İki Günü Eşit Olan Ziyandadır Kompozisyon

0

İki günü eşit olan zarardadır konulu kompozisyon örneği. İki Günü Eşit Olan Ziyandadır ne demektir, ile ilgili yazı, kompozisyon.

İki Günü Eşit Olan Ziyandadır

İki Günü Eşit Olan Ziyandadır

Dünyamız kendi ekseni ve Güneş etrafında hiç durmadan dönüyor. İnsanlar da üzerlerinde yaşadıkları Yerküreden ilham almışlarcasına sürekli bir koşuşturmaca içerisindeler. Yer, Gök dahil duran bir şey yok, olmamalı da.

İnsanoğlu yeryüzüne geldiğinden beri sürekli bir çalışma içerisinde olmuştur. İlk zamanlar karınlarını doyurma, barınma ihtiyaçlarını gerçekleştirmek için durmaksızın çalışırken sonraları yaşam standartlarını yükseltmek için çalışmaya devam etmişlerdir.

Hastalıklarla mücadele, aşıların bulunması, uzayı öğrenme, teknoloji ve bilim alanındaki gelişmeler derken bu günlere geldik. Bugün bu yaşadığımız dünya sürekli ilerlemeyi amaç edinmiş insanlar sayesindedir. Durmadan çalışan, merak eden, öğrenen ve hayal eden insanoğlu hem gelişmiş hem de dünyayı değiştirmiştir. Artık yaşam standartları eski insanlarla kıyaslanamayacak kadar yüksektir. Peki ya insanlar her gün aynı şeyleri yapıp, ilerlemeden yerlerinde saysaydı ne olurdu? İşte o vakit biz hala avcılık ve toplayıcılık ile yaşamaya çalışan, yerleşik hayata geçememiş, tarım dahi yapamayan canlılar olmaz mıydık?

O halde hiç bir zaman başarılarla yetinmeyip, yarın daha iyi ne yapabilirim sorusunu sürekli kendimize sormamız gerekiyor? İnsanoğlunun yararı için çalışmak, aynı zamanda kendi yararımızadır ve geleceğimizi de olumlu etkileyecektir. Değişen ve gelişen dünyada iki günü eşit yaşayan insan bir müddet sonra arkalarda kalmaya mahkum olacaktır.

Bugünlerin daha iyi ve başarılı yarınları için sürekli çalışır durumda olmazsak, ülkecek geri kalırız. Her gün daha çok çalışıp, kendimizi aşmalı, geliştirmeliyiz. Geleceğin dünyası bu şekilde kuruluyor ve bizler de yerimizi almalıyız.

Bu yazı NKFU.com için yazılmıştır. Başka web sitesinde veya basılı yayında kullanılması yasaktır.


Leave A Reply