Cadılar Bayramı İçin Netflix’den Süper Korkunç 26 Film Önerisi

0
Advertisement

Cadılar Bayramında yada gerilim yaşamak istediğiniz bir gece izlemek için Netflix’ten en güzel korku filmlerini derledik.

Bazen sadece iyi bir korkuya ihtiyacınız var – ve Netflix’teki bu korku filmleri size yardımcı olmaktan mutluluk duyar. Küçük çocukları korkutmakla ilgili hikayelerden, gerçek olaylara dayanan gevşek filmlere kadar, bunların hiçbirini tek başınıza izlemek istemeyebilirsiniz. Bu nedenle, bir Netflix izleme partisi aracılığıyla arkadaşlarınızı bir araya getirdikten sonra – ve bol miktarda atıştırmalık – patlamış mısırınızı sıkıca tutun. Yerinizden zıplayabilirsiniz.

Bu filmlerde Bella Thorne, James Franco ve Matt Bomer gibi birkaç tanıdık yüz var. Ve onları öldürmek isteyen bir çok hayalet, iblis ve karanlık ruh olduğundan emin olun. Çılgın ve cani palyaçolardan tüyler ürpertici bebeklere kadar, tüm bu Netflix korku filmlerinde mağazada korkunç bir sürpriz var. Muhtemelen görmediğiniz (veya bazılarını gördüğünüz, ancak bu sefer gözleriniz açıkken tekrar izlemek istediğiniz) bazı yeni klasik korkutucu filmler var. Korkunç çığlıklarınız nedeniyle komşularınızı rahatsız etmekten endişeleniyorsanız veya aile film gecesinde izleyecek bir şey arıyorsanız, bunun yerine en sevdiğimiz çocuk dostu korku filmlerinden birini izlemeyi düşünebilirsiniz.

In the Tall Grass (2019)

In the Tall Grass

Bu film, çok basit bir önermeden pek çok dehşet uyandırıyor: Göremediğiniz yerde gizlenen korkunç şeyler var. Stephen King ve Joe Hill’in (King’in oğlu) bir romanından uyarlanan film, Becky ve Cal’ın küçük bir çocuğu uzun otlarla kaplı bir tarladan kurtarmasıyla başlar.

Eli (2019)

eli

Advertisement

Hastaneleri ürkütücü buluyorsanız, bu filme bir göz atın. Eli, nadir görülen bir hastalıktan muzdarip olan genç bir çocuktur. Hastalığı için çeşitli tedaviler denense de istenilen sonuç bir türlü alınamaz. Son olarak tedavi için ıssız bir ortamda bulunan bir kliniğe götürülür. Ancak bu tedavi sizi pek bi gerecek..

In the Shadow of the Moon – Ayın Gölgesinde (2019)

In the Shadow of the Moon

Bir seri katilden daha ürkütücü bir şey yoktur – her dokuz yılda bir tekrar öldürmek için periyodik olarak ortaya çıkan kaçak bir katil dışında. Bu film, böyle bir vakayı çözmeye ve katilin suçlarının bilime nasıl meydan okur gibi göründüğünü anlamaya çalışan bir dedektifle ilgili.

Eerie – Ürkütücü (2019)

Eerie

Tamamı kızların katıldığı bir Katolik okulunda, bir öğrenci intihar eder, bu da onların nedenini bulmaları için bir medyum getirmelerine neden olur. Manastırın geçmişinden gelen sırlar, birkaç ruhla birlikte araştırılır.

Malevolent – Kötü Niyet (2018)

Malevolent

Advertisement

Bir erkek ve kız kardeş ikilisi, paranormal aktivitelerle müzakere etme deneyimi hakkında konuşabilir, ancak hepsi bir oyun. Ancak oyunları gerçek ve dehşet verici hale geldiğinde, kendilerini hayatları için savaşırken bulurlar.

It Comes at Night – Gece Gelen (2017)

It Comes at Night

Bu hikayeye kime güveneceğini bilemeyeceksin. Kıyamet sonrası bir dünyada geçen çaresiz genç bir çift, güvenli ve iyi silahlanmış bir ailenin evine sığınır.

Truth or Dare – Doğruluk mu Cesaret mi (2017)

Truth or Dare

Siz ve arkadaşlarınız için perili bir ev kiralamak eğlenceli bir Cadılar Bayramı etkinliği gibi görünüyor, değil mi? Bu film, onu yeniden düşünmenizi sağlayabilir.

Death Note – Ölüm Notu (2017)

Death Note

Çılgınca popüler bir Japon Manga’sına dayanan bu filmin parlak bir konusu var – bir lise öğrencisi elini, sayfalarında adı yazan kişiyi öldürebilecek doğaüstü bir defter alıyor.

The Ritual – Ritüel (2017)

The Ritual

Bu İngiliz korku filmi, İsveç’in vahşi doğasında maceraya atılan dört arkadaşı konu alıyor. Çadırlarının dışındaki doğaüstü güçlerden kimse güvende değil.

Bye Bye Man (2017)

Bye Bye Man
Bye Bye Man gerçek mi yoksa kafalarında mı? Üç üniversite öğrencisine bu karanlıkta doğaüstü bir katil musallat olduğunda neler yaşanacağınız öğrenin.

The 3rd Eye – 3. Göz (2017)

The 3rd Eye

Advertisement

Haley Joel Osment ölü insanları gören tek çocuk değildi. Alia’nın küçük kız kardeşi, evlerine musallat olan hayaletler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir göreve çıkar. Bir Endonezya gerilim filmi…

Stephanie (2017)

Stephanie

Bu iblisler küçük çocukları rahat bırakacak gibi görünmüyor. Görünmeyen güçler ona musallat olurken Stephanie adında genç bir kız, küresel bir krizin ardından yapayalnız kalır. Ebeveynlerinin dönüşünü umar ama eski güzel günler geride kalmıştır.

The Vault (2017)

The Vault

Bir banka soygunu sırasında, James Franco tarafından korunan bir kasanın duvarlarının ötesinde nakit paradan çok daha fazlasının olduğu ortaya çıkıyor. Orange Is the New Black aktör Taryn Manning ve Francesca Eastwood oyuncu kadrosunu tamamlarken soyguncular da kendi başlarına yıldızlar.

Baby Sitter – Bebek Bakıcısı (2017)

the babysitter

12 yaşındayken bebek bakıcınızın olması ve bunun için artık büyümüş olduğunuzu düşünmek zor. Bebek bakıcınızın sizi sessiz tutmak isteyen Şeytani bir tarikatın parçası olması daha da zor. Bu film, Cameron Diaz, Drew Barrymore ve Lucy Liu’yla birlikte Charlie’s Angels filmiyle tanınan McG tarafından yönetildi.

Mara (2017)

mara

Mara, uykularında öldürülen insan cinayetlerini araştıran bir suç psikoloğu hakkındadır. Uyumayı planlıyosanız seyretmeyin …

Gerald’s Game – Gerald’ın Oyunu

Gerald's Game

The Haunting of Hill House hayranları, Gerald’s Game’in aynı yönetmene sahip olduğunu öğrenince çok sevinecekler. Stephen King’in kitabından uyarlanan bu film bir psikolojik korku filmi: Yatağına kelepçeli haldeyken kadının kocası aniden ölüyor.

Advertisement

Don’t Knock Twice (2016)

Don't Knock Twice

Genç bir kız kötü bir cadının dikkatini çektikten sonra, güvenebileceği tek kişi tanıdığı en az güvenilir kişidir: bağımlı annesi.

Terrifier – Korkunç (2016)

Terrifier

İsim (ve bu canavarın fotoğrafı) gerçekten her şeyi söylüyor, değil mi? Cadılar Bayramı’nda, terör hükümdarlığı döneminde, herkes, şeytani, katil Art the Clown’a dikkat etmelidir.

Before I Wake – Kabustan Gelen (2016)

Before I Wake

Bir çift, Wonder’den Jacob Tremblay’in canlandırdığı Cody adında küçük bir çocuğu evlat edindiğinde, önünde beklenmedik engellerle karşılaşırlar. Görünüşe göre Cody’nin hayalleri hayat buluyor. Ama ne yazık ki kabusları da öyle.

Friend Request – Lanetli Mesaj (2016)

Friend Request

Sosyal medyada kimin davetiyesini kabul ettiğinize dikkat edin: Bu film, üniversitedeki başka bir öğrenciye üzülen popüler bir kızı konu alıyor ve bu yüzden onu Facebook’a ekliyor. Arkadaşlığa son verdiklerinde ise, tüyler ürpertici şeyler olmaya başlar.

The Autopsy of Jane Doe – Otopsi (2016)

Otopsi

Baba Tommy ve oğul Austin birlikte çalışan adlî tıp memurlarıdır. Baba-oğul inceledikleri bir cesette tutarsız ipuçları bulmaya başlarlar. Ancak bilmedikleri şey, cesedin sıradan bir cinayet kurbanı olmadığıdır. İkili cesedi inceledikçe işler daha da gizemli ve tehlikeli bir hal almaya başlayacaktır..

Demonic – Şeytani Ruhlar (2015)

Demonic

Advertisement

Bu hayalet avcılarının komik bir tarafı yok. Bir grup terk edilmiş bir evi ziyaret ettiğinde ve bir kan banyosu gerçekleştiğinde, bir dedektif ve psikolog olanları araştırıyor.

The Witch (2015)

The Witch

Bu, ürkütücü psikolojik korku filmlerinden biri. Bir ailenin kendi toplumundan atıldığı ve ormanın kenarında yaşamaya gönderildiği kolonyal New England’da geçer. Aile, orada olabilecekler konusunda birer birer paranoyaklaşıyor.

Creep (2014)

Creep
Garip bir Craiglist işini alan bir kameraman, yavaş yavaş geren bu filmde, müşterisinin söylediği kişi olmadığını keşfetmeye başlar.

Insidious (2011)

Insidious

Ne yazık ki, bazen perili olan sizin eviniz değildir. Insidious’da, bir aile (Patrick Wilson ve Rose Byrne liderliğindeki) korkmaları gereken kişinin en büyük oğulları olduğunu anlar.

Cloverfield – Canavar (2008)

Cloverfield

Film 6 genç New Yorklu’nun katıldığı veda partisinin gecesinde şehre devasa bir canavarın saldırmasını anlatıyor. Filmin yönetmeni ünlü yönetmen J. J. Abrams


Leave A Reply