Gerekmek İle İlgili Cümleler

0

Gerekmek ile ilgili cümleler. Gerekmek kelimesi içeren “Gerekmek” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Gerekmek İle İlgili Cümleler

Gerekmek Kelimesiyle Gerçek, Mecaz ve Yan Anlamların Kullanıldığı Cümleler

*** Bu kadar insana bakabilmek için asgari ücretten aha fazlası gerekiyor.

*** Gerekmedikçe kesinlikle ışıkları açmıyoruz.

*** VIBE Shot’ın dizaynına dair dile getirmemiz gerekmekte olan önem arz eden püf noktalardan bir tanesi de, telefonun çerçevesi üstünde bulunuyor.

*** Kombi bakımı yapacak olan servis elemanlarının bu işi yapabileceklerini gösteren kimlik ya da belgelere sahip olmaları gerekmektedir.

*** Su basıncının kırmızı renk ile belirtilen ayarı aşmaması gerekmektedir.

*** İstanbul gibi büyük bir şehirde her semte hizmet verme kapasitesinin olması gerekmektedir.

*** Kaloriferin dönüşümünün olduğu hatta bulunan filtrelerin sökülmesi ve temizlenmesi gerekmektedir.

*** Kombinin çakmak ayarlarının bakılması gerekmektedir.

*** Bu nedenle havalandırılması için bacasının iyi çekmesi gerekmektedir.

*** Kent seçkinleri arasındaki Müslüman kadınların tersine, kırlarda ve köylerde yaşayanların, yanlarında yabancılar olmadığı sürece yüzlerini peçeyle örtmesi gerekmez.

*** Aralıksız sıralardan oluştuğundan ve yalnızca merkez ve kanatlara bölündüğünden, phalanks düzeninde genellikle subay gerekmezdi ve bütün birlik flüt sesiyle uygun adım yürürdü.

*** Sana gerekmeyen eşyalarını bir yerlerde topla da ihtiyaç sahiplerine ulaştırayım.

*** Birbirlerine zıt taraf çiftlerinin uzunluklarının eşit olması gerektiği takip edilir.

*** Meksika’nın ithalatının büyük bölümünü, sanayinin gereksindiği parçalar ile mamul maddeler oluşturur, ithalat ve ihracatta en büyük pay ABD’nindir.

*** Kızlar kumaşı gerektiği gibi tutabilmek için tırnaklarını uzatırlar.

*** Piktografinin en önemli özelliği, iletişimde dile getirilmesine gerek olmayan tüm ayrıntıların atılması ve figürlerin standart oluşudur.

*** Araştırma yapmak için suya karşı ilerlemek ve çağlayan duvarlarına tırmanmak gerektiğinden, Pınargözü sportif açıdan ülkenin en zor mağaralarındandır.

*** Miletos’un İÖ 494’te Persler tarafından ele geçirilmesinden sonra yazdığı Miletou alosis (Miletos’un Ele Geçirilişi) adlı yapıtında Atinalıların duygularını zedelediği gerekçesiyle para cezasına çarptırıldı.

*** Moskova’da topladığı bir sinodda, Rus Ortodoks Kilisesi’ne katılmak isteyen Latin Hıristiyanlannın yeniden vaftiz olmaları gerektiğini bildirdi.

*** Örnek vermek gerekirse kamera anlamında ilgi gören telefonlara örneğin, Nokia’nın Lumia 1020 modeli iyi bir modeldi.

*** Uluslararası petrol fiyatlarının 1970’lerden başlayarak hızla artmasına karşın, ABD giderek büyüyen petrol gereksiniminin çoğunu ithalatla karşılamayı sürdürmüştür.


Bir Yorum Yazmak İster misiniz?