İlköğretim Haftası Ne Zaman Kutlanır?

0
Advertisement

İlköğretim Haftası nedir, ne zaman kutlanır? İlköğretim Haftası ile ilgili bilgiler ve İlköğretim Haftasının kutlanma zamanı hakkında bilgi

İlköğretim Haftası Ne Zaman Kutlanır?

İlköğretim Haftası Ne Zaman Kutlanır?

İlköğretim haftası demek aslında bir anlamda yaz tatilinin bitmesi ve okulun başlaması demektir. İlköğretim Haftası her eğitim – öğretim yılının ilk haftası ya da Eylül ayının 3. haftası kutlanmaktadır. Okulların açılması ile birlikte okulların ilk haftası tüm yurt çapında İlköğretim Haftası olarak kutlanır ve İlköğretim Haftası içerisinde eğitim öğretim ve ilköğretim ile ilgili çeşitli etkinlikler gerçekleştirilir.

İlköğretim Haftasında ilköğretimin önemi ve okul, okuma gibi konuların neden ve ne denli önemli olduğu ile ilgili etkinlikler düzenlenir özellikle okula yeni başlayan miniklere okul sevgisi aşılanmaya çalışılır.

İlköğretim Haftasının ne zaman olduğunu anlamak için her yıl Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı eğitim takvimine bakmanız yeterli. Okulların açıldığı ilk hafta İlköğretim Haftasıdır. Unutmayınız ki Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda yürüyebilmek için öncelikle iyi bir eğitim almak ve ülkede ki eğitim seviyesini nitelikli insan sayısının arttırılması gerekmektedir ve bu ancak eğitim ile olur ve eğitimde İlköğretim ile başlamaktadır. Bu sebeple İlköğretim Haftası oldukça önemli bir haftadır.

Advertisement

Leave A Reply