Çevre Koruma İle İlgili Önemini Anlatan Resimler Görseller Posterler

1
Advertisement

Çevre koruma haftası, çevre kirliliği ve çevremizi korumanın önemi ile ilgili resimler, görseller, posterler. Çevre koruma resimleri..

Çevre Koruma

çevre koruma

Kaynak: pixabay.com

Gezegenimizin karşılaştığı zorlukların boyutu göz korkutucu görünebilir, ancak hepimiz bir şeyler yapabiliriz. İşte etkinizi azaltmanıza ve iklim değişikliğiyle mücadeleye yardımcı olabileceğiniz 10 basit yol.

çevre koruma

Kaynak: pixabay.com

1. Yeniden Kullanılabilir Torbalar Kullanın

Dışarı atılan plastik bakkal tipi poşetler çöplüklere veya çevrenin başka yerlerine düşer. Bunlar, içlerine sıkışan hayvanları boğabilir veya onları yemek zannedebilir. Ayrıca çantaların ayrışması biraz zaman alır.

İster yiyecek, ister kıyafet veya kitap için alışveriş yapıyor olun, yeniden kullanılabilir bir çanta kullanın. Bu, çöpü azaltır ve hayvanların onları tutmasını engeller.

çevre koruma

Kaynak: pixabay.com

2. Gerektiği Kadar Az Yazdırın

Hepimizin, sınıfa geldiğimizde her bir okumanın bir kopyasını almamızı isteyen bir öğretmeni olmuştur. Bunlar iyi ama sanki bu kadar çok kağıt kullanmanın çevreye zararlı olduğunu anlamıyorlar. Öğretmeninize, sınıfa bir dizüstü bilgisayar veya e-okuyucu getirip getiremeyeceğinizi sorun, böylece okumayı ona indirebilir ve oradan okuyabilirsiniz. Değilse, kullanılan kağıt miktarını azaltmak için sayfanın her iki tarafına da yazdırın

çevre koruma

Kaynak: pixabay.com

3. Geri Dönüştürün

Geri dönüşüm yapmak çok basit bir şey ama pek çok insan bunu yapmıyor. Birçok çöp imha şirketi geri dönüşüm hizmetleri sunar, bu nedenle, başlamanıza yardımcı olup olamayacaklarını görmek için böyle bir şirkete danışın! Bir çöp kutusu alıp çöp tenekelerinizle ücretsiz olarak dışarı atmak kadar basit!

Advertisement
çevre koruma

Kaynak: pixabay.com

4. Yeniden Kullanılabilir İçecek Kapları Kullanın

Tek tek paketlenmiş içecekler satın almak yerine, istediğiniz içeceğin büyük bir kabını ve yeniden kullanılabilir bir su şişesi almayı düşünün. Bu sadece çevreye yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda bir toplu konteyner satın aldığınız için paradan tasarruf etmenize de yardımcı olacaktır.

çevre koruma

Kaynak: pixabay.com

5. Notlarınızı Çöpe Atmayın

Dönem sonunda, öğrenciler genellikle artık ihtiyaç duymadıkları notlarla kalırlar. Bu notları ve eski kitapları çöpe atmak yerine geri dönüşüme gönderin. Kağıtların geri dönüşümü ormanlarımızı korur.

çevre koruma

Kaynak: pixabay.com

6. Elektrikten Tasarruf Edin!

Normal ampuller yerine enerji tasarruflu ampuller kullanın. Daha uzun süre dayanırlar, bu da size biraz para kazandırır.

çevre koruma

Kaynak: pixabay.com

7. Sudan Tasarruf Edin

Su görebildiğimizden daha sık israf ediliyor. Dişlerinizi fırçalarken musluğu kapatın. İçeri girip saçınızı yıkamaya hazır olana kadar duşunuzu açmayın. Bulaşıkları yıkarken su kullanımınızı sınırlayın. Eski alışkanlıkları değiştirmek hem çevre hem de cüzdanınız için iyi olacak!

8. Mümkün Olduğunda Araba Paylaşımı Yapın

Arabalar çevreye zararlıdır. Toplu taşıma, yürüyüş veya sınıfa bisiklet sürmek, çevreye ve bütçenize yardımcı olmanın yanı sıra biraz egzersiz yapmak için daha iyi seçeneklerdir!

çevre koruma

Kaynak: pixabay.com

9. Satın Aldıklarınıza Dikkat Edin

Hepimiz ne satın aldığımız ve nereden satın aldığımız konusunda daha bilinçli olabiliriz. Daha az satın almak size para kazandıracak, israfı azaltacak ve çevresel ayak izinizi iyileştirecektir. Daha az tüketici bir yaşam tarzı yaşamak size ve gezegenimize fayda sağlayabilir.

Advertisement
çevre koruma

Kaynak: pixabay.com

10. Atıklarınızı Azaltın

Kaynaklarımızı boşa harcamayı hayatımızın her alanında kabul edilemez kılmalıyız. Satın aldığımız her ürünün bir çevresel ayak izi vardır ve çöp sahasına çıkabilir. Plastik kirliliğinin okyanuslarımız üzerindeki etkisi giderek daha net hale geliyor ve deniz yaşamı üzerinde ciddi etkiler yaratıyor.


1 Yorum

Leave A Reply