Hamam böceği Hakkında Bilgiler

0
Advertisement

Dünyanın her yerinde yaşayabilen ve dünyanın en dayanıklı yaratıklarından birisi olan hamam böcekleri ile ilgili bilgiler.

hamambocegi

Hamam böceği Hakkında Bilgiler

Dünyanın her yerinde yaşayan bir böcektir. Düz kanatlılardandır. Çekirgeyle yakından akraba olan hamam böceğinin binden çok çeşidi bulunur.

Hamam böceğinin yassı bir vücudu vardır. Parlak, sert bir kabuk içindedir. Uzun, kuvvetli bacakları sayesinde çok hızlı koşabilir. Böceklerin en hızlı koşanlarındandır. Uzun duyargaları vardır.

Hamam böcekleri her çeşit yiyecek, kumaş, kitap cildi vs. yedikleri gibi başka böcekleri de yerler. Fırın, bakkal dükkânı, lokanta, hamam, otel ve evlerde yaşarlar. Geceleri, saklandıkları yerlerden çıkarak yiyecek birşey ararlar. Çok pis bir hayvan olan hamam böceği dokunduğu her şeyi kirletir. Bazı çeşitleri dışarıda da yaşar. Taş altlarında, çürümüş ağaç kabuklarının içinde sık sık görülürler.

Hamam böceklerinden kurtulmanın en iyi yolu evleri temiz ve kuru bulundurmaktır. Bu hayvanlar, rutubetli, pis yerlerde çabuk ürerler. Onları yok etmek için özel zehirli hamam böceği tozu kullanmak lazımdır. Bunları hayvanların bulunması muhtemel olan yarıklara, en çok görüldükleri yere serpmek, zehirlenip ölmelerini sağlamaya yeter.

Advertisement

Leave A Reply