Rafadan Yumurta Kaç Dakika Pişer?

0

Rafadan yumurta ne kadar zamanda nasıl pişer? rafadan yumurta için yumurta ne kadar süre ile kaynatılmalıdır?Rafadan yumurta kaç dakika pişer?

Advertisement

Rafadan yumurta sorunsalı bir çok evde yaşanmıştır. Rafadan yumurta yapmayı bir maharet haline getiren evlerin olduğunu da bilmekteyiz. İster öğrenci evi olsun ister bekar evi olsun istersede çok çocuklu bir ev olsun mutlaka bir rafadan yumurta muhabbetti macerası illaki yaşanmıştır. Hatta eşler arasında bu sebeple kavga edenlerde bulunmaktadır.

Peki rafadan yumurta nasıl yapılır ve rafadan yumurta için yumurtayı kaç dakika kaynatmalı pişirmeliyiz?

Aslında bu iş için kısa ve basit bir yol yok. Rafadan yumurta yapmak ciddiye alınması gereken bir iştir. Öncelikle yumurtanın büyüklüğü oldukça önemlidir. Büyük yumurtalar ile küçük yumurtalar aynı anda çıkartılırsa aralarında küçükte olsa bir fark olacaktır. Öncelikle rafadan yapmak istediğimiz yumurtaları bir cezve ya da eski bir sütlük içerisine koyun. Üstünü kapatacak kadar su ilave edin. Eğer cezvede yapıyorsanız eğer su hemen kaynayacaktır. Bu sebeple su kaynamaya başladıktan 1 ila 1,5 dakika sonra hemen yumurtanızı çıkartıp soğuk suyun altına koyun.

Eğer biraz daha büyükçe bir tencere ya da sütlük içerisinde ve birden fazla yumurtayı rafadan olarak pişirmek isterseniz eğer yumurtaların bulunduğu su kaynamaya başlar gibi olduktan yaklaşık olarak 1 dakika sonra yumurtaları sudan alın ve rafadan olduğunu daha sonra kendi gözlerini ile görün. Rafadan yumurta istiyorsanız eğer lütfen uzun uzun yumurtayı kaynatmayın.

Advertisement


Leave A Reply