Kupon Kodları Kullanarak Tasarruf Etmenin 7 Yöntemi

0

Özellikle yurt dışında çok aktif olan indirim kuponları ile alışveriş yapmak ile ilgili online kupon kullanımı ile ilgili 7 altın öğüt

Kupon Kodları Kullanarak Tasarruf Etmenin 7 Yöntemi

Kupon Kodları Kullanarak Tasarruf Etmenin 7 Yöntemi

1.Kupon Kodu Kutucuğunu Göz Ardı Etmeyin

Ödeme sayfasına gelip ‘Kupon Kodu’ yazan kutucuğu gördüğünüzde, onu göz ardı edip her halükarda satın almayın, tabii tasarruf etmeyi istemiyorsanız bu kutucuğu es geçebilirsiniz. Kupon kodunu online olarak araştırın. Mesela almak istediğiniz ürün X isimli bir mağazada ise “X Mağazası indirim kodu” yazarak araştırmanızı yapabilirsiniz, bu zor geliyorsa daha kolay bir yönteme başvurup kupon yayımcılarının web sitesinde araştırmanızı yapabilirsiniz.

2. Kuponları Toplayın

Bazı online mağazalar aynı alışveriş için birden fazla kupon kodu kullanmanıza izin veriyorlar. Örneğin aldığınız üründe %25 indirim sağlayan kupon kodunun yanında bir de ücretsiz kargo kodu kullanabilirsiniz.

3. Kodla Yaptığınız Alışverişlerde Aldığınız Ürünün Miktarını Arttırın

Bazen kupon kodlarından faydalanmanız için belirli bir alt limiti aşan alışveriş yapmanız gerekiyor. Örneğin 300 TL alışverişlerinizde 100 TL indirim sağlayan indirim kodunu kullanmak için evinizdeki diğer eksiklerinizi de satın alabilir hatta bir çok şeyi bedavaya getirebilirsiniz. Eğer ihtiyacınız yoksa belki aileniz ya da arkadaşlarınız ile birlikte bir hesap üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.

4. Araştırın

Eğer beğendiğiniz ürünü seçtiğiniz mağazadan almak üzereyseniz durun ve ücretsiz kargo imkanı olup olmadığına bir bakın. Eğer kargo ücreti ödemek zorundaysanız aynı ürünü ücretsiz kargo ile gönderecek olan bir diğer mağazadan alabilirsiniz.

5. Kuponları Karşılaştırın

Para tasarrufu etmenin anahtarı rakip mağazalar arasındaki fiyatları karşılaştırmak ve ucuz olanı seçmekten geçiyor. Ancak unutmayın ki kupon kodlarını uyguladığınız taktirde pahalı gözüken mağaza diğerinden daha ucuz olabilir.

6. Sosyal Bir Kupon Kodları Takipçisi Olun

En çok beğendiğiniz ve güvendiğiniz kupon kod yayımcınızı Facebook, Twitter ya da Pinterest gibi sosyal medyadan takip edebilir, en iyi ve en yeni ve özel indirim kodlarına anında ulaşabilirsiniz.

7. Kodlar İçin Para Ödemeyin

Eğer kodu bulduğunuz sitede kod karşılığında para ödemenizi istiyorlarsa bu sitenin güvenilmez olduğunu gösterir. Bazı yayımcılar kupon kodlarını kullandırmak için ödeme yapmanızı isteyebilir. Sakın bu hataya düşmeyin. Kuponların yaratılma amacı sizin tasarruf yapmanızı sağlamak, karşılığında ödeme yapmak düşünülemez bile.


Leave A Reply