Ben Sporcunun Zeki Çevik ve Ahlaklısını Severim Sözünün Anlamı

0

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ben Sporcunun Zeki Çevik ve Ahlaklısını Severim Sözünün Anlamının yer aldığı sayfamız.

Advertisement

Ben Sporcunun Zeki Çevik ve Ahlaklısını Severim Sözünün Anlamı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belkide en sevilen ve Türk milletine miras olarak bıraktığı en anlamlı sözlerden birisi “Ben Sporcunun Zeki Çevik ve Ahlaklısını Severim“‘dir. Peki neden?

Çünkü insanlık tarihinin en büyük problemlerinden birisi ahlaklı ve dürüst olmayan insanların sebebiyet vermiş oldukları olaylardır. Hangi milletin hangi dönemin tarihine bakarsanız bakın mutlaka orada ahlak yoksunu birilerini mutlaka bulursunuz. Bu sebeple Türk toplumunun da ahlaklı bir yapıda olmasını dilemiştir Gazi Mustafa kemal Atatürk.

Bir çok spor dalında artık günümüzde yarışmalar yapılmaktadır. Bir çok meşhur ve başarılı sporcu da ister istemez ortaya çıkmaktadır. Ancak bu sporcular arasında bazıları hal hareket ve davranışları ile öylesine saygı durulmuştur ki bu sporcuların ahlakı davranışları spor başarılarının ötesine geçmiştir. Bunun sebebi de her ne olursa olsun disiplinli bir hayat sürüp asla ama asla haksızlıklar karşısında bu sporcuların boyun eğmemesidir. Her spor müsabakasında mutlaka bir taraf kazanır ama bir taraf kaybeder ama mutlaka dostluk kazanır.

Advertisement


Leave A Reply