Rüyada Dişlerin Dökülmesi Düşmesi Ne Anlama Gelir? Düşen Dişlerin Anlamı

0

Rüyada dişlerin döküldüğünü görmek ne anlama gelir? Rüyada dişlerin dökülmesi, hepsinin düştüğünü görmek ne demektir, hakkındaki rüyaların yorumları.

Rüyada Dişlerin Dökülmesi Düşmesi

Rüyada Dişlerin Dökülmesi Düşmesi

Düşen dişlerle ilgili rüyalar en yaygın diş rüyalarıdır. Rüyada dişlerinizin döküldüğünü görmenin olumsuz bir işaret olduğuna dair bir inanç vardır. Ama neyse ki, bu rüyaların hem olumsuz hem de olumlu anlamları olabileceğini söyleyebiliriz. Çoğu durumda, diş dökülmesiyle ilgili rüyalar, rüya sahibinin hayatında meydana gelecek değişiklikleri ve korkuları sembolize eder. Freud’a göre ise, bu rüyalar bastırılmış cinsel duygularımızı ve arzularımızı yansıtırlar.

Değişiklikler

Rüyadan düşen dişlerin en yaygın anlamlarından biri, gerçek hayatınızda meydana gelen değişiklikler olabilir. Hayatınızda bir geçiş dönemi varsa, dökülen dişleri görmeniz mümkündür. Ayrıca, hayatınızdaki bir şey hakkında şaşkın veya endişeli hissediyorsanız, böyle bir rüya görme olasılığınız daha yüksektir.

Çalışmalar, menopozdaki kadınların ve ergenliğe girmiş çocukların rüyalarında dişlerin çok sık döküldüğünü gördüğünü göstermiştir.

dişlerin dökülmesi

Güvensizlik

Kendiniz veya yaşamınız hakkında kafanız karışıksa veya güvensizseniz, muhtemelen dişlerinizin döküldüğünü görürsünüz. Ayrıca, kamuoyunda sahip olduğunuz imajdan endişe duyuyor olabilirsiniz, çünkü sizin için diğer insanların sizin hakkınızda söyledikleri ve düşündükleri çok önemli. Düşen dişlerle ilgili rüyaların fiziksel görünüşünüzle ilgili endişenizi yansıttığı kanıtlanmıştır. Diğer insanların sizi nasıl algıladığını çok önemli buluyorsunuz. Birinin size kötü davrandığını düşünüyorsanız da dişlerinizin dökülmesi hakkında bir rüya görme olasılığınız yüksektir.

Bir şey ya da birini kaybetmek

Son zamanlarda hayatınızda çok önemli bir şeyi veya çok önemli birini kaybettiyseniz, dişlerin dökülmesini rüyanızda görmeniz mümkündür. Ayrıca, yaşlanmaktan korkuyorsanız, kesinlikle böyle bir rüya göreceksiniz. Cinsel gücünüzü ve çekiciliğinizi kaybetmekten korkuyor olabilirsiniz. Menopozdaki kadınların dişlerinin dökülmesi hakkında sık sık rüya görmelerinin bir nedeni de budur.

Utanma hissi

Bu rüyaların bir başka nedeni, diğer insanların önünde utanmış hissetme korkunuz olabilir. Belli bir durumda kötü duruma düşmüşseniz, dişlerinizin döküldüğünü rüyanızda görmeniz büyük bir olasılıktır. Aslında, bu rüyalar bir şey için çok endişeli olduğunuz anlamına gelir.

dişlerin dökülmesi

Kaynak: pixabay.com

Pişmanlık

Pişmanlık, düşen dişler rüyasının en yaygın anlamlarından biridir. Yakın zamanda kötü bir şey yaptıysanız ve bu nedenle suçlu hissediyorsanız, muhtemelen dişlerinizin düştüğünü görürsünüz. Bu rüya, sevdiğiniz biriyle tartıştığınız anlamına gelebilir, bu yüzden şimdi pişman olduğunuz bazı şeyleri söylemiş olabilirsiniz.

Özgüven eksikliği

Gerçek hayatınızda yeterince kendinize güvenmiyorsanız, dişlerinizin döküldüğünü görmeniz mümkündür. Kendinizi ifade etmeniz çok zorsa ve belirli bir konuda yetersiz hissediyorsanız, dişlerinizin düşmesini kesinlikle rüyanızda görürsünüz. Bu rüya aslında kendinize daha fazla inanmanız ve düşüncelerinizi korkmadan ifade etmeniz için size bir uyarıdır.

Kötü beslenme

Dişlerin düşmesine ilişkin rüyalar hakkında bir inanış daha vardır. Aslında, bu rüyaların beslenmenizin çok kötü olduğuna işaret etmesi de mümkündür. Yeterince yemiyorsunuz veya sağlıklı yiyecekler içermeyen kötü bir beslenmeniz olabilir.

Gördüğünüz gibi, rüyada dişlerin düşmesini tetikleyebilecek farklı nedenler vardır. Görünüşünüzden, yaşlanmanızdan veya başkalarının önünde utanmaktan korkuyorsanız dişlerinizin düşmesini rüyanızda görebilirsiniz. Ayrıca, bu rüyalar endişenizi ve korkularınızı yansıtır.

Dişlerinizin dökülmesini gördüyseniz, hayatınızın bazı değişikliklerden geçip geçmediğini veya yaşlanmaktan korkup korkmadığınızı kendinize sormalısınız. Belki ergenlikten veya menopozdan geçiyorsunuz, bu yüzden bu tür rüyalar kesinlikle normaldir. Başkaları tarafından iyi muamele görmediğinizi düşünüyorsanız, dişlerinizin düştüğünü görmeniz de mümkündür. Ayrıca, hayatınızda önemli olan bir şeyin veya birisinin kaybının bu rüyaların nedeni olabilir.


Leave A Reply