İnceleme İle İlgili Cümleler, İnceleme Cümle İçinde Kullanımı

0
Advertisement

İnceleme ile ilgili cümleler. İnceleme kelimesi içeren “İnceleme” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

İnceleme İle İlgili Cümleler

İnceleme Kelimesiyle Gerçek, Mecaz ve Yan Anlamların Kullanıldığı Cümleler
 1. *** Yine aynı inceleme bu 3 yılın sonunda da gerçekleştirildikten ve bir mani çıkmadıktan sonra İngiltere’de kalıcı oturma izni alınmış olur.
 2. *** Ahşap ve parşömen üzerine yaptığı çizimlerin birçoğu sonraki ressamlar için çok değerli inceleme malzemesi olmuştur.
 3. *** Bu nedenle bu yolda çalışacağınız avukatı seçerken daha önce yapmış olduğu görevlerde almış olduğu sonuçları incelemeniz sizlere fikir verecektir.
 4. *** Bu nedenle iroko deck kaplamaların fiyatlarının hangi etkenlere bağlı olarak değişebildiğini incelemek yerinde olacaktır.
 5. *** Bunların arasında ilk sırayı mağaza mağaza dolaşmadan yorulmadan yüzlerce çeşit ayakkabıyı bilgisayar ekranından veya cep telefonunda inceleme fırsatı bulmak alıyor.
 6. *** Vergi memurlarının incelemesi sonrası büyük bir ceza yedik.
 7. *** Sanal ortamdaki ayakkabı satış siteleri sayesinde yüzlerce hatta binlerce ayakkabı çeşidini saniyeler içerisinde ekranlarda görmek ve incelemek mümkün oluyor.
 8. *** Ürünlerimizi incelemek ve detaylı bilgi almak için sitemizi ziyaret etmeden, geçmeyin.
 9. *** Doğru kaynaklar için ise kişilerin özellikle bu konuda hizmet veren siteler arasında iyi bir inceleme ve bu incelemeler sonucunda daha doğru karar vermesi gerekiyor.
 10. *** İnsan Vücudunun En Önemli Bazı Bölümlerinin Patolojik Anatomisi adlı yapıtı, İngiltere’ de yalnızca patoloji konusunu işleyen ilk tıp kitabı ve o güne değin gerçekleştirilmiş ilk sistemli patoloji incelemesidir.
 11. *** Olaylar arasında neden-sonuç ilişkisi kurması, geçmişteki olayları yer göstererek incelemesi tarihin tanımında vardır.
 12. *** Arabistan’daki incelemelerine dayanan yapıtlarıyla arkeoloji, haritacılık ve dilbilim alanlarında önemli katkılarda bulundu.
 13. *** Doğru kaynaklar için ise kişilerin özellikle bu konuda hizmet veren siteler arasında iyi bir inceleme ve bu incelemeler sonucunda daha doğru karar vermesi gerekiyor.
 14. *** Morbid Anatomy of Some of the Most Important Parts of the Human Body (1793; İnsan Vücudunun En Önemli Bazı Bölümlerinin Patolojik Anatomisi) adlı yapıtı, İngiltere’ de yalnızca patoloji konusunu işleyen ilk tıp kitabıdır. O güne değin gerçekleştirilmiş ilk sistemli patoloji incelemesidir.
 15. *** Theophrastos gibi botanik üzerine inceleme metinleri, ayrıca günümüze parçaları ulaşan şairler, Sokratesçi filozoflar ve tarih üzerine yazılar yazdı.


Leave A Reply