Olan İle İlgili Cümleler

0

Olan ile ilgili cümleler. Olan kelimesi içeren “Olan” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Olan İle İlgili Cümleler

 1. *** Uzun bir üçgen biçiminde olan ince kabuklarının arka bölümü genellikle gömüldükleri yerin dışında kalır.
 2. *** Kare ve yuvarlak biçimli olanları vardı.
 3. *** Din adamlarının giydiği, üç tane çıkıntısı olan kare biçimli başlık (biretta) ve yuvarlak takkeler de (zucchetto) pileus’tan türetilmiştir.
 4. *** Bileşimi daha üstün olan kazanır.
 5. *** Kansere dönüşme tehlikesi olan ya da kötü huy kazanan lezyonlar cerrahi girişimle çıkartılabilir.
 6. *** Yeni-Manici heretik mezhep Katharosçuluğa bağlı olan ailesinin itirazlarına karşın Bologna Üniversitesi’nde okudu.
 7. *** En yaygınlarından biri olan P. japonica’nın pek çok çeşidi geliştirilmiştir.
 8. *** Yüzölçümü yaklaşık 850 kilometrekare olan gölde birçok ada vardır.
 9. *** Gölün çevresi, özellikle önemli bir kış sporları merkezi olan Koli Tepesinin (348 m) yükseldiği güzel manzaralı batı kıyısı sık ormanlarla kaplıdır.
 10. *** Auguste Piccard’ın ikiz kardeşi olan Jean-Felix, Zürich’teki Federal Teknoloji Enstitüsü’nde kimya mühendisliği öğrenimi gördü.
 11. *** Güney Amerika’nın kuzeyindeki devrimci güçlerin lideri olan Simon Bolivar kurtarıcı ilan edildi ve Ekvador yeni kurulan geçici Kolombiya Cumhuriyeti’ne katıldı.
 12. *** Gövdesi dikensiz olan büyük pıtraktan da benzer biçimde yararlanılır.
 13. *** Güney Amerika’ya özgü olan bu cins üyelerinin taze sürgünleri, tomurcuklan ve meyveleri kolayca koparmalarını sağlayan kalın, kenarları tırtıklı gagaları vardır.
 14. *** Andlara özgü çalımsı bir bitki olan Rivina humilis ve yumru köklü Agdestis clematidea ılıman bölgelerde süs olarak yetiştirilir.
 15. *** Tahta çıktığı sırada, Romalı general Lucullus, Part Krallığı’nın vasal devletlerinden bazılarını ele geçirmiş olan I. Dikran’a saldırmaya hazırlanıyordu.
 16. *** İÖ 34’te Phraates’in vasalı olan Media kralı ile ittifaka giren Antonius anlaşmayı bozunca Partlar Media’yı yeniden ele geçirdiler.
 17. *** Stieglitz üç ayda bir yayımlanan ve önemli bir dergi olan Camera Work’ü çıkardı; grup üyelerinin yapıtlarını sergileyecekleri Küçük Galeri’yi açtı.
 18. *** Uranos ile Gaia’nın öteki çocuklan gibi bir Titan olan Phoibe’nin Koios ile birleşmesinden Leto ile Asteria doğar.
 19. *** Çapı yaklaşık 220 km olan uydunun, Satürn’e olan ortalama uzaklığı yaklaşık 12.952.000 km’dir.
 20. *** Bu nedenle Phoibe’ nin, Satürn’ün başlangıçtan beri var olan uydularından biri değil, sonradan gezegenin çekim alanına girmiş bir küçük gezegen (asteroit) olduğu sanılmaktadır.

Advertisement

Leave A Reply