Başak Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu, Başak Hangi Burçlarla Anlaşır?

0
Advertisement

Başak burcu hangi burçlarla anlaşır, hangileri ile anlaşamaz? Başak burcunun diğer burçlarla olan ilişkisi, aşk uyumu nedir?

başak burcu

Kaynak: pixabay.com

BAŞAK İLE KOÇ

Bu beraberlik, zor bir beraberliktir. Başak, Merkür tarafından yönetilir ve astrolojik olarak savaşçı Koç’un özellikleri ile iyi bir karışım meydana getiremez. Ayrıca bu ikili birbirini görmekte ve anlamakta çok zorlanır. Başak, eleştiren mükemmeliyetçi yapısıyla Koç kişiliğinde pek çok kusur çıkartacaktır. Eleştirilmeye gelemeyen Koç ise tepkisini ani ve sert çıkışlarla ya da ilişkiden uzaklaşarak verebilir. Başak burcu Koç diktatörlüğünde asla mutlu olamaz. Her şeyi düşünerek ve sağlam adım atmak isteyen Başak burcu için anlık isteklerin, coşkulu atılımların hayatta yeri yoktur. Hareketli Koç burcuysa Başak burcunun neden bu kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündüğünü hiçbir zaman anlayamaz. Hayatı bir macera olarak gören Koç insanı, Başak burcunu çok düz, net ve renksiz bulabilir. Aslında Koç burçlarının aradığı tam da bu düzendir ama heyecanlı ve coşkulu yapısıyla hiçbir zaman karşı tarafa onu keşfetmek için yeterli zamanı tanımayacaktır.

BAŞAK İLE BOĞA

Bu toprak ilişkisi genelde uyumludur. Toprak gruplarının en büyük ihtiyaçları, kendilerini güvene alabilecekleri bir alan oluşturmaktır. Her iki taraf da birbirlerini ilk gördükleri andan itibaren bu güvenlik, rahatlık ve sadelik temasıyla birbirlerine yaklaşırlar. Başak burcunun sadeliği, duru güzelliği veya yakışıklılığı Boğa’nın hemen ilgisini çeker. Burada yönetici olan Boğa’dır ve bu toprak ilişkisinde yine ilk adım Boğa’dan gelecektir. Tek problemse, şartları ve koşullan net ve değişmez seven Boğa’nın, Başak burcuna gereksiz müdahaleleri olabilir. Boğa burcu müdahale ettikçe, inatçılık yaptıkça, karşı tarafın bitmek bilmez eleştirileri meydana çıkar. Oysa Boğa burcu eleştiriye hiç gelemez ve kendisini devamlı azarlayacak olan insana bir müddet sonra hem sevgisini hem saygısını kaybeder. Bu dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Her iki taraf birbirlerine karşı anlayışlı, nazik olduğu müddetçe bu ilişki sağlam bir ilişki olabilir.

BAŞAK İLE İKİZLER

Bu iki Merkür insanı ilk başlarda anlaşıyor gibi görünse bile, uzun vadede birbirlerini yorabilir. Aslında ilk karşılaşmada birbirlerinin zekasından hemen etkilenirler ama her iki tarafın da çok konuşması ve dinlememesi sorunun temeli olabilir, ikizler akılcı ve değişkendir. Başak da ise pratik zekalı ve eleştiricidir. Gerçekçi Başak, İkizler’in değişim arzusu ile anlaşamayacaktır. Bu ikili kavga ettiklerinde ortada bir toz bulutu görebilirsiniz. Tabiatları uygun olmadığından, aynı gezegene sahip olsalar bile, toprağın içinde hava olmamasından kaynaklı olarak muhakkak sorun yaşarlar. Her iki burç da sosyaldir, arkadaş canlısıdır. İkizler’in hayatını değiştirmesine izin vermesiyle, Başak’ın verimli yanları ortaya çıkabilir. Başak burcu İkizler’i çok eleştirmemelidir. Bu koşullarda İkizler-Başak beraberliği için bir yol bulunabilir.

BAŞAK İLE YENGEÇ

Biri su, diğeri toprak olan bu ikili birbirlerini besler ve kişilik alışverişlerini ölçülü tutarlarsa ayrılmaz ve çok uzun yıllar bir arada olabilecek bir ikili olabilir. Gezegen uyumu açısından bakarsak da Başak burcu mantıklı, pratik ve duygusallığını çok gösteremeyen bir burçtur. Merkür tarafından yönetilir, akıl her zaman için öndedir. Yengeç ise, her konuda duygusal kararlar verir, o ayın yönetimi altındadır. Eğer her iki taraf yeri geldiğinde hem duygusallığı hem de pratik davranmayı başarırsa, gayet uyumlu bir birliktelik oluşabilir. Eleştirilmeye gelemeyen ve her olayı kişisel algılayan Yengeç, Başak’ın mükemmeliyetçi tarzına ilk başlarda uyum sağlayamayabilir fazlasıyla zorlanır. Başak burcu ne yaparsa yapsın eleştirmekten kendini alıkoyamaz. İşte bu noktada bir kez Yengeç’in kalbini kırarsa her şeyi yeni baştan inşa etmek pek mümkün olmayabilir. Her iki tarafın evini sevmesi, etrafını düşünmesi ilişkinin pozitif ve tutunulacak konusu olabilir.

BAŞAK İLE ASLAN

Toprak ne kadar istemese bile ateşi söndürür. Bu ikilinin beraberliğinde Başak burcu konuşmaları ve aşın eleştirileriyle, Aslan burcunu canından bezdirebilir. Aslan alkışlanmak ister, güzel niyet ister. Başak burcunun devamlı eleştirmesi ve biraz da negatif olması Aslan burcunun dayanabileceği bir şey değildir. Gezegen açısından bakarsak Güneş-Merkür ile anlaşır ve isterlerse, mutlu beraberlik için iyi bir şansları vardır. Yüce yürekli Aslan, Başak’ın doğru eleştirileri için hoşgörülü bacaktır. Başak da Aslan’ın başarılarından gururlanacaktır. Aslan, Başak’ın pratikliğine, zekasına ve uyanık mantığına saygı gösterecektir, eğer Başak, Aslan’ın sahne ışıklarında durmasına izin verir ve çok yıkıcı eleştiriler yapmazsa, sosyalliğini engellemeye çalışmazsa bu beraberliğin yürümemesi için hiçbir sebep yoktur.

Advertisement

BAŞAK İLE BAŞAK

Bu iki birbirine benzeyen insan, ilişki sırasında birbirlerini fazlasıyla zorlayabilir. Birbiri ile aynı olan burçlar genelde iyi anlaşır ama bu bazı burçlar için geçerli değildir. Başak burçları kılı kırk yarar ve alışkanlıkları genellikle aynıymış gibi görünmesine rağmen, her bir Başak değişiktir. Herbirinin alışkanlıkları, birbirleriyle çatışacak ve bir söz savaşı başlayacaktır. Birbirlerinin hatalarını abartmaya meyilli olabilirler. Yine de her iki taraf dinleyerek ve eleştirinin dozunu düşük tutarak ilişkilerinde bir uyum sağlayabilir. Aslında para hesabı, hayata aynı güven perspektifinden bakmaları onlar için bir artı olabilir. İlişkide bir tarafın dinlemesi, diğerinin konuşması gerekir. Bu ilişkide bu pek mümkün olmayabilir. Yükselen sesler fazla olabilir.

BAŞAK İLE TERAZİ

Toprak, hava ilişkisinde her zaman sorun vardır. Toprağın içinde hava yoktur ve hava toprağı havalandırdıkça ortalık toz dumana karışır. İşte ilişki de aynen böyledir. İlişkide mutluluğu bulmakta sorun içeren başka bir ortaklık da budur. Terazi burcu uyumu sever, biraz tembel ve rahat bir burçtur, her şeyi bir iş gibi gören mükemmeliyetçi Başak ise söylenen her şeyi anında ve yerinde yapmaya bayılır. Başak burcu, Terazi’yi fazla rahat ve sosyal olmakla suçlayabilir. Terazi burcu eleştirildikçe, daha fazla rahat ve tembel olmaya başlayabilir veya dengesi bozulur. Eğer Terazi, söylenenin eleştiri olduğunu kabullenmezse belki uyum olabilir ama bu alanda Başak burçlarının inanılmaz bir unvanları olduğu gerçeğini kabul etmeliyiz. Bu ilişkide anlayış ve uyum Başak’ın öğrenmesi gereken ödevlerdendir.

BAŞAK İLE AKREP

Bu toprak ve su ikilisi, en uyumlu ve en verimli beraberliklerden birine imza atabilir. Akrep burcu gizemli ve derin zekasıyla Başak burcunun dikkatini çekmeyi kolay başarır. Akrep erkeği verdiği bilgilerle, esrarengiz tavırlarla Başak kadınının beyninin içine kolay girer. Tam tersi durumdaysa Başak erkeği, Akrep’in bu güçlü kişiliğinden etkilenmiş olsa bile, ilişki içine girip girmemekte tereddüt edebilir. Zira bu kadını elinde tutacağına dair kendine güveni düşüktür. Bu yüzden Akrep erkeği-Başak kadını olarak bu ilişki daha dengeli ve kusursuzdur. Bu ikili genellikle toplumun ortak hayranlığını çeker. Gururu yüksek olan Akrep burçları, Başak’ın eleştiri mekanizmasından derinden yaralanmadığı müddetçe bu ikili çok iyi bir şekilde anlaşır. Akrep’in sorun çözme yeteneği Başak’ın başını döndürür. Başak’ın pratikliği ve iş bilirliği de Akrep’in işine yarar. Akrep burcu kıskançlık ve baskı uygulamazsa bu ilişki daha uzun soluklu olabilir.

BAŞAK İLE YAY

İki değişken burç olarak Başaklar ve Yaylar birbirlerinden çok farklı insanlardır. Tek ortak özellikleri ise durum ve olaylara karşı iyi uyum sağlamaları. Yay’ın özgürlük tutkusu ve macera isteği, ayaklan her zaman yere sağlam basmak isteyen Başak için çok fazladır. Başak düzenli bir burçtur, ne zaman ne yapılacağını bilmek ister. Yay burcu ise hayatı geldiği gibi yaşamak arzusundadır. Klasik ve biraz da eski usul olan Başak ile yenilikçi ve devamlı değişen Yaylar çok uzun soluklu bir ilişki yaşamaktan uzaktadırlar. Yay burcu fiziğiyle, duruşuyla ve arada görünüp kaçmasıyla Başak burcunu kolayca etkileyebilir. Yay burcu, Başak burcunun zekasını ve pratikliğini çabuk fark edecektir. Fakat ilişki ilerledikçe Başak bazı şeylerde yanıldığını görecektir. Her şeyi ortak yapmak isteyen Başaklar, tek başına hareket eden Yay ile devamlı sorun yaşayabilir. Yay ağız dalaşını sevmemesine rağmen Başak bunu giderek ve artan bir şiddetle geliştirmesine neden olacaktır.

BAŞAK İLE OĞLAK

Bu iki toprak grubu birbirleriyle çok iyi anlaşır. Her ikisinin de istediği tek şey güvenli bir ortam ve sağlam temelli bir ilişkidir. Oğlak erkeği, Başak kadınının pratik zekasından ve iş bitiriciliğinden kolaylıkla etkilenir. Başak kadını da Oğlak erkeğini zeki nüktedan ve sorumluluk sahibi bulur. Başak kadını için sığınılacak bir liman, güvenilecek bir eş her şeyden daha önemlidir. Her ikisi de titiz ve hoşgörüsüzdür. Her ikisi de görünüşte soğuk, mesafeli ve kibirlidir. Birbirlerini aşk fısıltılarıyla bunaltmayacak, herkes üzerine düşeni kolaylıkla yapacaktır. Bu ilişkide tek sorun zaman geçtikçe Başak burcunun daha fazla ilgi görmeyi istemesi olabilir. Her iki burç ekonomik davranmayı severler ve boşu boşuna para harcamaktan hiç hoşlanmazlar. Bu onları bir arada tutan başka bir nedendir.

BAŞAK İLE KOVA

Birbirlerini hiçbir şekilde görmeyen ve anlamaktan biraz uzak olan bu iki burç arasında ne seninle ne sensiz ilişkisi yaşanır. Kova burcu özgürlüğüne düşkün, sosyal ve sürprizleri seven bir burçtur. Başak ise, ancak sonucunu bildiği şeylere adım atar, sürprizlerden korkar, daha tutucu ve geçmişe yönelik yaşar. Bu anlamda Başak burcu, ilk görüşte Kova’dan fazlasıyla etkilenir. Kova burcu da Başak’ı zeki ve entelektüel bulur ama Kova için bu dünyada sadece Başak burcu yoktur. O an etkilenir ama yoluna devam eder. Özellikle Başak kadını bu duruma içerleyebilir. Başak kadını eleştirmeden, büyük bir incelikle Kova burcuna düşüncelerini aktarırsa bu ilişki her zaman yürür. Anlaşmaları biraz da her ikisinin kültür seviyelerine bağlıdır. Eğer çiftler arasında belirgin bir farklılık varsa, ilişkiden mutluluk ummak yanlış olabilir. Başak’ın değişkenliği sayesinde isterlerse bu ilişkiyi yürütürler. Ama şunu bilmekte fayda var; bu ilişkide değişen taraf Kova olmayacaktır.

Advertisement

BAŞAK İLE BALIK

Bu iki burç birbirlerine zıt burçlardır. Zıt burçlar kendimizi görebileceğimiz, eksik yönlerimizi tamamlayacağımız burçlardır. Zıt kutupların birbirini çekmesi gibi, zıt burçlar da ilk bakışta birbirlerine çekilirler. Karşı taraftaki farklılık kişinin hoşuna gider. Ne de olsa kendisi öyle değildir. Yeni bir şey öğrenmenin hevesi Ve bunun sonucunda neler olabileceğinin düşüncesi her iki tarafı kamçılayan bir afrodizyaktır. Aşırı duygusal Balık burcuyla, aşırı Mantıkçı Başak ilk görüşte birbirlerinden etkilenirler ama uzun vadede Başak için Balık’ın duyarlı mizacını anlayabilmek çok zordur. İlişkide duyarlılık ve his farkları büyük olabilir. Balık’ın aşırı romantik, hülyalı ve gerçeklerden uzak oluşu, özellikle kadın Başak burcunu kolay çileden çıkarır, ilk başta hoş gelen her şey, sonradan farklı bir noktaya ulaşır. Burada uygun olanı Başak erkeği, Balık kadını çiftidir. Kadının tatlılığı ve yumuşaklığı, ciddi ve işine düşkün olan Başak’ın yumuşamasını sağlar.


Leave A Reply