Ouija Tahtası Nedir? Ouija Tahtası Tehlikeli Midir? Gerçekten Ruhları Çağırır mı?

0
Advertisement

Ouija Tahtası nedir, ne işe yarar? Ouija Tahtasının özellikleri nelerdir, gerçekten ruhları çağırır mı yoksa kullanmak tehlikeli midir?

Ouija Tahtası

Ouija Tahtası; medyumun ruhlar dünyasından mesaj almasını sağladığı öne sürülen araçtır. Fransızca ve Almancada “evet” anlamına gelen sözcüklerden (oui ve ja) türetilmiştir.

Ouija tahtası, uzun kenarına geniş yarımay biçiminde alfabenin harfleri kazınmış ince uzun bir tahta parçasıdır. Bunun üstüne küçük tekerlekleriyle serbestçe kayabilecek, kalp biçiminde çok daha küçük bir tahta parçası yerleştirilir. Seansa katılanlar birer parmaklarını küçük tahtanın üstüne hafifçe koyarlar. Basıncın etkisiyle tahta kaymaya başlar. Tahtanın tepe noktasının işaret ettiği harfler bazen sözcükler ve cümleler oluşturur. Ouija tahtası 19. yüzyıl sonlarında yaygın bir eğlence aracı olduğu sıralarda, bu olay dünyadan göçmüş ruhlara bağlanırdı.

Ouija Tahtaları Neden Tehlikelidir?

Psikoloji uzmanlarına göre Ouija tahtası kullanmanın tehlikeli olmasının birçok psikolojik nedeni vardır. Bunlardan en önemlisi, Ouija tahtasının ruhlarla iletişim kurduğu inancıdır. Psikologlar, duyarlı bir kişinin kendilerini bir iblis tarafından ele geçirildiğine ikna edebileceğine inanıyor.

Ouija tahtalarının psikolojik tehlikeleri katılımcıların ruh sağlığı ile ilgilidir. Psikologlar / Psikiyatristler, şeytani sahiplenme, poltergeist aktivite ve ruhlar tarafından rahatsız edilmeler gibi psişik olayların çeşitli akıl hastalıklarının sonucu olduğuna inanırlar. Bu profesyonel inanç, hastanın durumu için herhangi bir doğaüstü veya paranormal nedeni otomatik olarak ortadan kaldırır.

Advertisement

Ouija

Ouija tahtası hakkında dolaşan pek çok ürkütücü hikaye var ve Ouija tahtaları hakkındaki çeşitli batıl inançlara kapılmak çok kolay. Ruhlarla iletişim kurma fikri ürkütücü gelebilir ve tahtanın üstündeki küçük parçanın sürünerek, sorulara yanıt vererek, kendi kendine hareket ediyor gibi görünmesi en mantıklı insanları bile etkileyebilir. Bu sizi korkutabilir ve hatta travma geçirebilirsiniz. Korkmaya başlarsanız, seansı kapatın.

Medyumlar Ouija Tahtasının Tehlikelerine Karşı Uyarıyor

Ouija Tahtasının ruhlarla iletişime geçiş aracı olacağına inanamayan da inanan da tehlikeli olduğu konusunda hem fikir. Tahtanın psikolojik olarak tehlikeler sunduğuna inanan bilim insanlarının yanı sıra bu tahtaların ruhlarla iletişim sunduğuna inanan medyumlar da aynı şekilde tehlike olacağını düşünüyor. Birçok medyum ve Ouija tahtası meraklıları, Ouija tahtasının tehlikeleri konusunda sık sık uyarıda bulunur. Sanki bir oyunmuş gibi Ouija tahtasıyla oynamaya karşı uyarıyorlar. Tahtanın, ruhun yaşadığı diğer tarafa açılan bir kapı görevi gördüğüne inanıyorlar. Bedensiz varlıkların bizim dünyamıza geçerek hayatımıza musallat olabileceğini söylüyorlar.

Bu yazı için araştırma yapan benim inancım ise bu tahtaları, cinlerin iletişime geçmek için kullanabilecekleri şeklinde. Aman uzak dursunlar. Tahtalar da cinler de ruhlar da…


Leave A Reply