Juvederm Dolgu Nedir? Nereye ve Nasıl Uygulanır? Yan Etkileri Nelerdir?

0
Advertisement

Juvederm Dolgu nedir, ne içerir? Juvederm Dolgu nereye uygulanır, uygulama şekli nasıldır? Juvederm Dolgunun riskleri ve yan etkileri nelerdir?

Juvederm Dolgu Hakkında Hızlı gerçekler

 • Juvederm, dolgu maddesi olarak adlandırılan kozmetik bir tedavidir. Yüz hatlarını düzeltmek ve yaşlanma belirtilerini iyileştirmek için kullanılır.
 • Bu, hyaluronik asit bazlı bir enjekte edilebilir dermal dolgu maddesidir.
 • Yüze, özellikle yanaklara, dudaklara ve ağız çevresine odaklanan bir tedavidir.
 • Ürünü enjekte etme prosedürü 15 ila 60 dakika sürer.

Juvederm Dolgu

Etki:

Sonuçlar genellikle bir işlemden hemen sonra fark edilir.

Sonuçlar bir ila iki yıl sürebilir.

Juvederm nedir?

Juvederm, hiyalüronik asit bazlı bir dermal dolgu maddesidir. Juvederm ailesinde birkaç ürün var. Hepsi, insanların yüzdeki yaşlanma belirtilerine hitap etmek için kullanılır. Juvederm serisindeki her ürün farklı bağlanma ve hyaluronik asit konsantrasyonlarına sahiptir. Farklı ürünlerin her biri, farklı alanlara ve derinliklere enjekte edildiğinde belirli sorunları hedefleyecek şekilde uyarlanmıştır. Juvederm dolgu maddeleri pürüzsüz, jel benzeri bir kıvama sahiptir.

Juvederm türleri:

 • Juvederm Voluma XC, yanaklarınızın boyutunu artırmak için cildinizin yüzeyinin altına hacim kazandırır.
 • Juvederm XC ve Juvederm Vollure XC, cilt esnekliği kaybını giderir ve gülümseme çizgisi olarak bilinen ağız ve burun çevresindeki kırışıklıkları ve çizgileri doldurur.
 • Juvederm Ultra XC ve Juvederm Volbella XC cerrahi olmayan dudak büyütme tedavileri olarak çalışır.

Hazırlık

Juvederm tedavisinden önce, bir tıp uzmanıyla kozmetik hedefleriniz ve beklentileriniz hakkında konuşun. Juvederm prosedürleri minimal invazivdir, bu nedenle sıklıkla konsültasyonla aynı gün yapılırlar. Prosedür minimal invazivdir ve fazla hazırlık gerektirmez.

Advertisement

Konsültasyon ve tedavinizden önce izlenmesi gereken basit talimatlar genellikle aspirin, ibuprofen gibi ilaçlardan kaçınmayı içerir. Ve tedaviye giden haftalarda alkolden kaçınmak gerekir. Sigara, tedaviden önce önerilmez. Bunlardan kaçınmak morarmayı önlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca doktorunuza alerjileri veya hassasiyetleri bildirin.

Juvederm için hedef alanlar

 • yanaklar: Juvederm Voluma XC
 • burun ve ağız çevresinde: Juvederm Ultra Plus XC ve Juvederm Vollure XC
 • dudaklar: Juvederm Ultra XC ve Juvederm Volbella XC

Juvederm nasıl çalışır?

Juvederm, aktif bileşeni hyaluronik asit aracılığıyla yüz dokusuna hacim ekleyerek çalışır. Hyaluronik asit, insan vücudunda bulunan doğal bir maddedir. Cildi çeken bağ dokusunun üretimini uyarır (kollajen). Yaşlandıkça, hyaluronik asit ve kollajen üretimi azalır. Bu, yüz cildinin sarkma ve kırışma görünümünü arttırır.

Prosedür sırasında doktorunuz, doktor asistanınız veya hemşireniz tedavi edilecek alanları işaretlemek için genellikle bir kalem kullanır. Doktorunuz daha sonra hedef bölgeye Juvederm enjekte edecektir. Ayrıca, eşit bir dağılım sağlamak ve şişme olasılığını azaltmak için bölgeye hafifçe masaj yaparlar. İşlemin tamamı, tedavi edilen bölgeye bağlı olarak genellikle 15 ila 60 dakika sürer.

Juvederm enjeksiyonları az miktarda ağrı azaltıcı lidokain içerir. Bu, tedavi sırasında hissettiğiniz ağrıyı veya rahatsızlığı en aza indirmeye ve hızla ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Riskler ve yan etkiler

Biraz şişme ve morarma bekleyebilirsiniz. Diğer yaygın yan etkiler şunlardır:

 • kırmızılık
 • hassaslık
 • topaklar
 • küçük acı
 • kaşıntı

Tüm bu yan etkiler genellikle iki ila dört hafta içinde azalır.

Advertisement

Daha ciddi yan etkiler tipik olarak Juvederm’i kasıtsız olarak bir kan damarına enjekte etmek gibi profesyonel olmayan uygulamayla ilişkilidir. Komplikasyonlar arasında kalıcı skarlaşma, görme bozuklukları, körlük veya inme sayılabilir. Bu yüzden doktorunuzu akıllıca seçmek çok önemlidir. Yordamı gerçekleştirmek için eğitimli, sertifikalı ve lisanslı olduklarından emin olun.

Uygulama Sonrası

İyileşme süresi minimumdur. Ancak, insanlara tedaviden sonra en az 24 saat boyunca yorucu aktivite, güneşe maruz kalma, makyaj yapma ve alkol tüketmekten kaçınmaları önerilir.

Çoğu Juvederm’in etkilerini hemen veya şişlik azaldıktan sonra fark eder. Sonuçlar tipik olarak altı ay ile iki yıl arasında sürer. Bu, hangi Juvederm ürününün kullanıldığına bağlıdır.


Leave A Reply