Tarım İle İlgili Cümleler

0
Advertisement

Tarım ile ilgili cümleler. Tarım kelimesi içeren “Tarım” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Tarım İle İlgili Cümleler

 1. *** Kenti çevreleyen tarım bölgesinde kereste elde edilir, inek, domuz, sebze ve patates yetiştirilir.
 2. *** Tarım, Petersburg’un kalabalık kent nüfusunu besler.
 3. *** Tarım, çömlekçilik, sepetçilik, hayvanları evcilleştirme gibi etkinliklerin, ayrıca evlerle kentlerin M.Ö. 4000’lerde Mısır’da ortaya çıkıp bütün dünyaya oradan yayıldığını savunmuştur.
 4. *** Heidelberg, Freiburg ve Tübingen’deki köklü üniversitelerin yanı sıra, Stuttgart ve Karlsruhe’de birer teknik üniversite, Stuttgart-Hohenheim’da bir tarım üniversitesi, Mannheim’da da iktisat bilimlerinde uzmanlaşmış bir üniversite vardır.
 5. *** Çapa tarımı yapan Bagirmiler, çoğunlukla akdarı ve süpürgeotu yetiştirirler.
 6. *** Kuzey Amerika’ya gelen Avrupalıların başlangıçtaki tutumu, tarım ve hayvancılık amacıyla orman alanlarının açılmasına ve yabanıl yaşamın yok edilmesine yol açmıştı.
 7. *** Tarım ürünlerini kendilerine bağlı köylerden para karşılığı ya da vergi olarak alırlar.
 8. *** Bölge, büyük ölçüde hayvancılığa dayanan yoğun bir tarım merkezidir.
 9. *** Temel ekonomik etkinlik tarımdır.
 10. *** Çevredeki topraklara yerleşmenin başlamasıyla önemli bir tarım merkezi durumuna geldi.
 11. *** Tarım ürünlerinin işlenmesi günümüzde de önemli bir ekonomik etkinlik olmakla birlikte, kent ekonomisi artık makine, dizel motorları kompresör, hesap makinesi ve bisiklet üretimine dayanmaktadır.
 12. *** Kauçuk üretimi, pirinç ve hindistancevizi tarımı ile balıkçılık da eyalet ekonomisinde önemli yere sahiptir.
 13. *** Büyük kentlerde Guangzhou’ lu (Kanton) Çinlilerin sayısı fazlayken, Kerian, Sungai Manik ve Kampung Cang-kat gibi tarım bölgelerinde nüfusun büyük bölümünü Malaylar oluşturur.
 14. *** Kumdan, kabak, mısır ve yerfıstığının önemli yer tuttuğu çapa tarımı, bölgedeki başlıca ekonomik etkinliktir.
 15. *** Eyalet ekonomisi tarıma dayanmakla birlikte, hayvancılık, ticaret, imalat ve madencilik de önemli gelir kaynağıdır.
 16. *** Günümüzde üniversitenin hukuk, tıp, edebiyat, felsefe, siyasal bilimler, iktisat, veterinerlik, tarım ve eczacılık ile fizik ve biyoloji bilimleri fakülteleri vardır.


Leave A Reply