Kolay Dana Rosto Tarifi

1

Dana rosto nasıl yapılır? Kolay bir şekilde yapabileceğiniz, pratik dana rosto için gereken malzemeler ve yapılışı, tarifi.

Kolay Dana Rosto Tarifi

Malzemeler :

2 kilo rostoluk dana eti
1,5 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı karabiber
1 çay kaşığı sarımsak tozu ve ya dövülmüş sarımsak

Yapılışı:

Bu tarifte kulllanılacak eti oldukça önem arzeder. Yapılışı çok kolaydır ancak etin çok iyi seçilmiş olması gerekmektedir.Eti kasaptan alırken mutlaka ne yapacağınızı iyice anlatın küçük parçalı bir et almamaya özen gösterin. Etinizi oda sıcaklığında mutlaka en az bir saat bekletin bu yemeğinizin çok daha lezzetli olmasını sağlayacaktır.

Kullancağınız etin kalınlığı çok fazla olacağından iyice pişirilmesi gerektiğini lütfen unutmayın. Fırınızı öncelikle 190 dereceye gelene kadar ısıtın. Küçük bir kap içerisinde tuz, karabiber ve sarımsağı iyice karıştırın. Etinizi fırın tepsisi içine yerleştirdikten sonra küçük kapta ki karışım ile iyice ovalayarak yedirin.

Önceden ısıtılmış fırında bir saat eti bırakın. Bir saat sonunda fırını kapatın ancak kapağını açıpda eti dışarı çıkarmayın. 3 saat o şekilde eti bekletin. Servis yapmadan yarım saat önce yine fırınınızın kapağını hiç açmadan 190 dereceye kadar ısıtın. Fırından çıkan eti dilimleyip servis etmeden önce yine 10 dakika bekletin ve daha sonra servis edin. Muhteşem bir tat sizi bekliyor…


1 Yorum

 1. Nuri Hakan Tataroğlu on

  KOLAY VE PRATİK

  SÜRESİ KİŞİYE GÖRE DEĞİŞİR
  KOLAY VE PRATİKTİR
  FAZLA PARA HARCATMAZ
  SAĞLIK İÇİN YARARLIDIR
  HER ZAMAN YAPILABİLİR
  EN ÇOK TERCİH EDİLENDİR
  BİLİN BAKALIM
  NEDİR BU
  TEMPOLU VE NORMAL YÜRÜYÜŞ
  Ankara, Nuri Hakan Tataroğlu, 24.8.2022

Leave A Reply