Dağ Ne Kadar Yüce Olsa da Yol Üstünden Aşar Anlamı Hakkında Kompozisyon

0
Advertisement

Dağ ne kadar yüce olsa yol üstünden aşar sözü ile ilgili yazılmış olan kompozisyon. dağ ne kadar yüce olsa yol üstünden aşar sözünün ne anlama geldiğini anlatan sayfamız.

Dağ Ne Kadar Yüce Olsa da Yol Üstünden Aşar Anlamı Hakkında Kompozisyon

İNSAN AZMİ

Yaşam güçlüklerle doludur, zordur, yıpratıcıdır” diye düşünürüz çok kez. Fakat insan azmi. karşısında başarılamayacak şey yoktur dünyada.

Bunun en güzel örneği insan oğlunun birkaç ay önce gerçekleştirdiği Ay yolculuğudur. Yıllarca önce bu konu, sadece bir hayaldi. Fakat günümüzde bu gerçekleşmiş, böylece de insan azminin en kudretli örneği verilmiş, imkânsız gibi görünen şey yapılmıştır.

Hiçbir iş, aslında zor değildir. Ona başlarken kendimize güveniyor ve başarı sağlıyacağımıza inanıyorsak, o işin yarısını bitmiş sayabiliriz. Diğer yarısı da tabii çalışmamıza kalıyor.

Advertisement

Kişinin, isteyip de başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Ferhat, koskoca bir daği sadece ve sadece kendi azmi ile delmiştir. İşler, ne kadar güç olursa olsun, mutlak bir kolay yolu bulunur.

İnsan oğlu bu zamana değin karşısına çıkan her güçlüğü yendi. Uzun çalışmaları, çabaları sayesinde büyük bir uygarlık kurdu. Bundan sonra da çalışması ve onu bütün canlılardan ayıran düşünme yeteneği ile daha da ilerleyecek, Ay’larda değil, yıldızlarda taht kuracaktır.


Leave A Reply