı ve yumuşaklığı, ciddi ve işine düşkün olan Başak’ın yumuşamasını sağlar.

BALIK İLE TERAZİ

Bu su ve hava ikilisi aslında burçlar kuşağının en romantik ve anlayışlı burçlarındandır. Her ikisi de karşı tarafı düşünür, empati, yapar, anlayışlıdır, romantiktir, sanata düşkündür. Olumsuz özelliklerini sayarsak kararsızdırlar, mızmız ve ağır hareket ederler, tembellik meyilleri vardır. Bu da bu beraberlikte bir çekim olmasına rağmen, bazı noktalarda bir düğüme sebebiyet verebilir. Balık, Terazi’nin mükemmel beraberliğinden memnun olacaktır. Fakat Terazi mizacının sosyal aktivitelere meyli olması, diğer insanlarla vakit geçirme isteği içten içe kıskançlık duymasına ve hırçınlık çıkarmasına neden olabilir. Terazi burcu sosyaldir ve insanların büyük çoğunluğu ile kaynaşabilir. Oysa Balık titiz bir ayrımcıdır ve istemezse hiçbir şey için kılını kıpırdatmaz. Hiçbir şey Terazi’yi alıngan ve somurtkan bir Balık kadar mutsuz yapamaz…

BALIK İLE AKREP

Bu iki su beraberliği ideal bir beraberlik sayılabilir. Bu beraberlikte aşk, tutku ve romantizm ilk planda gelir. Akrep, bu zarif ve etkili Balık insanından çok etkilenir. Balık burcu da Akrep’in çözüm yeteneğine ve büyüleyici bakışlarına takılı kalacaktır. Her şey harika giderken Balıklar’ın evinin dışındaki meraklarının su yüzeyine çıkması ve değişken olmasına kadar iyi gider. Bu noktadan itibaren Akrep irkilmeye başlar. Karşı tarafı yönlendirmeye niyetlenir. Baskın yönlerini kullanmak ister. Zayıf olan taraf ilgisini kaybedince ortaklık çatırdayacaktır. Bu ilişkide Akrep erkek taraf olursa, kadın da Balık olursa bu ilişki daha mutlu ve huzurlu olabilir. Tam tersi durumda Balık erkeği, Akrep kadını için fazlasıyla havai ve yetersiz kalacaktır, özellikle yönetimi ele almak konusunda.

BALIK İLE YAY

Bu iki değişken burç, birbirlerini anlamakta zorlanır. Çatışmalar oluşabilir. Su ve ateş beraberlikleri, ateş burcu için gerçekten zordur. Zira su ateşi söndürür. Yani su insanı birtakım baskı ve istekleriyle ateş özelliklerini ortadan kaldıracaktır. Özgür ve savruk Yay, Balık’ta taşınması zor bir ağırlık bulur. Aralarında yakın bir dostluk ve ilginç birçok şey varken, Yay, Balık ile ilişkiyi çok sınırlandırıcı bulabilir. Aslında her ikisinin de birbirlerine anlatacakları hikayeleri vardır. Yay burcu sosyal ortamları, arkadaşlıkları, değişik yer ve ortamları sevmesine rağmen, Balık burcu daha fazla sevdiği insana yönelik bir burçtur ve sadece ondan ilgi isteyebilir. Bu da özgürlüğüne ve bireyselliğine son derece düşkün olan Yay burcunu bunaltabilir. Yay, bir Balık ile uzun bir ilişkiye girmeden önce iki kez düşünmelidir.

BALIK İLE OĞLAK

Bu toprak ve su ilişkisi en verimli ilişkilerden biridir. Oğlak, Balık partnerinde kendinde eksik olan sempati ve anlayışı bulacaktır. Oğlakların kararlı karakteri de Balık için tam yerinde bir karardır zira Balık burcu kararsızlıklarıyla meşhurdur. Oğlak insanı Balık burcunun dağınık ve net olmayan hayatını da düzene oturtabilir. Bu ikilinin seks ihtiyaçları da birbirine uyumludur. Hayatı boyunca hep çok ciddi ve gerçekçi olan Oğlak insanı, hayalperest ve her şeyi geldiği gibi alan Balık ile karşılaştığında kendisini hem çok mutlu hem de fazlasıyla tedirgin hissedebilir. Oğlak her şeyi kontrol etmek ister, Balık burcunu da kontrolü altına almaya çalışabilir; bu da zaman zaman Balık burcunu zorlayacaktır. Yine de ilişki esnasında Oğlak, Balık’ın her geçen gün kendine daha bağlandığını hissederek ilişkiye kendisini daha fazla verebilir. Balık burcu sempatik ve sıcak tavırlarıyla, Oğlak burcunun soğukluğunu ve mesafesini azaltabilir.

Advertisement

BALIK İLE KOVA

Bu hava ve su kombinasyonu dalgalı denizlere benzeyebilir. Balık burcu romantik bir burç olarak, karşı taraftan aşka dair iyi bir beklenti içine girebilir. Kova burcu daha ilk karşılaşmalarında farklı tavırlarla Balık’ın hemen dikkatini çeker. Güzel ve etkili bir iletişimle Kova burcu Balık’ı hemen etkiler. Kova da bu romantik kişinin hülyalı dünyası karşısında bir merak içerisindedir ama mantığı her zaman önde olan Kova insanına göre Balık kadar hayalperest olmak ve her şeyi kabullenmek söz konusu bile olamaz. Bu yüzden bu ilişki flörtten hemen sonra genellikle Kova burcuna göre tamamlanır. Ancak Kova kadını, Balık erkeği olursa bu ilişkinin devam etme olasılığı daha yüksektir, bu durumda bile bir müddet sonra Kova kadını her tür sorumluluğu üstlenmiş olduğunu fark edecektir.

BALIK İLE BALIK

Bu iki romantik ve paylaşımcı insan birbirleriyle gayet iyi anlaşır. Her ikisinin de ortak özellikleri fazladır. Bir arada eğlenceli, keyifli, romantik, hayal dünyalarını besler nitelikte bir ilişki yaşayabilirler. Özellikle flört dönemlerinde her iki tarafın da romantik ve duygusal olması birbirlerini daha fazla istemelerine neden olur. Buradaki tek sorun her iki tarafın kararsızlıkları olabilir. Önemli bir karar aşamasında her ikisi de sorumluluğu karşı tarafa bırakır ve üstüne almak istemez, bu da bir müddet sonra ilişkilerinde bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu ikilinin rahat bir hayatları varsa daha kolay anlaşacaklardır. Biraz maddi sıkıntıları varsa, bu sıkıntıların içinden çıkmak mümkün olmayabilir, zira her iki taraf da maddi konularda fazla dağınıktır ve mantıklı hareket etmeyi beceremez.


Leave A Reply