My Little Pony Boyama Sayfaları – Okul Öncesi Unicorn Boyama Etkinlikleri

0
Advertisement

Küçük atlar olan midilli yani pony ve tek boynuzlu sevimli at karakteri unicornların boyama sayfaları. Okul öncesi Pony ve unicorn boyama etkinlikleri.

My Little Pony Boyama Sayfaları

Unicorn Boyama Etkinlikleri

Kaynak: pixabay.com

Bir pony yani Türkçesi midilli küçük bir attır Bağlama bağlı olarak bir midilli, omuzlarında yaklaşık veya tam bir yüksekliğin altında olan bir at veya belirli bir şekli ve mizacı olan küçük bir at olabilir.

Unicorn Boyama EtkinlikleriKaynak: pixabay.com

Birçok farklı cins var. Diğer atlarla karşılaştırıldığında, midilliler genellikle daha kalın yeleler, kuyruklar ve genel kürkün yanı sıra orantılı olarak daha kısa bacaklar, daha ağır kemik, daha kalın boyunlar ve daha geniş alınlara sahip daha kısa kafalar sergiler.

Unicorn Boyama EtkinlikleriKaynak: pixabay.com

Midilliler genellikle zeki ve arkadaş canlısı olarak kabul edilir. Bazen inatçı veya kurnaz olarak da tanımlanırlar. Düzgün eğitilmiş midilliler, binmeyi öğrenen çocuklar için uygun atlardır. Midilliler genellikle büyüklüklerine göre güçlü olduklarından, daha büyük midilliler yetişkinler tarafından sürülebilir.

Advertisement

Unicorn Boyama EtkinlikleriKaynak: pixabay.com

Modern kullanımda, birçok kuruluş midilliyi omuzlarında 14,3 elden (59 inç, 150 cm) daha az ölçen olgun bir at olarak tanımlar, ancak bazı istisnalar vardır. Sıkı bir ölçüm modeli kullanan farklı kuruluşlar, 14 elden (56 inç, 142 cm) yaklaşık 14,3 ele (59 inç, 150 cm) kadar değişir.

Unicorn Boyama Etkinlikleri

Kaynak: pixabay.com

Unicornlar

Tek boynuzlu at yani unicorn efsanevi bir yaratıktır. Başında uzun, tek ve beyaz bir boynuz olan bir midilliye benziyor. Tek boynuzlu atlar, özellikle Çin ve Hindistan olmak üzere dünyanın farklı yerlerinden birçok hikaye ve efsanede bulunur. Kanı ve boynuzu genellikle mistik güçlere sahiptir.

Unicorn Boyama EtkinlikleriKaynak: pixabay.com

Batı kültüründe, boynuzunun yaraları ve hastalıkları iyileştirme ve zehiri etkisiz hale getirme gücü (ortaçağ literatüründe genellikle alicorn olarak adlandırılır) olduğu söylenir.

Unicorn Boyama Etkinlikleri

Kaynak: pixabay.com

Mitolojide ve hanedanlık armalarında tek boynuzlu at masumiyeti, saflığı ve kadınsı gücü sembolize eder. Genellikle erkeksi erdemleri simgeleyen aslanın karşılığı olarak görülür. Tek boynuzlu at, İskoçya’nın resmi hayvanıdır.

Advertisement

Unicorn BoyamaKaynak: pixabay.com

Hıristiyan efsaneleri Tekboynuz’un normal büyüklükteki bir keçi kadar küçük olduğunu söylüyor. O kadar korkarlar ki hiçbir avcı onları yakalayamaz. Sadece ormana tek başına giren bir kız tek boynuzlu atı yakalayabilir. Tek boynuzlu at gelip bakirenin kucağında uyuyacaktır. Orta Çağ döneminde, bazı tek boynuzlu at hikayeleri daha popüler hale geldi. Daha fazla insan tek boynuzlu atları öğrenmeye başladı.


Leave A Reply