Ubiquinol İlaç Nedir? Ne İçin ve Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

0
Advertisement

Ubiquinol ilaç ne için kullanılır, ne işe yarar? Ubiquinol yan etkileri ve kullanım şekli nasıldır? Ubiquinol neyi tedavi eder? Etkileşimleri.

Ubiquinol

Ubiquinol

Kullanımları

Koenzim Q10, kalp problemleri (örn. Kalp yetmezliği, anjin), yüksek tansiyon, Parkinson hastalığı, dişeti hastalığı ve ailelerden geçen bazı hastalıklar (Huntington hastalığı, kas distrofisi) için kullanılmıştır. Ayrıca migren baş ağrılarının sayısını azaltmak ve bazı anti-kanser ilaçlarıyla ameliyat veya tedaviden sonra ortaya çıkabilecek hücre hasarını azaltmak için de kullanılmıştır. Yukarıda listelenen durumlardan herhangi birine sahipseniz veya böyle bir durumunuz olduğunu düşünüyorsanız, uygun bakım ve tedavi konusunda doktorunuza danışın.

Koenzim Q10 vücudunuzun normal olarak ürettiği bir maddedir. Vücudunuz bunu sağlıklı kalmanıza yardımcı olmak için kullanır.

Bazı bitkisel / diyet takviyesi ürünlerinin, muhtemelen zararlı kirlilikler / katkı maddeleri içerdiği bulunmuştur. Kullandığınız marka hakkında daha fazla bilgi için eczacınıza danışın.

UBIQUINOL nasıl kullanılır?

Bu ürün belirtildiği gibi ağızdan alınır. Ürün paketindeki tüm talimatları izleyin. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışın.

Advertisement

Sıvı veya toz form kullanıyorsanız, ilaç ölçüm cihazı veya kaşık kullanarak dozunuzu dikkatlice ölçün. Doğru dozu alamayacağınız için ev tipi kaşık kullanmayın. Sıvı formunuz bir süspansiyonsa, her dozu ölçmeden önce şişeyi iyice çalkalayın. Sıvınız bir tüpe / ampule gelirse, açtıktan hemen sonra dozu alın ve üzerinde kalan sıvıları atın. Toz formunu karıştırmak için üreticinin talimatlarını izleyin.

Çiğneme tabletleri kullanıyorsanız, yutmadan önce her dozu iyice çiğneyin.

Ağızda çözünmek için yapılmış bir tablet kullanıyorsanız, tableti tutmadan önce ellerinizi kurulayın. Her dozu dilin üzerine yerleştirin ve tamamen çözülmesine izin verin, sonra tükürük veya su ile yutun.

Uzun süreli salınan tabletleri ezmeyin veya çiğnemeyin. Bunu yapmak, tüm ilacı bir kerede bırakabilir ve yan etki riskini artırabilir. Ayrıca, bir skor çizgisi olmadıkça ve doktorunuz veya eczacınız size bunu söylemedikçe tabletleri bölmeyin. Bütün veya bölünmüş tableti ezmeden veya çiğnemeden yutun.

Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal tıbbi yardım alın.

Yan etkiler

Bu ürünün genellikle çok az yan etkisi vardır. Bulantı, iştahsızlık, mide bulantısı veya ishal nadiren ortaya çıkabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza başvurun.

Advertisement

Bu ürüne çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Bununla birlikte, aşağıdaki ciddi alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birini fark ederseniz derhal tıbbi yardım alın: döküntü, kaşıntı / şişme (özellikle yüz / dil / boğaz), şiddetli baş dönmesi, nefes darlığı.

Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.

Önlemler

Koenzim Q10’u almadan önce, alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin; veya başka alerjiniz varsa. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınızla konuşun.

Aşağıdaki sağlık sorunlarından herhangi birine sahipseniz, bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışın: diyabet, kalp hastalığı.

Bu ürünün sıvı formları, çiğnenebilir tabletleri veya çözünen formları şeker, alkol veya aspartam içerebilir. Diyabet, alkol bağımlılığı, karaciğer hastalığı, fenilketonüri veya diyetinizde bu maddeleri sınırlandırmanızı / önlemenizi gerektiren başka bir durumunuz varsa dikkatli olunması önerilir.

Hamilelik sırasında, bu ürün sadece açıkça ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.

Bu ürünün anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Etkileşimler

Bu ürünü doktorunuzun talimatlarına göre alıyorsanız, doktorunuz veya eczacınız olası herhangi bir ilaç etkileşiminin farkında olabilir ve sizi onlar için izliyor olabilir. İlk önce doktorunuza veya eczacınıza danışmadan herhangi bir ilacın dozunu başlatmayın, durdurmayın veya değiştirmeyin.

Bu ürünü kullanmadan önce, doktorunuza veya eczacınıza kullanabileceğiniz tüm reçeteli ve reçetesiz ilaçları, özellikle de: yüksek tansiyon ilaçları, “kan incelticiler” (örn. Warfarin), diyabet ilaçları, yüksek kolesterol ilaçları (örn. atorvastatin, lovastatin).

Bu yazı olası tüm etkileşimleri içermiyor. Bu nedenle, bu ürünü kullanmadan önce kullandığınız tüm ürünleri doktorunuza veya eczacınıza bildirin. Tüm ilaçlarınızın bir listesini yanınızda bulundurun ve listeyi doktorunuzla ve eczacınızla paylaşın.

Advertisement


Leave A Reply