Terazi Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu, Terazi Hangi Burçlarla Anlaşır?

0
Advertisement

Terazi burcu hangi burçlarla anlaşır, hangileri ile anlaşamaz? Terazi burcunun diğer burçlarla olan ilişkisi, aşk uyumu nedir?

TERAZİ İLE KOÇ

Bu iki burç birbirlerine zıt burçlardır. Zıt burçlar kendimizi görebileceğimiz, eksik yönlerimizi tamamlayacağımız burçlardır. Zıt kutupların birbirini çekmesi gibi, zıt burçlar ilk bakışta birbirlerine çekilirler. Karşı taraftaki farklılık kişinin hoşuna gider. Ne de olsa kendisi öyle değildir. Yeni bir şey öğrenmenin hevesi ve bunun sonucunda neler olabileceğinin düşüncesi her iki tarafı kamçılayan bir afrodizyaktır. Mars ve Venüs arasındaki bu etkileşim harika bir beraberlik sayılabilir. Sıcak, sevecen, idareci ve şefkatli Terazi; ateşli, sevgi arayan, buyurgan ve sabırsız Koç için çok uygundur. Birbirlerinden öğrenecekleri çok şey vardır. Koç burcu Terazi’den diplomasi ve iş birliğini öğrenebilir. Terazi burcu da Koç’tan coşkuyu, riski ve hayır demeyi deneyimleyebilir. Bu tutkulu, sosyal ve aktif bir ilişki veya evlilik olabilir. Her iki taraf da aynı sosyal seviyede ve kültür düzeyinde olursa, bu sonuç daha verimli olacaktır.

TERAZİ İLE BOĞA

Her iki burç Venüs gezegeni tarafından yönetilir. Terazi Venüs’ün daha fikirsel ve görsel yönüyken, Boğa daha elle tutulur ve maddeci tarafını simgeler. Bu yüzden soyut ve somut konular aralarında her zaman sorun olacaktır. Toprak elementinin içinde hava yoktur. Bu yüzden her şekilde sabitlik ve somutluk peşinde koşan Boğa burcu, Terazi’nin fikirlerini, sosyalliğini ve herkesi memnun etme isteğini anlamakta zorlanacaktır. Bu ikili birbirlerinden etkilenir. Beraber gezer, alışveriş yapar, keyif çatarlar hatta tembelliğin ve miskinliğin dibine vururlar ama hala biri diğerini tam olarak anlamakta zorlanır. Hareketli olan hava yani Terazi, toprak Boğa’yı kaldırmaya, hareketlendirmeye ve değiştirmeye çalıştıkça ortalık toz bulutuna dönüşür, göz gözü görmez. Yine de her iki tarafın ortak amaçları varsa ve haritalarındaki gezegenler destekliyorsa Venüs-Venüs beraberliğinden çok da kötü bir ilişki çıkmayabilir.

TERAZİ İLE İKİZLER

Hava-hava elementlerinin beraberliği uzun ve mutlu bir ilişki göstergesi kabul edilebilir. Her iki burç genelde ortak özelliklere sahiptir. Birbirleri ile ideal çifti oluşturabilirler. Terazi’nin Venüs’ü ile İkizler’in Merkür’ü birbirlerini anlar ve iyi geçinirler. Kültür, sanat ve entelektüalite her iki tarafı çeken şeylerdir. Uyumlu, sanatsal ve anlayışlı Terazi, sosyal, becerikli ve değişken ikizler mizacını diğer burçlardan daha kolay algılar ve kavrar. Her iki burç oldukça sosyaldir, değişik yerlerde ve ortamlarda bulunmaya bayılır. Bir tarafın hadi yapalım dediğini, diğer taraf reddetmeyecektir. Her ikisi de biraz kararsız ve ne istediğini bilmeyen insanlar olduğundan hayatı geldiği gibi yaşayabilirler. Gezmeden, modaya, iletişimden, bilgiye birçok konuda bu ikili en ideal ‘ ikililerdendir.

TERAZİ İLE YENGEÇ

Biri su, diğeri hava olan bu ikili, birbirlerini anlamakta zorlanabilir. Suyun içinde hava elementi ancak küçük kabarcıklar halinde görünür. Yani hava burcu kendi kişilik özelliklerini suyun içinde çok da gösteremez. Özgürlük seven Terazi için Yengeç uygun bir partner sayılmaz. Sosyalliği seven ve arkadaşlarıyla bir arada bulunmaktan da çok hoşlanan Terazi burcu, Yengeç burcu kadar evine düşkün bir burç değildir. Yengeç burcu da kıskanç ve sahiplenici bir burçtur. Kibar ve uyumlu olan Terazi, karşı tarafın neden bu kadar kıskandığını ve o davranışları neden yaptığını anlayamaz. Bu iki sevgili bir kez ciddi anlaşmazlığa düştüler mi uzun süre birbirlerinden uzaklaşabilirler. Terazi’nin özeni ve dikkati sayesinde bir barış devresi yaşanabilir. Her iki taraf da öncü niteliğe sahip olduklarından, biri başlatmak ve adım atmak istediğinde diğerinin onu takip etmesi kolay olmaz zira her iki burç da kendisi başlatan olmak ister. Gezegensel etkilere bakarsak aslında Yengeç’in yönetici gezegeni Ay, Terazi’nin yönetici gezegeni Venüs ile iyi anlaşır. En azından zevkler, alınacak keyif açısından bu birliktelik her iki tarafın da ilgisini çeker ama uzun sürmesi için birbirlerini anlamaya istekli olmalılar.

Advertisement

TERAZİ İLE ASLAN

Tüm ateş ve hava kombinasyonları güzel ve şanslı sonuçlar doğurur. Hava, ateşle genleşir, ısınır. Hava da ateşi körükler. Bu ikilinin birbirlerinden öğrenecekleri çoktur. Birlikte eğlenceli vakit geçirirler, sosyal ajandaları kalabalıktır. Aslan burcu, Terazi’nin kararsızlığını yenmesinde yardımcı olur çünkü iyi bir organizatördür. Ayrıca ne İstediğini bilen bir burçtur, bu yüzden konu eğlence ve alışveriş olduğunda, Terazi burcu Aslan’ın ev sahipliğinden fazlasıyla etkilenir. Güneş (Aslan) ve Venüs (Terazi) genellikle güçlü ve olumlu görünüm yaparlar. Her ikisi de konforu sever, sanat ve güzelliğe düşkünlükleri vardır. Başlıca sorun Aslan’ın devamlı pohpohlanma merakı olabilir. Kaldı ki Terazi uyumla ve ikna edici tarzıyla Aslan’ın istediği o alkışı yapmaktan mutluluk duyacaktır. Bu ikili genel olarak iyi geçinir. Fazla para harcama yetenekleri ilişkilerinde tek dikkat etmeleri gereken konu olabilir.

TERAZİ İLE BAŞAK

Yan yana bulunan burçlar aslında birbirleriyle anlaşırlar ama toprak-hava ilişkisinde her zaman sorun vardır. Toprağın içinde hava yoktur ve hava toprağı havalandırdıkça ortalık toz dumana karışır. İşte ilişkide de durum aynen böyledir. Terazi burcu uyumu sever, biraz tembel ve rahat bir burçtur, her şeyi bir iş gibi gören mükemmeliyetçi Başak ise, söylenen her şeyi anında ve yerinde yapmaya bayılır. Başak burcu, Terazi’yi fazla rahat ve sosyal olmakla suçlayabilir. Terazi burcu eleştirildikçe, daha fazla rahat ve tembel olmaya başlayabilir veya dengesi bozulur. Eğer Terazi, söylenenin eleştiri olduğunu kabullenmezse belki uyum olabilir, fakat bu alanda Başak burçlarının inanılmaz bir unvanları vardır. Anlayış ve uyum Başak’ın öğrenmesi gereken ödevlerdendir.

TERAZİ İLE TERAZİ

Bu iki hava kombinasyonu hem uyumlu bir evlilik hem de uzun süren ilişkiler için gayet olumludur. Bu durumu sadece çiftlerden birinin uyumsuz yükselen burcu bozabilir. Her iki taraf aynı değerlere ve zevklere meraklıdır. Sosyaldirler, arkadaş çevreleriyle uyumlu adımlan, sosyal ortamlarda ilişkilerini güçlendirir. Toplum içinde bir ilişkide nasıl davranılacağını gayet iyi bilirler. Kibar, anlayışlı ve uyumludurlar. Bu yüzden herkes tarafından mükemmel çift olarak gösterilirler. Burada tek sorun, aynı olmaktan kaynaklı olabilir. Bir de Terazi burcu çok kararsızdır, en azından ilişkide bir kişinin kararlı olması, önemli hayati zamanlarda onları bir adım daha ileriye götürür. Her ikisi de sonucu birbirine bırakırsa, sorumluluk üstlenmekten kaçınırsa, bu muhteşem görünen ilişki kendi içerisinde duvara toslayabilir. Yapılmayan işler, kaçırılan ödemeler bir müddet sonra aralarında sorun olmaya başlayabilir. Bu duruma dikkat ederlerse bu ilişkinin yürümemesi için hiçbir engel ve sorun yoktur.

TERAZİ İLE AKREP

Biri hava, diğeri su olan bu kombinasyon aslında biraz farklı ve değişik bir birlikteliktir. Yan yana olan burçlar aslında birbirleriyle anlaşamazlar ama bir yandan da iyi anlaşma potansiyeline sahiptirler. Bu iki burç arasında sempatik bir çekicilik mevcuttur. Akrep burcu, Terazi’nin güzelliği ve dürüstlüğü karşısında kolay etkilenebilir. Kendi değer yargılarını, Terazi burcunun davranışları ve inceliğiyle değiştirmek isteyebilirler. Yine de bu ilişkide buyuran taraf, isteyen ve devamlı talep eden taraf Akrep burcu olacaktır. Terazi’nin yönlenebilmesi, bazı şeyleri tereddütsüz kabul etmesi, Akrep burcu için önemli bir artıdır. Terazi de Akrep’te hayran olduğu tüm meziyetleri bulur. Akrep’in cinselliğe olan düşkünlüğü, her iki tarafı güzel bir cinsellikle tanıştırabilir. Buradaki tek sorun, fazla havai ve sosyal olan Terazi’nin, Akrep’in taleplerinden ve kıskançlığından sıkılması olabilir. Akrep oldukça gururludur, Terazi onu kırarsa bir daha tamir olması kolay olmaz.

TERAZİ İLE YAY

Bu ilişki, hava ve ateş kombinasyonunun en harika birlikteliklerden biridir. Terazi kişiliği, yaşamı hafiften alan ve özgürlük aşığı Yay ile kolay uyuşur. Terazi burcu, gezmek, sosyalleşmek, dolaşmak, yeni insanlarla tanışmak adına Yay’da aradığı tüm heyecanı bulabilir. Yay burcu da bu kadar dengeli, aktivite ve keyif seven birinden kolay etkilenebilir. Buradaki tek sorun, Terazi’nin Yay’ı kısıtlamaması gerektiğini bilmesi ve hayat boyu buna göre davranmak zorunda olduğunu anlamasıdır yoksa Yay arkasına bakmadan kaçacaktır. Genelde bu ilişkide Yay daha sade bir yaşamı tercih ederken, Terazi daha şaşaalı, lüks ve konfora yönelik bir hayat içinde olmak isteyebilir. Bu da zaman zaman aralarında gerilimlere yol açacaktır. Bir de Yay ‘ben gidiyorum, bir müddet yokum’ diyerek ortadan rahatlıkla kaybolabilir ama bunu Terazi’ye teklif ettiğinde, bu Terazi için kabul edilemez bir şeydir. Bu sorunlar aşılırsa, Yay burcu aceleci davranmazsa, Terazi de biraz hızlanırsa bu ilişki gezmeli, dolaşmalı, keşfetmeli bir ilişki olacaktır.

TERAZİ İLE OĞLAK

Bu hava-toprak kombinasyonu biraz zor bir kombinasyon olmasına rağmen, olmayacak bir ilişki de değildir. İlk bakışta birbirlerine tam zıt gözüken iki karakterdir. Oğlak burcu az konuşur ve olgun bir duruşu vardır. Bu durum topluluk içinde Terazi’nin hemen ilgisini çeker. Terazi burcu adım attıktan sonra karşı tarafın bu kadar ağırdan almasına ve tereddütte kalmasına anlam veremez. Bu Terazi’nin ilgisini daha da çok çeker. Bu ilişkide Terazi burcu Oğlak burcunu çok ciddi, sıkıcı ve tekdüze bulmazsa ilişki başarılı olabilir. Terazi düzen insanı değildir, kafasına göre, içinden gelene göre davranmaya bayılır, işte bu noktada Oğlak burcuyla bazı sorunlar su üstüne çıkacaktır. Neredeyse hayatındaki her şeyi bir plana göre yapmak isteyen Oğlak insanı, bu noktada Terazi burcunu çıldırtabilir. Bir de Oğlak Terazi’nin hayır diyememesi ve kararsızlıklarını anlamakta çok zorlanacaktır. Bir diğer uyumsuzluk, giyinmeyi, renkleri, modayı ve sanatı seven Terazi ile biraz eli sıkı, ihtiyacı olmadığı zaman alışveriş etmeyen ekonomik Oğlak arasındaki anlaşmazlıklardır. Tüm bunlar konuşulur ve aşılırsa yine de bu ilişki için az da olsa bir şans vardır.

Advertisement

TERAZİ İLE KOVA

Bu hava-hava ikilisi en uyumlu çiftlerdendir. Uzun ilişki için mükemmel bir beraberlik olabilir. Kovalar Terazi ile olumlu benzerlikler gösterir. Güzellik, toplum sevgisi ve sosyete faaliyetleri aralarında ideal ortaklık temeli olur. Kova burcunun fikri sabitlikleri ve bazen idare edilmesi gerekliliği, Terazi’nin anlayışı, uzlaşısı sayesinde hemen hallolacaktır. Kova burcu Terazi’nin dengesinden, uyumundan ve güzelliğinden etkilenir ama en önemlisi, konuşabileceği ve paylaşabileceği bir arkadaş bulmuştur kendine. Terazi burcuysa Kova’nın kendine has hareketleri karşısında kendini ilişkiye kolayca kaptırıverir. Kova’nın ne yapacağının belli olmayan davranışları ve ortada bir neden yokken kaybolması, beraberlikte bir sorun olabilir. Bu durumda en iyi çare Terazi’nin onu olduğu gibi bırakmasıdır. Bir süre sonra her şey düzelecektir. Terazi açıklama yapması için ısrarcı olmazsa bu beraberlik yürür.

TERAZİ İLE BALIK

Bu su ve hava ikilisi aslında burçlar kuşağının en romantik ve anlayışlı burçlarındandır. Her ikisi de karşı tarafı düşünür, empati yapar, anlayışlıdır, romantiktir, sanata düşkündür. Olumsuz özelliklerini sayarsak kararsızdırlar, mızmız ve ağır hareket ederler, tembellik meyilleri vardır. Bu da bu beraberlikte bir çekim olmasına rağmen, bazı noktalarda bir düğüme sebebiyet verebilir. Balık, Terazi’nin mükemmel beraberliğinden memnun olacaktır. Fakat Terazi’nin sosyal aktivitelere meylinin olması, diğer insanlarla vakit geçirme isteği Balık’ın içten içe kıskançlık duymasına ve hırçınlık çıkarmasına neden olabilir. Terazi burcu, sosyaldir ve insanların büyük çoğunluğu ile kaynaşabilir. Oysa Balık titiz bir ayrımcıdır ve istemezse hiçbir şey için kılını kıpırdatmaz. Hiçbir şey Terazi’yi alıngan ve somurtkan bir Balık kadar mutsuz yapamaz.


Leave A Reply