Solunum Sorunları Olanlar İçin 8 Etkili Bitkisel Çözüm Önerisi

0
Advertisement

Solunum sorunları yaşayan kişiler için bitkisel çözüm önerileri. Bitkisel yöntemlerle solunum problemlerinizi en aza indirin. İşte 8 yöntem

Solunum problemleri için en etkili bitkisel ilaçlar ginkgo, mullein, ekinezya, meyan kökü, kekik, nane kullanımını içerir.

Solunum problemi, akciğerleri ve solunum sistemini etkileyebilecek çok çeşitli hastalıkları tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Üst ve alt solunum problemleri olarak sınıflandırılırlar.

nefes darlığı

Bu sorunların çoğu ciddi bir seviyeye ilerlemese de, kronik solunum problemleri, zatürree ve solunum sisteminize uzun süreli hasar verme riskini artırabilir.

Birçok kişi solunum yolu enfeksiyonları için antibiyotikler önermekle birlikte, son yıllarda antibiyotiklerin yaygın kullanımı, nötralize edilmesi özellikle zor olan birçok antibiyotiğe dirençli suş ile sonuçlanmıştır. Bu, birçok insanın bu konular için doğal veya bitkisel ilaçlara yönelmesini sağlamıştır. Solunum problemlerini gidermek için doğal bir seçenek arayanlara bitkisel öneriler:

Advertisement

Meyankökü

Solunum sorunları için en iyi çok yönlü ilaçlardan biri, antibakteriyel, antiviral, balgam söktürücü, antienflamatuar ve yatıştırıcı özellikleri nedeniyle meyan köküdür. Saponinlerin varlığı, bakteri ve viral patojenlerin çoğunun bulunabileceği solunum yolundan mukusun atılmasına yardımcı olur. Ayrıca, antioksidanlar kan damarlarındaki oksidatif stresi önler ve kolay nefes almanıza yardımcı olmak için hava yollarının iltihaplanmasını azaltır.

Ekinezya

Kanıtlar, haftalık veya günlük beslenmenize ekinezya çayı eklemenin solunum yolunuzu temizlemeye ve iltihabı hafifletmeye yardımcı olabileceğini göstermektedir. Bununla birlikte, ekinezya’nın terapötik özelliğini tam olarak anlamak için daha ileri çalışmalara ihtiyaç vardır.

Ginkgo

Astım gibi bir solunum bozukluğunuz varsa, ek solunum problemleri veya hastalıkları çok ciddi hale gelebilir. Ginkgo özütü, vücutta trombosit aktive edici faktör adı verilen belirli bir kimyasal faktörü inhibe ederek, öksürme ve hırıltıyı hafifletmek ve normal nefes almakta zorlananlar için rahatlama sağlamak suretiyle astım ataklarını önlemeye yardımcı olur.

Sığırkuyruğu

Çok yaygın olarak tüketilen edilen bitki olmasa da, sığırkuyruğu yaprakları, mukusun (balgam söktürücü) ortadan kaldırılmasına ve boğazınız da dahil olmak üzere sisteminizdeki iltihabı hafifletmeye yardımcı olan güçlü antienflamatuar ve antioksidan yeteneklere sahip bir özü içerir. Sığırkuyruğu tüketmenin en popüler yolu, 1-2 gram kurutulmuş Sığırkuyruğu kullanarak güçlü bir çay demlemek ve bunu günde bir kez içmektir.

Nane

Nane içindeki en önemli aktif madde olan mentol, solunum yollarını temizleyebilir, iltihabı hafifletebilir, serbest radikalleri nötralize edebilir ve alerjik atakları (antihistamin etkisi) önleyebilir. Solunum problemleri ve enfeksiyonların ilerlemesini yavaşlatmaya yönelik bu kapsamlı yaklaşım, naneyi solunum sorunları için en popüler bitkisel ilaçlardan biri haline getirir. Nane çayı, en kolay ve en etkili stratejidir. Diğer bir yöntem ise nane esansiyel yağı ile göğüs ovulmasıdır.

Kekik

Antibiyotik, antiviral ve anti-mantar özellikleri ile, kekiğin solunum sorunları için yapamayacağı çok az şey vardır. Bu bitkiyi yemeklerinize ekleyerek, enfeksiyonları kısmen temizleyebilirsiniz, ancak daha güçlü ve doğrudan bir yaklaşım, kekik esansiyel yağı kullanmak olacaktır. Kekikte bulunan rosmarinik asit, güçlü antihistaminik etkilere sahiptir ve güçlü antibakteriyel özelliklerin yanı sıra bir dekonjestandır. Bu, sadece mukusu ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda enfeksiyona neden olan bakterileri de öldürebilir ve iyileşmeyi hızlı bir şekilde hızlandırabilir.

Advertisement

Elecampane (Andız otu)

Akciğer veya solunum yolu enfeksiyonlarına eğilimli insanlar için elecampane uzun zamandır geleneksel bir çözüm olmuştur. Binlerce yıldır, elecampane esansiyel yağı ve yaprakların suda demlenmesine izin verilen basit tentürler, mukusu gevşetmek ve bu koşullarla ilişkili göğüs ağrısını ve sıkılığını ortadan kaldırmak için kullanılmıştır.

Chaparral (Katran çalısı)

Chaparral, güçlü antibakteriyel, dekonjestan ve antihistaminik özelliklere sahip tentürü ve çayı yapılan bir bitkidir. Bu özellikler, çok çeşitli akciğer ve solunum sorunları için popüler ve kolay erişilebilir bir ilaç haline getirmiştir.

Dikkat: Kronik solunum sorunları, bağışıklık ve solunum sistemlerinizin bütünlüğünü büyük ölçüde tehlikeye atabilir ve sizi daha ciddi ve hatta hayatı tehdit eden sorunlara karşı daha savunmasız hale getirebilir. Kronik solunum sorunları yaşamaya devam ederseniz, bir doktora görünün ve uzun süreli sağlıklı yaşam için antibiyotik yaklaşımının gerekli olmadığından emin olun.


Leave A Reply