Şirket İle İlgili Cümleler

0
Advertisement

Şirket ile ilgili cümleler. Şirket kelimesi içeren “Şirket” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Şirket İle İlgili Cümleler

 1. *** Sonradan şirketin denetimi, bugün adı Paramount Communications Inc. olan Gulf & Western Industries’in eline geçti.
 2. *** Gelir vergisinin olmayışı ve mali işlemlerde gizlilik güvencesi yüzlerce banka ve şirketin Bahamalar’a yönelmesini sağlamıştır.
 3. *** 1937’de Nash şirketinin Kelvinator şirketi ile birleşmesi sonucu motorlu araç ve gereçler üreten Nash-Kelvinator Corporation kuruldu.
 4. *** Notre-Dame katedral okullarının devamı niteliğindeki Paris Üniversitesi, ortaçağdaki öteki üniversitelerin çoğu gibi öğrencilerinin ve öğretim görevlilerinin katılımıyla oluşturulan bir tür anonim şirketti.
 5. *** American Motors Corporation (AMC), başlıca üretim alam otomobil ve motorlu araç ürünleri olan bir Amerikan şirketidir.
 6. *** Kelvinator marka gereçler, 1936’dan, bu bölümün satıldığı 1968’e değin şirketin başlıca üretim kollarından biri olmuştur.
 7. *** Bunlar, AMC’ye 1916’da katılan Nash Motors ile 1909’da kurulmuş olan Hudson şirketleridir.
 8. *** Nash Motors, Rambler otomobili 1902’de ilk kez piyasaya çıkaran Thomas B. Jeffery şirketinin motorlu araç işini 1916’da devraldı.
 9. *** Bu tarihten 1950’ye değin şirketin ürettiği araba ve kamyonların hemen hepsi Nash adını taşımaktaydı.
 10. *** Şahıs şirketi kurulumlarında aylık 150 TL muhasebeci ücretini de göze alman gerekiyor.
 11. *** Hudson şirketi ise başlıca üç tür otomobil üretmekteydi.
 12. *** Şirkete 1885’te katılan American Telephone & Telegraph Company başlangıçta uzun hatların yapımından sorumlu bir yan kuruluştu.
 13. *** Şirketin 1 Mayıs 1954’te Nash-Kelvinator ile birleşmesi sonucu American Motors Company doğdu.
 14. *** Bu tarihten 1970’e değin Rambler marka küçük araba şirketin en ünlü otomobili olma niteliğini korudu.
 15. *** American Telephone & Telegraph Company, varlıkları açısından dünyanın en büyük şirketi oldu.
 16. *** Kendisi ve 1.700 kadar bağımsız ABD telefon şirketi için toplam iç ve dış telefon hizmetlerinin yüzde 98’ini sağlar.
 17. *** Şirketin kuruluşu, Alexander Graham Bell’in, Gardiner C. Hubbard ve Thomas Sanders adlı iki yatırımcıyla bir anlaşma imzaladığı 1875’e değin iner.
 18. *** Şirket, o sırada kendi telefon aygıtlarını ve kendi patentlerini edinmiş olan dev kuruluş Western Union Company ile yarışa girişti.
 19. *** 1878-1900 arasında Bell şirketinin yapısı ve adı birçok kez değiştirildi.
 20. *** Bell Telefon Laboratuvarlarının habercisi olan Mekanik Bölüm 1883’te kurulmuştu; laboratuvarlar 1925’te ayrı bir şirket olarak örgütlenecekti.


Leave A Reply