Kredi Kartına Borcum Varken Kredi Kartımı Kapatabilir miyim

60
Advertisement

Kredi kartına borcum var. Baş edemiyorum ve kapatmak istiyorum ama kredi kartına borcum var banka kredi kartını kapatır mı? Tüm borcu ödemem mi gerekiyor?

Kredi kartı bazı insanlar için inanılmaz bir alışveriş aracı olarak görülmekteyken bazı insanlar içinse problemden başka bir şey değildir. Kullanılması konusunda dikkat edilmesi gereken bir araç olarak anılmakta artık neredeyse bankalar, kartlarını müşterilerine teslim ederken müşterilerin bu bakış açısından dolayı bankalar kartların yanında da kullanma kılavuzu da beraberinde vereceklerdir.

Kredi Kartı

Kaynak: pixabay.com

Aslında istatistikler verilere bakılacak olursak bu konuşulanların doğruluğun da ise ortaya koymak mümkün olacaktır. Kredi kartının bilinçsizce kullanmak, ekonomik zorluklar bir kartın borcunun diğer kartlarla kapatılmaya çalışması gibi faktörler kartların iptal edilmesine sebep olabiliyor bu durumun sonucunda da akıllar da soru işareti kalan bir soru oluşabiliyor bu soru ise kredi kartı borcum varken kredi kartımı kapatabilir miyim diye biliyoruz.

Kredi kartına borcunuzun olup olmadığı önem taşıyor çünkü yapmış olduğunuz bazı alışverişler sonucunda kendimizi kaybedip sizlere verilen limiti doldurmuş oluyorsunuz ve belli miktarda ödeme yaptıktan sonra tekrar doluyor tüketiciler ödeme yaptıktan sonra açılan kredi kartlarını tekrar doldurma çabasında oldukları için sürekli harcama-ödeme gibi ilişki ortaya çıkmaya başlıyor kredi kartına borcunuz varsa kredi kartının limitini düşürebilme de pek mümkün olmuyor.

Bu durumun da yapabileceğiniz tek şey kredi kartınızı harcamalara kapatmanız olacaktır. Borcunuzu ödeyemeyecek durumda olduğunuzu düşünüyorsanız ve harcama ve ödeme ikiliği arasındaki dengeyi kuramıyorsanız müşteri hizmetler yetkisiyle iletişime geçerek kartınızın harcamalara kapatılması talebin de bulunabilirsiniz.

Kredi Kartı

Kaynak: pixabay.com

Bazen banka müşteri hizmetleri çalışanları İnsan Kaynakları departmanlarının insafsız hedeflerine maruz kalabiliyorlar. Bu sebeple de performans hedefi tutturmak için çok ısrarcı olabiliyorlar. Bu ısrarlara maruz kalırsanız dahi geri adım atmayın. Kredi kartımı kapatın ben borcumu ödeyeceğim deyin. Yok hiç uğraşmak istemiyorum derseniz eğer kredi kartınız için kayıp bildirin. Kaybettiğinizi ama yenisinin basılmasını istemediğinizi söyleyin. Emin olun otomatik olarak kredi kartını kapanmış gibi olacak. Ama borcunuzu son kuruşuna kadar ödemeniz gerekecektir.

Advertisement

60 yorum

 1. oo harry happy birthday to you Waiting for an answer from the male love fm

  I LOVE YOU
  ……TUANA…….

 2. harry ben neyi seviyorsam sende onu seviyorsun ve burcumda kova ben kısa saçlıyım ve sana çok uygun bir kızım zaten konserinede geldim senin için ayakkabımıda tuttun lütfenn benimle çık sana aşığım ve hayatımdaki tek erkek sensin aşkitoşkomm bebekimm sevgilim

 3. kimse sulanmasın harry benim ayyy ne tatlı hangi kız yemez bu tatlılığı ne kadar yakışıklı

 4. senin için ölürüm ben istediğin özellilere sahibim zaten türkiyeye gelmeni konser verip seni görmek ne kadar isterim bilemessin.HARRY STYLES AŞKIM.

 5. herry stayles dünyada gördügümen tatlı kişi onunla tanişmayı çok isterim bunun için de ölenedek beklicem

 6. kızlar kıvırcık saçlı aşkımı rahar bırakın yoksa ben sizi çooooooook rahatsız ederim harry aşkitişkom benim

 7. damla melis on

  kızlar sabah kalktığımda akşam yatarken harry i düşünüyorum onu bir kızla özellikle taylorla görünce acayip sinirleniyorum ben galiba hiç olmadık kişiye aşık oldum

 8. Ayyy!! Kıızlar ben harry ne zaman doğduğunu biliyorum…benimkisiyle aynı gün.. geri çekilin bakalım o beni bi kere ha ha ha harry’nin her şeyini biliyorum… hatta benim sevdiklerimin tıpa tıp aynısı .siz onu rüyanızda görün…!!!

 9. Ayyyyyy!!!!!! Kızlar biliyormusunuzzz ben one direction ın konserine gittim ve harry’nin yanağından öpüp sarıldım..yani açın yolu.he birde ben harry ile aynı günde doğdum.bilin diye ….

 10. askisiiiii!! bizim senle cok ortak yonlerimiz var.kizlar cok heveslenmeyin HARRY BENIM HAHAHAAAAA BEEEEBEEEEMMMMM sen sadece benimsin sen benim bende seninim I LOVEE YOUUUUUUUUU!!!!!!!! ASSSSSKIIIIIISIIIIIII

 11. Arkadşlar fazla umutlanmayım harry hiçbrimizin olamıycak . AMA HEPİİZ ONA HAYRANLIK DUYUCAZ 🙂 I LOVE YOU HARRY.. <3

Leave A Reply