E Nabız Nedir?

0
Advertisement

E-devlet üzerinden verilecek olan 2015 yılına ait yepyeni bir hizmet olan E-Nabız nedir? E-Nabız ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfamız.

E-Nabız

Sağlık Bakanlığının en yeni uygulaması olan E-Nabız sistemi artı e-devlet uygulamaları üzerinde yerini almış durumda. e-Nabız sistemi ile birlikte her TC Vatandaşı 7 gün 24 saat tüm sağlık kayıtlarına ulaşma imkanını yaşayacaktır.

Üstelik bu sağlık kayıtlarına ulaşmak için ille de bilgisayarının başında yer almasına da gerek yoktur. Andorid için buradan IOS için de buradan ulaşabileceğiniz uygulamaları indirerek 7/24 e-Nabız sistemini akıllı telefonunuz ile kullanabilirsiniz.

e-Nabız sisteminde şu anda 2012, 2013 ve 2014 yılına ait lkişisel sağlık bilgileri yer almaktadır. e-Nabız sistemi ile herkes hangi sağlık kurumunu hangi tarihte ziyaret ettiğini ve bu ziyaretlerin tüm detaylarına (tanı, tedavi, reçete edilen ilaçlar gibi) ulaşabilmektedir.

Ayrıca tüm tahlil sonuçlarınızda yine e-nabız sistemi içerisinde yer almaktadır. Almış olduğunuz sağlık raporlarınız da mevcut ise bu raporlara da e-nabız üzerinden rahatlıkla erişebileceksiniz.

Advertisement

Ayrıca e-nabız sistemine akıllı cep telefonlarınız ya da GSM operatörlerinin sunmuş oldukları tansiyon, şeker, kalori gibi bilgileri de yükleyebilirsiniz. Bu şekilde oluşacak verileri doktorunuz ile paylaşabilir ve daha hızlı bir tanı ve tedavi sürecine de ulaşabilme imkanı yakalayabilirsiniz.

e-Nabız nedir ne demek konusuna açıklık getirmeye çalıştığımız yazımıza e-nabız sisteminde oluşacak yenilikler ile ilgili bilgilerde eklenecektir.


Leave A Reply