Gerekmek İle İlgili Cümleler

0

Gerekmek ile ilgili cümleler. Gerekmek kelimesi içeren “Gerekmek” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Gerekmek İle İlgili Cümleler

Advertisement
Gerekmek Kelimesiyle Gerçek, Mecaz ve Yan Anlamların Kullanıldığı Cümleler
 1. *** Bu kadar insana bakabilmek için asgari ücretten aha fazlası gerekiyor.
 2. *** Gerekmedikçe kesinlikle ışıkları açmıyoruz.
 3. *** VIBE Shot’ın dizaynına dair dile getirmemiz gerekmekte olan önem arz eden püf noktalardan bir tanesi de, telefonun çerçevesi üstünde bulunuyor.
 4. *** Kombi bakımı yapacak olan servis elemanlarının bu işi yapabileceklerini gösteren kimlik ya da belgelere sahip olmaları gerekmektedir.
 5. *** Su basıncının kırmızı renk ile belirtilen ayarı aşmaması gerekmektedir.
 6. *** İstanbul gibi büyük bir şehirde her semte hizmet verme kapasitesinin olması gerekmektedir.
 7. *** Kaloriferin dönüşümünün olduğu hatta bulunan filtrelerin sökülmesi ve temizlenmesi gerekmektedir.
 8. *** Kombinin çakmak ayarlarının bakılması gerekmektedir.
 9. *** Bu nedenle havalandırılması için bacasının iyi çekmesi gerekmektedir.
 10. *** Kent seçkinleri arasındaki Müslüman kadınların tersine, kırlarda ve köylerde yaşayanların, yanlarında yabancılar olmadığı sürece yüzlerini peçeyle örtmesi gerekmez.
 11. *** Aralıksız sıralardan oluştuğundan ve yalnızca merkez ve kanatlara bölündüğünden, phalanks düzeninde genellikle subay gerekmezdi ve bütün birlik flüt sesiyle uygun adım yürürdü.
 12. *** Sana gerekmeyen eşyalarını bir yerlerde topla da ihtiyaç sahiplerine ulaştırayım.
 13. *** Birbirlerine zıt taraf çiftlerinin uzunluklarının eşit olması gerektiği takip edilir.
 14. *** Meksika’nın ithalatının büyük bölümünü, sanayinin gereksindiği parçalar ile mamul maddeler oluşturur, ithalat ve ihracatta en büyük pay ABD’nindir.
 15. *** Kızlar kumaşı gerektiği gibi tutabilmek için tırnaklarını uzatırlar.
 16. *** Piktografinin en önemli özelliği, iletişimde dile getirilmesine gerek olmayan tüm ayrıntıların atılması ve figürlerin standart oluşudur.
 17. *** Araştırma yapmak için suya karşı ilerlemek ve çağlayan duvarlarına tırmanmak gerektiğinden, Pınargözü sportif açıdan ülkenin en zor mağaralarındandır.
 18. *** Miletos’un İÖ 494’te Persler tarafından ele geçirilmesinden sonra yazdığı Miletou alosis (Miletos’un Ele Geçirilişi) adlı yapıtında Atinalıların duygularını zedelediği gerekçesiyle para cezasına çarptırıldı.
 19. *** Moskova’da topladığı bir sinodda, Rus Ortodoks Kilisesi’ne katılmak isteyen Latin Hıristiyanlannın yeniden vaftiz olmaları gerektiğini bildirdi.
 20. *** Örnek vermek gerekirse kamera anlamında ilgi gören telefonlara örneğin, Nokia’nın Lumia 1020 modeli iyi bir modeldi.
 21. *** Uluslararası petrol fiyatlarının 1970’lerden başlayarak hızla artmasına karşın, ABD giderek büyüyen petrol gereksiniminin çoğunu ithalatla karşılamayı sürdürmüştür.


Leave A Reply