Caladryl Losyon Nedir? Ne İçin ve Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

0
Advertisement

Caladryl Losyon ne için kullanılır, ne işe yarar? Caladryl Losyon yan etkileri ve kullanım şekli nasıldır? Caladryl Losyon neyi tedavi eder? Etkileşimleri.

Caladryl Losyon

Caladryl Losyon

Kullanımları

Pramoksin, küçük yanıklar / kesikler / sıyrıklar, güneş yanığı, egzama, böcek ısırıkları, uçuklar veya zehirli sarmaşık, zehirli meşe veya zehirli sumak gibi küçük cilt tahrişinin neden olduğu kaşıntı ve ağrıyı geçici olarak gidermek için kullanılır. Pramoksin içeren bazı ürünler, hemoroid ve genital / anal alanın (anal fissürler, vajina / rektum etrafında kaşıntı gibi) diğer bazı problemlerinden kaşıntı ve rahatsızlığı geçici olarak gidermek için de kullanılır.

Pramoksin, lokal anestezikler olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Ağrı ve kaşıntı duygularını engellemek için cildi uyuşturarak çalışır.

Doktor tarafından yönlendirilmedikçe 2 yaşından küçük çocuklarda cilt tahrişi için pramoksin kullanmayın.

Pramoksin, doktor tarafından yönlendirilmedikçe 12 yaşından küçük çocuklarda hemoroid veya diğer genital / anal durumlar için kullanmayın.

Advertisement

Bu ürün ayrıca cilt koruyucuları (kalamin, çinko asetat, çinko oksit gibi) gibi başka bileşenler de içerebilir. Daha fazla bilgi için ürün paketini okuyun.

Bu ilacı kendi kendinize tedavi ediyorsanız, sizin için doğru olduğundan emin olmak için bu ürünü kullanmaya başlamadan önce paket talimatlarını dikkatlice okumanız önemlidir.

Caladryl Losyon nasıl kullanılır?

Bu ilaç sadece doktorunuz tarafından belirtilen ciltte kullanım içindir. Açık yaralar, derin kesikler veya ciddi yanıklar gibi ciddi derecede kırık cilt bölgelerine uygulamayın. Ürün paketindeki tüm talimatları izleyin. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.

Etkilenen bölgeyi yavaşça temizleyin ve kurulayın. Bir losyon veya köpük ürünü kullanıyorsanız, etikette belirtildiği gibi kullanmadan önce kabı iyice çalkalayın. Cilt tahrişi için, etkilenen bölgeye genellikle günde 3 ila 4 kez veya doktorunuzun yönlendirdiği şekilde uygulayın. Hemoroid veya diğer anal durumlar için, ilacı genellikle her bağırsak hareketinden sonra veya günde 4 ila 5 kez veya doktorunuz tarafından belirtildiği şekilde etkilenen bölgeye uygulayın. Bu ilacı rektum içinde kullanmayın. Köpüğü temiz bir doku üzerine püskürtün ve etkilenen bölgeye uygulayın. Hemoroidal krem ​​kullanıyorsanız, birlikte gelen aplikatörü kullanabilirsiniz. Her kullanımdan sonra aplikatörü temizleyin.

Tedavi edilen bölge eller içermiyorsa, kullanımdan hemen sonra ellerinizi yıkayın.

Bu ürünü vücudun geniş bölgelerinde kullanmayın veya yönlendirilenden daha sık kullanmayın. Alanı su geçirmez bandajlar veya plastikle kapatmayın veya doktorunuz tarafından belirtilmedikçe ısı uygulamayın. Durumunuz daha hızlı iyileşmeyecek ve yan etki riskiniz artacaktır.

Advertisement

Ürünü gözlerinize, burnunuza, kulaklarınıza veya ağzınıza sokmayın. İlaç bu bölgelere girerse, silin ve hemen suyla durulayın.

Durumunuz kötüleşirse, belirtiler 7 gün içinde düzelmezse veya 7 günlük tedaviden sonra devam ederse veya belirtiler birkaç gün içinde düzelirse ve geri dönerse ürünü kullanmayı bırakın ve doktorunuza söyleyin. Ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal tıbbi yardım alın.

Yan etkiler

Yanma veya batma meydana gelebilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza bildirin.

Doktorunuz sizi bu ürünü kullanmaya yönlendirdiyse, size olan yararın yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiğini unutmayın. Ürünü kullanan birçok insanın ciddi yan etkileri yoktur.

Bu ürüne çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, aşağıdakiler de dahil olmak üzere ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz derhal tıbbi yardım alın: döküntü, kaşıntı / şişme (özellikle yüz / dil / boğaz), şiddetli baş dönmesi, nefes darlığı.

Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Önlemler

Bu ürünü kullanmadan önce, pramoksine alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin; veya ürün ambalajında ​​listelenen diğer bileşenlerden herhangi birine; veya başka alerjiniz varsa. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınızla konuşun.

Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza tıbbi geçmişinizi söyleyin, özellikle: derin / açık / delinme yaraları, kırık / hasarlı / kabarmış cilt, hayvan ısırıkları, ciddi yanıklar.

Bu ürünü hemoroid için kullanıyorsanız ve rektumdan kanama olursa, kullanmayı bırakın ve derhal doktorunuza danışın.

Ameliyattan önce doktorunuza veya diş hekiminize kullandığınız tüm ürünler (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) hakkında bilgi verin.

Hamilelik sırasında, bu ilaç sadece açıkça ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.

Advertisement

Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Etkileşimler

Aynı anda başka ilaçlar veya bitkisel ürünler alırsanız bazı ilaçların etkileri değişebilir. Bu ciddi yan etki riskinizi artırabilir veya ilaçlarınızın doğru çalışmamasına neden olabilir. Bu ilaç etkileşimleri mümkündür, ancak her zaman gerçekleşmez. Doktorunuz veya eczacınız, ilaçlarınızı kullanma şeklinizi değiştirerek veya yakından izleme yoluyla etkileşimleri sıklıkla önleyebilir veya yönetebilir.

Doktorunuzun ve eczacınızın size en iyi bakımı vermesine yardımcı olmak için, bu ürünle tedaviye başlamadan önce kullandığınız tüm ürünler (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler dahil) hakkında doktorunuza ve eczacınıza bildirin. Bu ürünü kullanırken, doktorunuzun onayı olmadan kullandığınız diğer ilaçların dozunu başlatmayın, durdurmayın veya değiştirmeyin.

Kullandığınız tüm ürünlerin bir listesini tutun. Ciddi ilaç sorunları riskinizi azaltmak için listeyi doktorunuzla ve eczacınızla paylaşın.


Leave A Reply