Samsung Galaxy Tab 3 Özellikleri Hakkında Bilgi

0
Advertisement

Samsung tarafından önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek olan Galaxy Tab 3 özellikleri ve resimleri hakkında bilgiler.

Güney Kore’li teknoloji devi Samsung son tableti Galaxy Tab 3’ü dünyaya tanıttı. Beklendiği gibi Galaxy Tab 3 önceki versiyonlarına göre daha ince bir yapıda ortaya çıktı. Ekran çözünürlüğü daha kaliteli hale gelirken bataryası da daha da büyümüş halde dizayn edilmiş.

Samsung yeni Galaxy Tab 3 ile Ipad’ler ile yaşadığı kıyasıya yarışta bir adım daha öne geçme hevesinde. Zira yeni Galaxy Tab 3 için gelen ilk yorumlarda Ipad’lerden çok daha iyi bir performans sergilediği yönde. Yeni Galaxy Tab 3 Wi-Fi ve Wifi+3G seçenkeleri ile son kullanıcıya sunulmakta. Samsung Galaxy Tab 3 eski versiyonlarına göre gerçekten çok daha da güçlü bir cihaz.

Samsung Galaxy Tab 3

Galaxy Tab 3’ün ekran genişliği 17,8 cm yani 7 inç olarak üretilmiş. Ayrıca yeni cihaz Android’in 4.1 verisyonu ile yani bir diğer adı Jelly Bean ile son kullanıcıya sunuluyor.

Yeni Tab 3 1 Gb Ram ve 1.2 Ghz’lik çift çekirdekli işlemci ile üretildi. Galaxy Tab 3 1024×600 çözünürlükte LCD TFT ekrana sahip.

Advertisement

Tab 3’ün ebatları 111,1 x 188 x 9,9 mm olarak dizayn edilmiş. Bataryasının gücü ise oldukça iyi tam olarak 4000 miliampersaat (mAh). Galaxy Tab 3’ün ağırlığı sadece Wi-Fi’li modelinde 302 gram ike Wi-fi+3G özellikli ise sadece 4 gramlık ekstra bir ağırlık ile 306 gram ağırlığında. NKFU olarak nacizane tavsiyemiz Wi-Fi+3G özellikli cihazı tercih etmeniz yönünde olacaktır.

Wi-Fi modelinin Amerika piyasasında Mayıs ayında ekstra 3G özelliği olan tabletin ise Haziran 2013’de Amerika piyasalarında olacağı açıklandı. Tüm GSM frekans bandında HSPA+ özelliği 3G’li modeli ile sunuluyor.

Galaxy Tab 3 aynı zamanda A-GPS, Bluetooth 3.0 ve GLONASS özelliklerinide destekler vaziyette üretiliyor. Micro SD kart ilave edilen cihazın belleği 64GB’a kadar yükseltilebiliyor. Ayrıca yeni TAb 3’ün tüm modellerinde ki kamera özellikleri aynı şekilde sunulmuş. Cİhazın ön panelinde 1.3 megapiksellik kamera bulunurken ön panelinde 3 megapiksellik kamera tercih edilmiş.

Fiyatı henüz açıklanmamış olan Samsung Galaxy Tab 3’ün 3G versiyonlu olan cihazlarında yüz yakınlık tanıma sistemi ile ekrandan uzaklamanız durumunda otomatik olarak koruma moduna geçen özelliği de yer almakta.


Leave A Reply