Prison Break 3. Sezon Bölüm Özetleri (9 ile 13. Bölümlerin Özetleri)

0
Advertisement

Efsane dizi Prison Break’in 3. Sezonun bölümlerinin özetlerini oku. Prison Break 3. Sezon 9 ile 13. bölümlere kadar olan bölümlerin özetleri.

Prison Break 3. Sezon

3. Sezon 9. Bölüm: Boxed In

Michael, kaçmaya teşebbüsten dolayı SONA’dan çıkarılırılır. Fakat, onu almak için gelen komutan her zamankinden farklı biridir. Tam aksine tutuğunu koparan ve acımasız bir askerdir. Ve Komutanın aklında Michael’ı ne pahasına olursa olsun konuşturmak vardır. Öncelikle, helikopterleri ve bunun arkasında kim olduğunu sorar fakat Michael bunları bilmediği söyler. Bunun üzerine komutan, bunları söylerse kendi iyiliğine olacağını altını çizer.

Fakat, Michael söyleyecek bir şeyinin olmadığını söyler. Ve bunun üzerine, komutan onu Panama’nın kavurucu güneşinin altında demir bir kafesin koyar ve eğer onla iş birliği yaparsa buradan çıkacağını söyler.

Bu sırada, Mahone yeniden SONA’ya geri döner. Ve, onu da içeride zorlu günler beklemektedir. Diğer yandan Susan, Linc’i alır ve oğlu L.J.’in bulunduğu yere götürür. Artık, kaçış olayını halletmelerini söyler.

SONA’da sessiz sedasız bir hayat süren Bellick için her şey yolunda gitmektedir. Fakat, birden Sammy’nin adamlarından biri ona nem kapar. Bellick ise ona, kendisinden korkmadığı tarzında bir tavır koyar.

SONA’da mezar kazıcısı olarak iş yapan Sucre ise, içeriye bazı kişilere ait bir takım paketler sokmaktadır. Ve 2. bir paketi daha içeri sokması istenir. İlk başlarda, Sucre diretsede silah tehditi zoruyla bu görevi yapmak zorunda kalır.

Advertisement

Lechero ve Whistler ise Michael’ın daha evvelden plandığı kaçış tünelinde çalışmalar yapmaktadır fakat işler o kadar ince saffaya gelmiştir ki buradan kaçmaları için kesinlikle Michael’ın yapacağı plana ihtiyacları vardır. Ve bunun üzerine, tünelinden çıkarlar ve Lechero, Whistler geldikleri yerden görünmeden çıkartır. Fakat, o sırada ise T-Bag onları görmüştür.

Komutan ise Michael’ın yanına gelir ve konuşmasının kendi yararına olacağını bir kez daha söyler. İkili arasında bir konuşma geçer ve en sonun Michael, kaçmayı plandığını söylerek kafesten çıkar ve komutana kendi planına göre anlatmaya karar verir. Michael, kardeşinin oğlunun kaçırıldığını ve bunun karşılığında ise SONA’daki Whistler kurtarılmasının karşılığında geri teslim edileceğini söyler ve komutanı olayın ciddiyetini belirtir. Fakat, komutanın esas istediği ise bu işin arkasında kimlerin olduğudur ve Michael’ın bu anlattıklarına inanmaz. Ancak işbirliği yaparsa ona yardım edebileceğini söyler.

Bu arada açıklardan çok iyi faydalanmasını bilen T-Bag ise, Whistler ile bir konuşma yapar ve kaçış planın farkında olduğunu ve bunun Lechero’nun adamları tarafından bilindiğinde durumun çok karışacağını söyler. Ve sonrsında, kaçış planında onun olduğunun garantisinin ister. Whistler ise bunu istemese de kabul etmek zorunda kalır.

En sonunda, Komutan Michael’e biraz olsa da inanır. Bu dediklerini doğrulatması için kaçırılacak olan kişinin adını ister. Michael ise L.J’yi bulacağına söz verirse bu ismi söyleyebileceğini belirtir. En sonunda anlaşırlar ve Michael, Whistler’ın ismini verir. Bu sırada ise Sofia, Whistler’ı ziyarete gelmiştir ve kafası çok karışıktır artık ona nasıl inanabileceğini sorgular fakat whistler ise her şeyi ikimiz için yaptım der. Tam o sırada, görüşmeden askerler tarafından alınır. Ve, komutanın yanına getirir ve komutan Michael’ın dediklerini doğrulması ister. Fakat, Whistler birkaç kez olayın ne olduğunu bilmezlikten gelir ve konuşmak istemez. Ama, komutan onu nasıl konuşturacağını çok iyi bilmektedir.

İçeride yerinin sağlam olmadığını bilen T-Bag ise, Mahone’nun geri gödüşünden faydalanmak için onunla bir konuşma yapar ve Sammy tehlikesinin farkında olan T-Bag, Mahone’dan bir iyilik yapması ister. Sammy ile bir dövüş olacağını ve bu dövüşte Mahone’dan Sammy’nin işini bitirmesi ister ve bu işi yapabileceğini konusunda motive edici sözler söyler ve karşılığında ise bağımlısı olduğu ilacı getireceğini söyler ve üstü kapalı bir şekilde anlaşmış gözükürler.

Whistler için ise zorlu süreç başlamak üzeridir, whistler’ın inkar etmesi üzerine komutan onu işkence odası gibi bir yer alır. Tam işkenceye başlayacağı sırada Whistler olayı kabul eder. Susan(Gretchen Morgan)’nın ismini verir.

Advertisement

Bu arada, Linc ile Sucre, Sucre’nin parayı ihtiyacı olduğundan dolayı Susan’a için ufak bir oyun hazırlamışlardır. Sucre’nin paraya ihtiyacını duyan Susan ise bu oyunun içine rahatça düşer ve Sucre’ye $50.000 para karşılığında kendisiyle işbirliği yapmasını teklif eder ve böylikle bu oyunu gelmiş olur.

Komutan, ise Susan’ı nasıl ve nerede bulacağın hakkında daha fazla bilgi istemektedir. Bu sırada, Michael telefon ile Linc’i arar ve Susan’la ne zaman buluşaklarını öğrenir. Ve, Susan’a işlerin planlandığı gibi gittiğini söylemesini ister. Fakat, Linc buna pek anlam veremez. Ve, buluşma yerine doğru gider.

İçeride ise Sucre’nin içeriye soktuğu paket, gitmesi gereken adrese yani Sammy’e ulaşmıştır. Bu sırada ise Bellick için kötü bir haber vadır. Avluda tartıştığı Sammy’nin adamı onun yatağına tavuk bacağı bırakır ve bunun anlamı kısa bir süre avluda ölümüne bir dövüşün olacağının işaretir. Lechero’nun yerinde ise sular iyice ısınmaktadır ve Sammy artık kontrolü ele almaya başlamıştır.

Artık işlerin iyice kızıştığının farkına varan T-Bag ise hemen soluğu Mahone’un hücresinde alır ve ona bağımlısı olduğu maddeyi kullanması için getirir fakat Mahone bu almak istemez. T-Bag, Mahone hırpalar. Ve yarına kadar iyi olmasını söyler ve hücreden ayrılır.

Linc, Susan ile buluşmak üzere gelir. Ve tam o sırada komutan ve adamları Susan’ı yakalar fakat Linc bundan gerçekten haberi olmadığını söyler. Susan’da diğerleri gibi sorguya alınır fakat bu olayı bilmediğini ve Michael ve Whistler’ı tanımadığını söyler. Komutan, ise Susan’a işkence ile söyletmeye çalışır. Birkaç şiddetli denemenin ardından Susan da olayı kabul etmek zorunda kalır ve görevinin sadece Linc’in oğluna gözkulak olmak olduğunu ve istenirse onları L.J.’in saklı tutulduğu yere götürebileceğini söyler. Komutan ve 2 adamı ve de Susan, L.J.’in kaldığı yere giderler. Tam barakanın kapıları açıldığı anda içeride kimsenin olmadığını anlaşılır ve Susan, bu süreçten faydalanarak önce 2 askeri daha sonrada komutanı öldürür ve ekibine telefon ederek kendisini buradan almalarını söyler.

İçeride, Bellick ile Sammy’nin adamın ölüm dövüşüne çok kısa bir zaman kalmıştır. Bu adamı, normal yollarla dövemeyeceğini anlayan Bellick, bir bez parçasına bir çeşit madde dökerek ellerine bağlar ve dövüşe bu şekilde çıkar. İlk başlarda baya bir dayak yemesine rağmen en sonunda adamın suratına eline doladığı bez parçalarını sürer ve adamın gözleri kararmaya başlar ve bu sırada Bellick durumdan faydalanarak adamın işini bitirir. Fakat, Bellick’in yaptığı bu oyunu sadece T-Bag farketmiştir.

Dışarıdan, Sammy’i görmeye Lechero’nun eski ortağı ve aynı zamanda SONA’da destekçisi olan kişi gelmiştir. Ve, artık Lechero’nun işini bitirilmesini ve SONA’nın yenin patronun onun olması ister.

Bu sırada, komutanın öldüğü ve Susan kaçtığı SONA’nın askeri bölümüne ulaşır ve böylikle Whistler ve Michael SONA’ya yeniden geri dönerler. Artık, kaçma olayın kesinlikle olması gerekmektedir ve Michael soluğu Lechero’nun yanında alır ve Linc’e telefon eder. Linc ise neden böyle riskli işe girdiğini sorar. Michael ise Whistler elimizde olduğu sürece sorun olmadığını söyler ve telefonu kapatır. Whistler’ın yanına giderek ufak bir konuşma yapar ve kaçışın olacağını bir kez daha Whistler’a yineler.

Sammy ise kendisine gelen paketi her zaman ki gibi puro olduğunu düşündüğünden açmamıştır. Fakat, görüşmeden sonra içinde ne olduğunu anlar ve onu açmak için hücresine gider ve paketi açar. İçinden tahmin ettiği gibi bir silah çıkmıştır ve Lechro ya da Michael’ın ölümüne sayılı saatler kalmıştır

3. Sezon 10. Bölüm: Dirt Nap

Hücresindeki kutunun içinden silahı alan Sammy, soluğu hemen Lechero’nun odasında alır. Artık, olayın farkında olan Lechero, Sammy ile geçen aralarında geçende konuşmada Sammy, artık Michael’ı öldüreceğini söyler. Lechero ise Michael’ın dışarıda o kutunun içinde hayatta kalmasyla mahkumların gözünde bir kahraman olduğunu ve büyük bir üne kavuştuğunu ve kendisinin de onu ölü istediğini fakat bunun sonucunun bir isyan dönüşebileceğini söyler.

Avluda, Whistler Michael’a T-Bag’in de kaçışa dahil olduğunu ve bu konuda yapacak bir şey olmadığını söyler. Tam bu sırada, Mahone’nun ailesinden gelen mektupla kaçma isteği daha artar. Whistler ve Michael’e yeni kaçış planın nasıl olacağını sorar.

Advertisement

Lechero, Michael, Whistler, Mahone ve T-bag tünelin olduğu yerde çalışmak üzere giderler. Kapıda T-Bag, herhangi biri gelebilir düşüncesiyle dışarıda bırakırlar. Fakat, çıkış yerinin durumu son derece tehlikelidir. Çünkü, eğer doğru düzgün kazılmaz ve desteklenmesse üzerlerine çökebilme ihtimali vardır. Bu yüzden, Michael destekleme yapmak için çekiç, testere…v.b gibi aletlerin gerekli olduğunu söyler. Lechero, aletleri tedarik etmesi için T-Bag’i görevlendirir.

Tam T-Bag, Lechero’nun odasından ayrıldıktan sonra Sammy ve arkadaşları Lechero’nun saltanatına son vermek için gelmişlerdir. Lechero, her ne kadar da yaptığı işin yanlış olduğunu söylese de Sammy’nin hırsının önüne geçemez ve silah zoruyla SONA’nın idaresini Sammy ve arkadaşlarına bırakmak zorunda kalır. İdareyi ele geçiren Sammy’nin ilk işi, Michael getirene bir koli rom ile ödüllendireceğini avluya çıkarak söyler ve bu arada SONA’nın yeni patronu olduğunu ilan etmiş olur.

Dışarıda olan Linc ise Whistler hakkında bilgi toplamak ile meşgüldür. Fakat, Susan için de bir planı vardır. Ve Susan’ın arabasına bir uzaktan kumandlı bir bomba yerleştirmeyi düşünmektedir. Bu yüzden Sucre ile aracılığı ile bu bombayı alacağı adamla iletişime geçer ve tercüme içinde yanına Sofia’yı alır. Sucre için ise artık bu son görevdir ve Susan ile yaptığı sözde işbirliğinden gelecek olan 50.000 aldıktan sonra Maria Cruz’un yanına gidecektir.

Sammy’nin yönetimi ele geçirmesiyls işler daha karışk bir hal almıştır. Bunun farkında olağan Lechero ve T-Bag, alternatif yolları düşünmeye başlarlar. Ya Sammy de kaçışa davet edeceklerdir ya da onu öldüreceklerdir.

İşte T-Bag bu nokta devreye girer ve Sammy haklayabileceğini söyler ve soluğu Bellick yanında alır. Bellick’e 48 saat içinde SONA’dan kaçacaklarını fakat onunda gelmesi için Sammy’nin işinin bitirmesini gerektiği söyler. Çünkü, T-Bag, Bellick’in geçen dövüşte yaptığı hile ile Sammy de yenebileceğini ve öldürebileceğini düşünmektedir. Bellick de bunu hiç düşünmeden kabul eder.

Sucre ile Susan buluşacaklardır fakat Susan buluşma yerine önceden gelmiştir. Edward Guthrie isimli kişiye Gary Miller(Whistler) ağızından “Yakın zaman içinde iletişime geçeceklerini, satışların tavan yaptığını ve işlerinin iyi gittiğini umduğunu söyleyen bir kısa mesaj yazmaktadır.

Bu sırada, Sucre gelir ve Linc ile konuştukları gibi Susanı yönlendirir ve yaptığı bu uzlaşmadan dolayı ödülünü beklemektedir. Fakat, zeki olan Susan 25.000′lik bir çek verir ve biraz daha bilgi getirdiğinde geri kalanın alacağını söyler.

Tünelde çalışmalara başlayan Michael, Mahone ve Whistler kaçılacak yerin çökme tehlikesinden dolayı orayı desteklemeye çalışmaktadırlar. Fakat, Lechero’nun hala daha yanlarına gelmemesi onları tedirgin eder.

T-Bag’ten kaçış için onayını olan Bellick, soluğu Sammy’nin yanında alır ve cüzdanın onun çaldığını ima ederek tavuk ayağını önüne atar ve böylelikle 15 dakika sonra yapılacak dövüşte Sammy’e meydan okumuş olur. Bellick, hazırlanmak için hücresine gider ve fakat ellerine süreceği aseton tenekesinin kapağını kapatılmadığı için tenekenin içinden uçmuştur. Bu durum ile işler Bellick için kötüye döner. Çünkü, normal yollarla Sammy yenemeyeceğini adı gibi bilmektedir.

Avludaki dövüş ise başlamıştır. Tünelde olan Mahone, Michael ve Whistler neler olduğunu öğrenmek için oradan çıkmaya karar verirler. Sammy karşı hiç şansı olamayan Bellick ise bir-iki yumruk salsada Sammy için bunlar tokattan öteye geçemez.

Tam bu sırada ise Mahone, Michael ve Whistler çıkarlar fakat Sammy’nin adamları görür ve yeniden tünele doğru kaçmak zorunda kalırlar. Mahone ve Michael, tünele girerler fakat Whistler geride kaldığı için Sammy’nin adamları hemen onu yakalarlar.

Advertisement

Avluda ise artık Bellick, son dualarını etmek üzeredir ki tam bu sırada Sammy’nin adamları Michael’i bulduklarını söyler ve Sammy tam Bellick’i son yolculuğu uğurlayacakken oradan ayrılmak zorunda kalır.

Sammy, hemen tünelin oraya gelir ve Whistler şifreyi söylemesini ister, söylemez onu öldüreğini duvara karşı ateş ederek gösterir fakat Whistler şifreyi bilmediğini söyler. Tünelin içinde olan Mahone ve Michael ise ne yapacakları hakkında karar veremekte zorlanırlar. Fakat, Michael çıkış yolunun çökme tehlikesini olduğunu çok iyi bildiğinden buna göre bir plan yapar. Whistler’dan umduğunu bulamayan Sammy’i Lechero’yu zorla tünelin kapısına götürür.

Sucre ise acilen buluşmak için yine Susan’ı çağırır. Susan gelir ve Sucre arabasına biner. Linc’in bir silah satın aldığını ve ne yapcağı hakkında kendisine çok fazla şey söylemediğini söylerken hemen koltuğun altına Linc’in aldığı bombayı yerleştir. Fakat, Susan işini sağlama aldığından her şeyin farkındadır. Verilen ilk çekin Maria Cruz’un adına gönderildiğini öğrenmiştir ve böylelikle Maria Cruz’un adresi de eline geçmiş olur. Ve Sucre’den gerçek bilgileri getirmesi aksi takdir de Maria Cruz’un başına kötü şeylerin gelebileceğini ima eder. Ve Sucre, bombanın mekanizmasını açamadan arabadan ayrılmak zorun kalır.

Sammy ve adamları ise Lechero’yu tünelin girişinde olan şifreli kapıya getirirler. ve Michael’ı kendi odasında sakladığını söylerek onuda oraya götürürler. Sammy, Lechero silah soruyla tehdit etse de Lechero’nun ağzından laf alamaz.

Tam bu sırada, Michael kapıyı açacaklarını söyler ve Sammy ve adamları içeri girerler. Michael, Sammy’ye kaçış planına onların dahil olduklarını ve birlikte kaçabilecekleri söyler. Fakat, Sammy sadece kendisinin ve adamlarını kaçacağını ve onların gelmeyeceğini söyler ve çıkış yolunun bulunduğu ve çökme ihtimalinin çok yüksek olduğu yere çıkar.

Michael, Sammy ve adamları içeri girmeden destek olan parçayı çıkarmıştır ve çıkış çok hafif bir itmede bile çökme tehlikesindedir. Zaten Sammy de Michael’ın bu tuzağına düşmüş ve çoktan çıkış deliğine uzanmıştıriki tam iteceği sırada çıkış yeri Sammy’nin üzerine çöker ve Sammy ölür. Bu fırsattan yararlanan Lechero ve Mahone Sammy’nin adamlarını öldürürerek etkisiz hale getirir. Ama, çıkış deliği yasak bölge diye tabir edilen yer de olduğundan ve çöküntü orada gözle gözükür bir iz bırakmış olabilir diye düşünürler. Fakat, hücrelerinin parmaklıklarından baktıkların toprak yüzeyin herhangi bir belirgin çökme olmadığını görürler ve böylikle her şey eskisi gibi yoluna girmiş olur.

Lechero, ise kendisine yapılan bu darbe girişimi nasıl sonuçlandığını Sammy ve adamlarının ölülerini kendi hücresinin balkonundan avluya atarak yönetiminin yeniden kendisini geçtiğini göstermiş olur.

Her şeyin farkında olan Bellick onları kaçıştıklarını herkese söylerim diye tehdit eder ve T-Bag her ne kadar Bellick’i istemeden olsa da kaçış planın içinde olduğunu söyler.

Kafasında, Whistler sorgulayan ve ona inanmakta artık zorlanmaya başlayan Sofia ise Whistler’ın eşyalarını karıştırmaya başlar. Dolabın içinde bir bavul bulur ve içindekilerine bakmaya başlar fakat bavulun gizli bir bölmesinde bir şey olduğunu anlar ve onu çıkarır bu çıkardığı nesne ise şifre korumalı bir çantadır.

Linc ise Michael’ı ziyarete gelir, ona durumu ve kaçış planın nasıl gittiğini sorar. Michael ise her şeyin artık yolunda gittiğini söyler. Linc, ise Sofia’nin Whistler evinde Gary Miller adına düzenlemiş bir pasaport bulduğunu ve bu adamın bir düzenbaz olduğunu söyler ve bölüm sonlanır.

3. Sezon 11. Bölüm: Under and Out

Scofield ve ekibinin tüneli kazması için 24 saat süreleri vardır. Sürenin kısa oluşu ekip için sanki bu işin olmayacağı gibisinden bir hava oluşturmaya başlamıştır. Ama, bunu bu süre içinde yapmaktan başka çareleri de yoktur.

Advertisement

Biraz sonra ise Linc, Michael’ı ziyarete gelir. Linc, son durumun ne olduğu sorar. Michael ise plana göre geri olduklarını söyler. ve ayrıca tünelin çıkış yerinin yasak bölgede olduğunu ve oranın gardiyanlar tarafından gözetlendiği söyler. Bunun için onların dikkatlerinin başka yere çekilmesinin altını çizer. Ve kaçışın gündüz olacağını belirtir. Çünkü geceleri 2 kat daha fazla gardiyan SONA’yı korumaktadır. Ve sonunda T-Bag, Lechero, Mahone ve Bellick’in de yanlarında geleceklerini Linc’e söyler. Linc, Micheal’a içerdeki işleri aksatmamasını ve gardiyanlarla kendisinin ilgilenceğini söyler ve görüşme yerinden ayrılır.

T-Bag ise içeri de ikili ittifaklar kurma beşindedir. İlk önce Whistler ve Mahone’a Scofield ile daha evvelden kaçtıklarını ve kaçanların ya yeniden yakalandıklarını ya da öldürüldüklerini yani kısaca Michael’ın güvenilir bir kişi olmadığını anca birbirleri korurlarsa bu işten sorunsuz olarak sıyralabileceklerini söyler ve fakat ne Whistler ne de Mahone, T-Bag’in söylemelerine kulak verir.

Bu sırada ise tünel de kazı çalışmaları devam etmektedir fakat bir su sızıntısı olur. Bunun üzerine Lechero, Michael’i çağırır ve su borusunu falan mı deldik gibisinden bir soru sorar. Fakat, sorunun yanıtı bu değildir. Michael’in korktuğu başına gelmiştir. Bu su sızıntısının sebebi, yağmurdur. Yağmurun yağması işleri iyice sokar ve ekip de ya biz kaçarken tünel üzerine yıkılırsa sorusu oluşur. Fakat, Micheal artık kaçmaktan başka seçeneklerinin olmadığını ve kaçışın bu gece olacağını söyler.

Başından beri kaçışın olacağını bilen Mcgrady, Michael’a gelmek istediğini birkaç kez söylese Michael’dan hep olumsuz yanıt almıştır. Bu seferki denemesinde de Michael’dan olumsuz yanıt alır. Fakat, daha sonradan Michael onu da plana dahil edecektir.

Otel de Linc ve Sucre, Susan’a karşı oynadıkları oyunu konuşmaktadırlar. Tam bu sıra da Susan buluşmak için mesaj atar. Linc, Sucre’den Susan’a her şeyin yolunda gittiğini ve endişelenmesinin gerektiğimi söylemesini ister. Sucre ise bu yadırgar çünkü plana göre Whistler yarın teslim edilecektir. Linc, ise Micheal’ın Whistler hakkında şüpheleri olduğunu ve onu teslim edip etmemekte kararsız olduğunu söyler.

Michael, Linc’i arar ve planların değiştiğini ve de kaçışın bu gece olacağını söyler. Linc bu durumu yadırgar ve nedeni sorduğunda yağmur ve çamur durumunun tüneli daha da tehlikeye soktuğunu ve de bir an önce kaçmalarının gerektiğini ve Sucre’ye ihtyacı olduğunu söyler.

Bu sırada Sucre, Susan ile buluşmak için bara gelmiştir. Biraz sonra Susan da bara gelir. Ve, arabasına bıraktığı bombayı Sucre’ye verir. Ve ayrıca kendisinin neler yapabileceklerin hala daha farkında olmadığını Sucre’ye söyler. Planda herhangi bir değişiklik ya da ona benzer bir durum olması durumunda Maria Cruz ya da bebeğinin öleceğini söyler. Sucre ise Linc’in kendisine hala daha ayrıntıları söylemediğini söyler. Susan ise yarın olacak kaçışın olup olmayacağını sorar ve Sucre’den evet cevabını alır. Ve, Whistler’ı kendisine verip vermeyecekeleri sorusu sorduğunda Sucre bilmiyorum der fakat Susan buna inanmaz ve doğru söylemezse Maria Cruz veya bebeğini öldüreceğini söyler. Böylelikle, Sucre Whistler konusunda Michael’in şüpheleri olduğunu söyler. Tam bu sırasa, Susan’ın telefonu çalar. Arayan Linc’tir ve planlarda değişiklik olduğunu ve kaçışın bu gece olacağını söyler.

Tünel de kazı işiyle müşgul olan T-Bag’in yanında bu sefer Lechero vardır. T-Bag, yine Michael’ı kötüler ve kendilerini güvene almak için Lechero işbirliği teklif eder. Lechero, ilk başta buna sıcak yaklaşmasa da daha sonra bu ortaklığı kabul edecektir.

Fakat, tam bu sırada tünelde sarsıntı olmaya başlar ilk başta buna anlam veremezler fakat daha sonra dışarıya baktıklarında askeri kamyonun tam tüneli çıkışın üzerinden geçecek olduğunu görürler. Fakat tam son anda mucize eseri kamyonun lastikleri çamura saplanır ve durmak zorunda kalır ve böylelikle Michael ve ekibi bir kez daha ipin ucundan dönerler.

Susan ve adamları, Sofia’yı tam para çekmek üzereyken kaçırlar ve ardından Susan, kaçış planı hakkında konuşmak için Linc’ini arar ve buluşma yerinin adresini verir.

Sucre ise Michael’ın istediği üzere SONA’ya gelmiştir. Ve geldiği gibi Michael’ı arar ve ne yapacağını sorar ve Micheal ise elektirik işlerinden anlayıp anlamadığını sorar. Ve ondan yönetim binasının yanında olan jenaratör olduğu yere giderek üzerinde yazan modelini ve yine üzerinde yazan yerin markanın telefonu almasını ister zor da olsa Sucre buraya gelir ve Michael’in istediklerini ona söyler. Sucre ise geceleri dolaşan devriyelerden nasıl kurtulacaklarını sorar. Michael ise artık şanslarını sonuna kadar zorlayacakları söyler. Ve ardından firmayı arayarak bu model de elektirikler kesildikten ne kadar süre sonra jenaratörün devre girdiğini sorar ve 30 saniye cevabını alır.

Advertisement

Bu sırada Linc, Susan ile buluşma yerine gelmiştir. Fakat Susan’ın Linc için bir de sürprizi vardır. Sofia, Susan’ın elindedir ve Susan bu işi garantiye almak için her şeyi yapabilecek kadar tehditkardır. Bunun üzerine Linc, Michael’ı arar ve Whistler’ın yanında olup olmadığını sorar ve onu telefona ister. Bu sırada Whistler, telefondan Sofia’nın çığlığını duyar. Susan, Sofia’ya işkence yapmayı başlamıştır ve Whistler elinde olan koordinatları istemediktedir.

Bu durumda, Michael, Whistler’a Susan’a koordinatları verip vermeyeceğini sorar. Whistler ise başka seçeneğinin olmadığını ve Sofia’nın başına daha fazla kötülük gelmemesi için artık çaresini kalmadığını ve koordinatları vereceğini, Michael’a söyler. Michael ise koordinatların ellerindeki son koz olduğunu ve eğer bunu söylerlerse buradan kaçmanın hiçbir anlamının olmayacağını ve belkide Sofia ve LJ’in öldürüleceğini söyler fakat Whistler başka çaresi olmadığını yineler.

Sucre ise SONA’daki çalışmalarına devam etmektedir. Devriye araçların tamir edildiğini Michael ile telefonda konuşurken gören Sucre. Araç başındaki gardiyanı, dışarıdan biri olarak arayarak onu telefona istedir ve gardiyan gittikten sonra aracın motor kısmında bir kabloyu keser. Ve böylelikle araç çalışmaz durumda olacaktır. Ve oradan ayrılmak üzeridir ki bir gardiyan onun hiçbir yere gidemeyeceğini ve hakkında tutuklama emri olduğunu söyler ve onu SONA’da alıkoyar.

Dışarıda, hem Michael hem de Whistler ziyaretçiler vardır. Bunlar: Linc, Sofia ve Susan’dır ve Susan koordinatları almak için görüşmeye gelmiştir. Michael ve Whistler görüşmeye gelirler. Artık Whistler, koordinatları Susan’a vermek üzeridir ki bir fikrini değiştirerek her şeyin kendisi yüzünden olduğunu Michael, Linc ve LJ ve de Sofia’nın yaşam garantisi ister ve koordinatların sadece yarısını Susana verir ve kaçtıklarında ise diğer yarısını vereceğini söyler. Bu durumdan hoşlanmayan Susan, onlara son kez şans verir ve geceye kadar ayarlamış bi geri sayım kronometresi verir. Ve Sofia da alarak oradan uzaklaşır.

Michael, Linc’e ne yapıp edip SONA’ya gelen elektiriği kesmesi gerektiğini söyler ve bunu sabaha karşı 5:15 olarak belirler.

Michael ve diğerleri tünel de bir araya gelir ve tünelin kaçış için hazır olduğunu söyler. Bunun üzerinde Michael, jenaratör ve devriyelerini sorun olmayacağını ve elektirikler kesildikten sonra 30 saniye sonra kaçacaklarını söyler. 30 saniye çok kısa bir süre olduğundan grubu biraz endişelendirir ve fakat Michael eğer kaçmak istiyorlarsa bundan başka yapacaklarının olmadığını söyler.

Linc ise SONA’ya giden elektirik direğinin oraya gelir ve direğe vurarak elektiriği kesmek düşüncesindedir bu yüzden yoldan geçen bir otobüsü alıkoyar ve hızlı elektirik direğinin üzerine sürer ve çarparak bağlantıları kopararır ve böylikle SONA’da elektirikler kesilmiş olur ve jenaratörün devreye girmesi için sadece 30 saniyeleri olcaktır.

Tam bu sırada, içerikde ilk önce kim gidecek kaygısı oluşur T-Bag ve Lechero, Whistler’ın boyununa bıçak dayarak gidecek ilk kişilerin kendilerinin olduğunu söyler ve aksi takdir de Whistler’ı öldüreceklerini söyler. Çünkü 30 saniye kaçmak için kısa bir zamandır.

Böylelikle, T-Bag ve Lechero tünelin çıkışın ilk kişiler olurlar ve elektiriğinin kesilmesini beklerler. Tam o sırada elektirikler kesilir ve kaçış başlayacakken 11. bölümüz biter.

3. Sezon 12. Bölüm: Hell or High Water

Kaçışın artık zamanı gelmişti. Tünelin en ön saffalarında Lechero, T-Bag ve Bellick elektiriklerin kesilmesinden hemen sonra tünelden çıkmaya başlar. Bu sırada ise SONA’da her yer 30 saniyeliğine(!) kapkaranlık olmuştur.

Lechero, T-Bag ve Bellick tünelden çıkarlar ve tellere doğru koşturmaya başlayacakları sırada SONA’da aniden elektirikler geri gelir ve bu 3′lü yasak bölgede kapana çıkışmış bir fare gibi ortaya kalırlar.

Advertisement

Gözetleme kulerinden kaçakları gören gardiyanlar uyarı anonsları yaparlar fakat Lechero artık başka çaresi olmadığını düşündüğü için tellere doğru koşmaya devam eder sağ tarafından vurularak etkisiz hale getirirlir. Bu sırada ise T-Bag ve Bellick ise oldukları yerde şaşkın bir şekilde dura kalmışlardır. Ve gözleri Scofield ve diğerlerini aramaktadır.

Tünelde bütün olup biteni duyan Whistler, Mahone ve McGrady; Michael’e jenaratör’ün 30 saniye sonra devreye girmeyecek mi sorusunu sorarlar. Fakat, Michael kendilerini güvene almak için ortalama 5-10 saniyelik olan süreyi 30 saniye söylerek Lechero, T-Bag ve Bellick’ten kurtulmak ve aynı zamanda olayı başka kişilerin üzerine yönlendirerek kaçışlarını kolaylaştırmak istemiştir. Fakat, süreyi yanlış hesaplamışım deyip olayı geçiştirir.

Kaçış planında önemli bir yere sahip olan Scure ise hala daha gözaltında tutulmaktadır ve başında olan yetkiliye ne kadar yalvarsa da onu bırakmaycağını bilmektedir. Bu sırada Linc’ten telefon gelir fakat Sucre’nin özel eşyaları alındığından telefona cevap veremez.

Linc daha sonra, McGrady’nin babasına telefon ederek, kaçış sırasında kullanacakları jipin yerini söyler ve onu alacakları yere getirmesi ister. İskelede 312 no’lu yerde olacaklarını belirtir.

SONA’da, gardiyanlar tarafından yakalanan Lechero, T-Bag ve Bellick için kötü saatler başlamıştır. General, SONA’dan onların nasıl kaçtığını sorgulamaya başlar. Bellick’e yapılan ufak bir işkenceyle Bellick neyin nasıl olduğunu Generale söylerler ve onları Lechero’nun odasından çıkılan tünele götürür.

Bu sırada tünelde olan Micheal, Whistler, Mahone ve McGrady için kaçış zamanın gelmiştir. Michael tünelin kapağından dışarıda olan hareketliliğin kesildiği sırada tünelin kapağını kaldırır ve hepsi dışarıya çıkamaya başlar vede askeri araçların altlarına gizlenirler.

General ve adamları ise tünelin olduğu yere gelirler fakat tünel bomboştur. Generalin ağzından bu lafı duyan Bellick bunu kendilerinin yapmadığını her şeyin Michael’ın planladığını söyler. İçeri de ise sayım devam etmektedir. En son gelen bilgiye göre 4 kişi eksiktir. Böylelikle, kaçanların; Michael, Whistler, Mahone ve McGrady olduğu anlaşılır.

General ve adamları soluğu hemen yasak bölge diye tabir edilen yer alırlar fakat Michael ve ekibi tellerden çoktan geçerek ormanın içinde sırra kalem basmıştır.

Artık gün ağırmıştır. Ormanın içinde sahile doğru koşmaya başlamışlardır. Peşlerinde ise askeri birlikler onların izlerini takip etmektedir. Koşarken Whistler ayağı takılır,düşer ve ayağını burkar. Whistler, kendisini geride bırakması söyler fakat Michael için hayati bir değer taşıdığından dolayı ona yardım ederek kaldırır ve taşımaya başlarlar.

Linc ise Michael sahilde buluşacakları yere gelmiştir. Tam bu sırada, Michael ve ekibide sahildeki buluşma yerine ulaşırlar. Linc daha evvelden sahile bir kutu gömmüştür. Onu çıkarmak için kazmaya başlarlar ve en sonunda kutuyu oradan çıkarlar.

Kutunun içinden ise ufak dalgıç tüpleri çıkar ve bu tüplerden 5 tane vardır. Niyatinde Michael ve McGrady bunu paylaşmak zorunda kalırlar. Fakat tam bu sırada Whistler koordinatları yazdığı el kitapçağını kaçarken düştüğünü farkeder ama artık devam etmekten başka çareleri kalmamıştır.

Advertisement

Bu sırada, Linc’e Susan’dan telefon gelir ve Susan telefonda işlerin nasıl gittiğini sormaktadır. Kaçışın doğruluğunu öğrenmek için Whistleri telefona ister. Ve onun konuşur. Takas ise 20 dakika sonra Panama City’de olacağını söyler ve telefonu kapatır. Linc, Michael, Whistler, Mahone ve McGrady’nin okyanus maceraları başlar.

Birkaç dakika sonra Yüzbaşı ve adamları sahile ulaşırlar fakat kaçaklardan zerra kadar bir iz yoktur. Yüzbaşı okyanusun yüzeyini dürbünle bakmasına rağmen bir iz göremez. Bu sırada ise kaçaklarımız okyanusun altından yüzerek plandıkları yere doğru gitmektedirler.

En sonunda Sucre’in onları alacağı şamandıraya ulaşırlar fakat etrafta ne Sucre vardır ne de olanları alacak olan tekne. Bu durum, grup içinde endişe yaratır fakat umutlarını yitirmezler. Bu sırada Scure ise hala gözaltında tutulmaktadır ve olduğu yerden bir yere kıpırdayamamaktadır.

Bu sırada ise McGrady’nin babası jipi iskeleye getirmiştir ve onları beklemektedir daha sonra 312 no’lu yere gider fakat Sucre’nin kiraldığı tekne hala daha oradadır. İşlerin ters gittiğini anlayan Mcgrady’nin babası tekneyi alıp buluşacakları şamandıranın oraya tahmin ederek yola koyulur.

Sahilde arabalara devam etmekte olan yüzbaşı artık ümüdi sahilde ara yapmaktan kesmiştir ki tam o sırada sahilde bir kutu bulunduğu ve içinden birtakım eşyaların çıktığı haberi gelir. Böylelikle, deniz yoluyla kaçıklarını anlarlar ve olayı sahil korumaya bildirirler.

Şamandıranın etrafında bekleyen tedirgin bekleyiş başlamıştır ki tam o sırada bir tekne uzakta görülür herkes ilk başta Sucre’nin geldiği zanneder ve Sucre’ye seslenmeye başlar fakat tekneden hiçbir cevap gelmez. Daha sonra gelen teknenin sahil korumya ait olduğunu düşünmeye başlar fakat tekne yanlarına yaklaştığında gelenin McGrady’nin babası olduğunu anlarlar ve hepsi tekneye çıkarlarlar ve iskeleye doğru yolculuk başlar.

En sonunda iskeleye ulaşırlar ve jip onları beklemektedir. Üstlerini değiştirler ve Susan’ ile buluşacakları yere doğru yolculuğu koyurlar. Ve bu nokta da McGrady ve Babasına yaptıklarından dolayı teşekkür ederler ve ayrılırlar.

Yolculuk sırasında Susan’dan telefon gelir ve Susan nerde kaldıklarının sormaktadır. Fakat, Susan’ın farklı planları vardır. Susan, toplu ziayret olduğu sırada Whistler’a verdiği geri sayım cihazının içinde gizli bir verici vermiştir ve bu sayede peşlerine Susan’ın ekibinden olan 2 araba takılır, amaçları ise Whistler’ı almaktır.

Ve sıcak saatler yeniden başlar ve Linc, bir araba yol dışına çıkartarak onu etkisiz hale getirir ve diğer araba peşlerini bırakmaz. Linc de son çare olarak daha evvelden Sucre ile kiraldıkları eve doğru sürer.

Ve oraya ulaşırlar vehemen evin içine saklanırlar. Linc onlara birkaç el ateş eder ve daha sonra yine Sucre ile yaptıkları silah sesi kaydını devreye sokar.

Tam bu sırada Susan’da olay yerine gelir fakat silah sesinin gerçek olmadığını anlar ve eve doğru yönelir. Kapıyı açtığında ses kaydını görür ve dışarıdakiler bunla oyalanırken kaçaklarımız çoktan oradan başka bir araba ile ayrılmışlardır.

Advertisement

SONA’da her şeyi öğrenmek isteyen General, T-bag’i sorgulatırır. Tam, bu sırada ise Sucre’yi bu karmaşıklıktan dolayı salmaya karar vermişlerdir. Sucre de kendine ait eşyaları almak için sorgu odasının yemen yanında olan danışmaya gelir tam bu sırada odanın penceresinden T-Bag onu görür “her şeyi o biliyor” diyerek bütün okları Sucre’nin üzerine çeker ve Sucre yeniden tutuklanır böylikle gerçek kimliği ortaya çıkar ve sorguya alınır. Fakat, T-bag kendisini güvence altına almasını bilmiştir. Çünkü, kaçış sırasında Whistler’in düşürdüğü koordinatların içinde olduğu el kitapçığını sorguya götürüldüğü zaman şans eseri yerde hırpalandığı sırada yer görmüş ve yanına almıştır.

Linc, Michael, Whistler ve Mahone terkedilmiş bir fabrikaya gelirler.

Bu sırada Susan arar ve Linc, onun 20 dakika sonra burada olması ister.

Michael ve ekibinden ayrıldıktan sonra babasıyla birlikte Panama’ya doğru yolda olan McGrady yolda arama olduğunu görürler.

Diğer yandan Linc, Michael, Whistler ve Mahone için bekleyiş hala daha sürmektedir. En sonunda artık Mahone kendi çizgisini çizmek için ayrılacağını söyler. Tam bu sırada Linc, babalarını öldürdüğü için silahını ona doğrultur. Mahone ise böyle yapmaktan başka çaresi olmadığını söyler. Fakat, bunu fırsat bilen Whistler oradan kaçar. Linc peşinden gider ve böylikle ellerinden Mahone’u da kaçırmış olur ve final sahnemiz sonlanır.

3. Sezon 13. Bölüm: The Art of the Deal

Linc ile Mahone’un hesaplaşmasını fırsat bilen Whistler, bu karışıklıktan faydalanarak bulundukları yerden bir arabaya atlayarak kaçar. Hemen ardından, Linc ve Michael da yakınlarındaki bir arabaya binerler ve Whistler’ı takibe başlarlar. Fakat, sıkışılıktan dolayı Whistler durmak zorunda kalır ve sokakta yürüyerek kaçmaya devam eder.

Bu sıra, önüne bir bayan çıkar. Ondan cep telefonu ister ve Susan(Grecthen)’ı arar ve kendinisin buradan almasını ister. Fakat, bu sırada Linc ve Michael onu yakalarlar. Whistler ise bunu kimsenin incilmemesi için yaptığı söyler fakat Linc ve Michael buna inanmaz. Bu sırada, polis arabaların siren sesleri duyulur.

McGrady ve babası, polislerin kontrol noktasına geçmek üzeredirler ve bu sırada aralarında duygulu bir konuşma geçer ve babası, McGrady’ye bir şey olmayacağını rahat olmasını söyler ve onu arabanını koltuğunda bulunan gizli bölmeye girmesi ister. Kontrol noktasına geldiklerinde polis, kaçakların robot resimlerini gösterir. Polis, babasının biraz tedirgin davranışları ndan şüphelenir ve arabayı kenare çektirip arama yapacağını söyler.

Whistler’ı yakalayan Linc ve Michael, değiş-tokuşun yapılacağı yer için Susan’ı ararlar ve takasın Plaza de Francia’da olacağını vede 10 dk sonra oraya yalnız gelmesini söyler.

Sucre’yi yakalatarak bu işin içinden sıyrılan T-Bag, SONA’ya geri gönderilir. Fakat, SONA’da Lechero’nun tahtının boş kalmasından sonra isyan çıkmıştır ve Lechero’nun bütün malları yağmalamıştır. Lechero ise avlunun ortasında yararlı bir şekilde hapisanedeki kişilerin şiddetine mağruz kalmaktadır. Bunu gören T-Bag, hemen onun yanına gelir ve etrafındakileri oradan uzaklaşır ve Lechero’yu oradan alıp odasına götürür. Fakat, bunu yapan T-Bag’in aklında başka tilkiler dolaşmaktadır.

Linc ve Michael’dan kaçan Mahone bir bara gelir. Sanki, birisi beklemek üzere gibidir.

Advertisement

Artık, Sucre için son durak gelmiştir. Başında bulunan asker, artık bir kelime daha etmesini onu öldüreceğini söyler ve mezarını kazmasını ister. Sucre yine bir şey bilmediğini yineler ve mezarını kazmaya başlar.

Susan ise Michael’ın dediği buluşma noktasına gelir, kendisini orada ilk önce Michael karşılar. Susan, hemen Whistler’ın nerede olduğunu sorar. Michael ise onun tam arkasında bir masada oturduğunu işaret eder.

Susan, Michael’ın yaptığı bu plana hayret eder ve eğer örgüt için çalışırsa onları öldürmeyeceklerini şakayla karışık söyler.

Fakat, işini sağlama almak isteyen Susan da daha evvelden adamlarını arayıp buluşma noktasını gören bir yere keskin nişancı yerleştirmiştir. Ve bu nişancının hedefinde Linc vardır. Daha sonra Linc, Whistler ile oradan uzaklaşmaya başlar. Susan, bu duruma şaşırır ve ne yapmak istediklerini sorar. Michael ise bu noktanın gerçek buluşma noktası olmadığı bunun sadece Sofia, L.J. ve Whistler’ın hayatta olduklarını görmek için yapıldığını ve de kendisini 5 dakika sonra arayıp gerçek buluşma noktasını söyleceğini belirtir ve oradan ayrılır.

Diğer taraftan, McGrady’nin babası arabasını kenara çeker. Polis, şüpheli davranışlarından dolayı pikabın arkasını açmasını ister. O da üzerindeki olan brandayı kaldır ve bunun gümre olduğu söyler. Polis, kontrol için üzerini yoklar ve bir şey olmadığını anladığında buradan gitmelerini söyler. Böylelikle, McGrady ve babası bu durumu sorunsuz bir şekilde atlatır.

T-Bag ve Bellick, Lechero’yu odasına taşırlar. Bu sırada, Bellick dışarıda işlerin iyi gitmediği ve her an burada öldürebileceklerini söyler fakat artık kimsenin birbirinden korkuması kalmıştır. Bu sırada T-Bag, Lechero’nun yarısına ufak bir pansuman yapar. Bu durum karşında Lechero, onun kendisine yardım edecek son kişi olduğunu ve bu durumdan faydalanmaya çalıltığını ima eder. Fakat, T-Bag kendisini sadece yardım etmek amacında olduğunu ve hayatını kurtarmak istediğini söyler. Tam bu sırada T-Bag, buradaki gardiyanlarından birinin eğer kendisine rüşvet verilirse buradan kaçırabileceğin duyduğunu söyler. Fakat, Lechero gardiyanların bunu her zaman yaptığını ve bu işlerin yalan çıktığını söyler. T-bag ise eski generalinin değiştini ve daha evvelden Lechero’ya gelen Suzy(Rahibe)’nin buraya parayı getirebileceğini söyler. Fakat, Lechero yine bunu reddeder. Ve T-Bag, onu kararıyla başbaşa bırakır.

Michael, asıl değiş-tokuşun yapılacağı yerin Antik Müze’nin lobisinde olacağını söyler. Daha sonra, Susan ve ekibi müzeye gelir fakat her şeyi düşünen Michael burada da kendilerini koruma altına almıştır.

Müzenin girişinde metal dedektörü olduğundan silahla giriş olmayacağından Susan içeri silahsız olarak girecektir. Bu da onların içeride güvenliğini sağlacaktır. Kapıda metal dedektörünü gören Susan küplere biner ve adamlarına dışarıdan kontrol altına almalarını söyler.

T-bag, tam bu sırada odadan tam çıkmak üzereyken Lechero’ ne kadar istediklerini sorar. T-Bag’in buna cevabı 50.000 dolar olur. İlk başta Lechero bunu kabul etmek istemez fakat kendi hayatınıda düşünürek 50.000 doları getirtmek için Suzy arar. İşler, T-Bag’in istediği gibi yolunda gitmektedir.

Bu sırada Susan, Sofia ve L.J. müzedeki buluşma noktasına gelir. Michael ve Linc ile karşılaşırlar. Takas, önce L.J.’in gönderilmesi başlar ve sonra onlarda Whistler’ı gönderirler. Tam bu noktada, ikilemde kalan Sofia birden Whistler’dan bu koordinatların ne olduğunu ve onu göstermesini ister. Whistler, bu durumu buradan ayrıldıktan sonra kendisine anlatacağını söyler. Fakat, Sofia buna inanmaz. Whistler’ın yanından ayrılarak Michael’ların tarafına yürür.

Michael ise Susan’ın mutlaka buradan çıktan sonra kendilerini öldürmek isteyeceğini bildiği için ikinci güvenlik planını, müzedeki camekanda olan antika bir parçanın camını kırarak güvenlik alarmlarını çalması sağlayarak devreye sokar. Böylelikli, oraya polisler geleceğinden onlarca rahatça güvenli bir şekilde oradan çıkabileceklerdir. Fakat, Susan bunun yanlış bir hareket olduğunu yakalanabileceklerini söyler. Michael’ın buna cevabı ise polislerin kaçakları değil hırsızları arayacağını söyler.

Advertisement

Bu sırada Suzy, T-Bag’i arar ve parayı kısa bir süre sonra SONA’ya getireceğin söyler. Bunu duyan Lechero, gardiyana nasıl ulaşıp buradan kaçabileceklerini sorar. T-Bag’in ise bunun asla olmayacağını söyler.

Bu sözden sonra, Lechero, T-Bag’in parayı almak için böyle bir plan kurduğunu anlar fakat iş işten çoktan geçmiştir. Birden gözü yanındaki silahını arar fakat oda T-Bag’dedir. Lechero, T-bag’in kendisini öldüreceğini anlar ve bunu hızlı ve temiz yapmasını ister. Bunun üzerine T-bag, Lechero’yu yastıkla boğarak öldürür.

Müzenin, çıkışına hemen polis ekipleri gelmiştir. Ve içeriden çıkanlara arama yapıyorlardır. Aramadan hepsi geçer fakat, Whistler aramada arka cebinden bir şey çıkması yüzüden alkoyulur. Bu çıkan şeyi ise Michael müzede hediye olarak satılan ufak bir parça plastik parça alıp bir fırsat aralığında Whistler’ın arka cebine koymuştur. Polisler, bunun ne olduğunu sorar. Tam bu sırada Susan devreye girerek bunun hediyelik dükkan alınan bir plastik bir şey olduğunu söyler. Tam oradan ayrılmak üzereyken polis bu sefer Whistler’dan kimlik göstermesi ister.

Bu sırada, Susan adamlarına işaret verir ve adamları Sofia’yı vurur. Olayı yeri bir kez daha karışır bunu fırsat bilen Susan Whistler’ı alıp oradan kaçmak ister fakat Whistler Sofia’yı öylece bırakamacayağını söyler ama oradan kaçamaktan başka çareleri yoktur. Bu sırada, Sofia’nın yere yığıldığını gören Linc hemen onun yanına giderek ona yardım etmeye çalışır. L.J. ise gitmelerini gerektiğini söyler. Ve enazından onun gitmesini kendisini ise onun yanında kalacağını babasına söyler.

Suzy ise parayı SONA’ya getirmiştir. Ziyarette onu T-Bag karşılar. Zamanında, T-Bag onun saklayarak yardım için ona karşı bir borcu vardır ve hatta ona aşık olmuştur. Parayı birkaç gün daha kendisinde duruması sötyler ve paradan bir kısmını alır ve ziyaretten ayrılır.

McGrady ve babası en sonunda evine gelmiştir. İçeride, McGrady ise harika bir karşışama töreni beklemetekdir. Kapı açılır ve McGrady ailesi kucaklaşır.

Mezarda son duasını etmeye başlayan Sucre için artık vakit gelmiştir. Başında bulunan asker tam tetiğe basacağı sırada General gelir ve ne yapsak ne etsek de onun ağzından laf alamayacaklarını, onun oradan çıkartılıp SONA’ya götürülmesi ister.

Tam bu sırada Sucre’nin cep telefonu çalar. Gardiyan, eğer Michael arıyorsa onunla konuşup nerede olduklarını öğrenmesi ister. Sucre telefonu açar, arayan gerçekten de Michael’dır aralarında ufak bir konuşma geçer ve Sucre telefonu yere atıp parçalar ve tek kelime bile etmeyeceğini söyler ve SONA’ya götürülür.

SONA’da ise T-bag avluda Lechero’nun öldüğünü ve artık herkesin eşit olduğunu vede eşitliğin başladığını söyler. Ve, Suzy’den aldığını bir topar parayı avluda hibe ederek SONA’da kendine olan güveni ve büyüklüğü arttırır.

En sonunda, Michael, Linc ve oğlu L.J. kavuşmuştur. Bu sırada, L.J., Michael Fox River’dayken Sara’ya verdiği kağıt gülü ona Michael’a verir. Bu durum karşısında Michael çok duygulanır içinde öç alma hissi oluşmaya başlar. Tam bu sırada, L.J. Whistlerin evinde önemli bir çanta olduğunu duyduğunu söyler. Linc, artık burada işlerini bittiğini ve bu tür şeylere bir daha bulaşmayacaklarını söyler. Fakat, Michael bunu redder.

Bir barda birini bekleyen Mahone’un ise beklediği misafiri gelmiştir. Gelen bu kişi ise Whistler taa kendisidir. Susan’ın parayla ilgilendiğini ve bu işte onunda var olup olmadğını sorar. Bu soru karşısında Mahone, Susan’ın paradan daha çok daha SARA ölümüyle ile ilgilenmesi gerektiğini ve bu oyunda SARA’nın ölümünün kırılma noktası olduğunu eğer Michael’ın bunun üzerine gider ikisinide bulacağını söyler ve son olarak şunu ekler, bu olay ortaya çıktığında kendisini ortada bıracağını belirtir ve de bu işte olduğunu söyler. Böylelikle, Mahone da bu gizli örgütün içine katılmış olur.

Advertisement

Bu sırada, Michael, Linc ve L.J., Whisler’ın kaldığı eve gidip o çantıyı bulurlar. Çantanın içiden birkaç isime ait evraklar çıkar. Linc, artık bu işten vaçgeçmeleri gerektiğini ve kendi işlerini halletiklerini vede buradan gitmeleri gerektiğin söyler.

Fakat Michael, SARA’nın öcünü almak istemektedir ve yolları burada Linc ile ayrılır. Yanına bu çantayı alan Michael, SARA’ya ne olduğunu bulmak için yola koyulur ve böylelikle 3. sezonumuz biter.


Leave A Reply