Wayward Pines Dizisinin Konusu ve Dizi Yorumları

0
Advertisement

Wayward Pines isimli dizinin konusu ve Wayward Pines ile ilgili genel bilgiler ve dizi hakkında yorumlar

Wayward Pines

Wayward Pines Fox TV’nin yeni Bilim-Kurgu- Gizem ve Drama dizisi olarak ilk defa Amerika’da 14 Mayıs 2015 tarihinde yayımlanmıştır. Dizi oldukça tutmuş durumda ve özellikle Ethan Burke karakterini canlandıran ve 51 yaşında olduğuna inanmakta zorlandığımız Matt Dillon tarafından sürüklenmektedir.

Diziyi başarılı yapan noktalardan biriside Blake Crouch’un Wayward Pines isimli roman üçlemesinden TV’ye uyarlanmış olmasıdır. Bu sebeple Lost dizisindeki gibi saçma sapan bir son ile karşılaşmayacağımız aşikar. Zaten roman uyarlamaları her zaman başarılı olmuştur. Kitap Çamlık ismi ile piyasada satışta bulunmaktadır. Merak edenler alıp okuyabilirler. Wayward Pines dizisi özellikle 5. bölümden sonra resmen kopmaktadır. Belki bir LOST dizisi gibi bizleri sürükleyemese ve gizeme bulamasa bile bu dizi şu anda yayınlanan diziler arasında fazlası ile ön plana çıkıyor.

Özellikle Bilim-Kurgu ve Gizem meraklıları için bulunmaz nimet. Dizi içerisinde yeterince gerilimde yer almakta. Klasikleşmiş olarak her diziyi farklı bir yönetmen çekse dahi yapımcısının ve bir kaç bölümünde yönetmenliğini M. Night Shyamalan yapmaktadır. Bu bile sizlere bu dizinin ne kadar kaliteli olabileceğini göstermektedir.

Fazla spoiler vermek istemeyiz. Ancak konu şu şekilde özetlenebilir : Gizli Servis Elemanı EThan Burke kayıp olan iki ajanı araştırmak üzere Idaho’da ki küçük Wayward Pines isimli kasabaya gönderilir. Ancak yolda bir trafik kazası geçirir ve kendisini Wayward Pines Hastanesinde bulur. Hastaneden çıkan Ethan Burke kasabanın bazı anomaliler taşıdığını hemen fark eder. kasabadan dışarı ne çıkabilir ne de kasaba dışından birisi ile telefon ile kontak kurabilir. Bundan sonra gelişen olaylar ilk 5 bölümde muazzam bir gizem yaratırken 5. bölümde kasabanın ilk defa sırlarına vakıf oluyorsunuz. Sonrası zaten bir merak çemberi içerisinde o nasıl olmuş peki bunları nasıl yapmışlar diye kendinize sorarak geçiyor. Şiddetle tavsiye ederiz. IMDB puanı zaten 8.3

Advertisement

Umarız ki uzun yıllar devam edecek yepyeni bir dizimiz olmuştur.


Leave A Reply