Yay Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu, Yay Hangi Burçlarla Anlaşır?

0
Advertisement

Yay burcu hangi burçlarla anlaşır, hangileri ile anlaşamaz? Yay burcunun diğer burçlarla olan ilişkisi, aşk uyumu nedir?

YAY İLE KOÇ

Her iki burç ateş grubu olduğu için bu beraberlik harika bir ilişkiye dönüşebilir. Mars jupiter ikilisi ortaya koydukları etkilerle birbirleri için uygun bir çift ortaya çıkartır. Her ikisi de coşkuludur, meraklıdır. Sosyalliklerine önem verirler, evlerinin dışında ilgi duydukları bir dünya vardır. Seyahat etmeyi, hareket etmeyi, gezmeyi, dolaşmayı severler. Bu görüşler aralarında bir çatışmaya neden olmaz. Bu ilişkideki sorun Koç’un hükmetme isteğiyle, Yay’ın özgürlükçü tarafına müdahale etmesiyle ortaya çıkabilir. Kıskançlık Koç burcunda vardır ama Yay burcunda yoktur. Koç’un göstereceği kıskançlık Yay burcunu kısıtlayabilir. Değişken bir burç olan Yay, her durum ve koşula uyabilirler ama bireysellikleri ve özgürlükleri onlar için önemlidir. Bu ilişkide Yay burcu alttan almasını öğrenecek ve doğru sözlerle Koç burcunu yatıştırmasını bilecektir.

YAY İLE BOĞA

Bu ikilinin beraberlikleri en zor ilişkilerdendir. Mülkiyetçi ve sahip olmayı seven Boğa ile, özgürlüğüne ve yeniliklere bir o kadar düşkün olan Yay burcu birbirini anlamakta zorlanır. Yay’ın sıcak kıpır kıpır ve bilgili tavrı ilk başta Boğa burcunun hemen ilgisini çekecektir. Boğa’nın oturaklı ama bir kadar kendinden emin tavrı da ilk bakışta Yay’ın keşfetmesi gereken özelliklerindendir. Yine de bu ilişki ilk baştan güvensiz bir ilişkidir. Boğa burcu için güven çok önemlidir ve Yay burcunun bazı rahat hareketlerini gördükten sonra ya bu ilişkiye ilk baştan cevap vermez ya da bir müddet sonra uğraşamayacağını anlar ve vazgeçer. Boğalar kıskançtır ve sevdikleri insan bir tek onlara ait olsun isterler, bu durumsa bir Yay’ın asla anlayamayacağı bir durumdur. Her ikisinin tek ortak noktası doğadır. Boğa burcu doğada vakit geçirmekten mutlu olur, maceraperest Yay içinse doğa eğlence ve keşif için kaçılacak tek yerdir.

YAY İLE İKİZLER

Bu iki burç birbirlerine 180 derece zıttır. Birbirlerine zıt olan burçlar aslında birbirlerini tamamlarlar ve aralarında güzel bir çekim oluşur. Her iki burç dışa dönük ve özgürlük meraklısıdır. Bu iki astrolojik etkileşim uyumlu sonuç getirebilir. Ortak bir noktada birleşerek, kafalarına esen her şeyi yaparak, özgürlük duygusunu ön plana çıkartarak çok mutlu yaşayabilirler, ikizler burcu meraklıdır ama yüzeyseldir, Yay burcu ise bilgi konusunda daha derine gitmeyi sever ve kendine has bir dünyası vardır. Bir tek ikizler burcu, Yay burcunu fazla hayalci ve abartmaya meyilli bulabilir. Yay burcunu çok eleştirmezse, onu dinler ve ondaki hevesi her daim körüklerse, arkadaşlıkları ve aşkları onları hayat boyu mutlu eder.

YAY İLE YENGEÇ

Biri su, diğeri ateş olan bu ikili birbirlerine aslında fazlasıyla uzaktır. Ama ilk bakışta birbirlerinin dikkatini hemen çekebilirler. Yengeç insanının etrafına, ailesine, eşine dostuna olan düşkünlüğü, Yay burcunun asla anlayamayacağı bir durumdur. Aynı durumda bir Yengeç de Yay’ın nasıl bu kadar uzaklara ve değişik ortamlara tutkun olduğunu asla anlamayacaktır. Bu ikilinin bir araya gelmesinden ortaya sadece sorunlar çıkacaktır. Ancak ikisinden birinin burcunun temel özelliklerini ve etkilerini ortadan kaldıran bir fedakarlık gösterisi olursa anlaşabilirler. Yengeç’in evi onun kalesidir fakat, Yay için ev sadece bavulunun durduğu yerdir. Yay’ı harekete geçiren yeni insanlar ve yeni yerler, Yengeç burcu için güvensizliğin had safhada olduğu korku filmleri gibidir. Bir de bu ikiliye Yengeç’in huysuzluklarını ve kıskançlığını eklersek, çok uzun soluklu olmadan Yay burcu insanı bu ilişkiden uzaklaşır. Bu ilişkinin olması, her iki tarafın da kendisinden vazgeçmesi halinde olabilir.

Advertisement

YAY İLE ASLAN

İki ateşin beraberliği heyecanlı ve çılgın maceralara benzeyebilir. Aslan’ın gezegeni Güneş ve Yay’ın gezegeni Jüpiter mükemmel bir beraberlik için biçilmiş kaftandır. Her ikisi de değişikliği ve heyecanı sever. Bu da onların yaşamda aradıkları şeydir. Dolaşmak, gezmek, konuşmak, alışveriş yapmak, her iki burcu ve sevgilerini besler. Buradaki tek sakınca Aslan burcunun buyurgan olma meylidir. Her zaman kendi istediği için harekete geçen Aslan bir müddet sonra Yay’ın buna tepki vermesiyle karşılaşır. Yay değişken bir burç olduğu için durumu idare eden taraf olacaktır. Bir de Aslan burcu Yay burcunun hayatına ve yaşam düzenine karışmaya bayılabilir. Bu rahatsız edici seviyeye gelirse, bağımsız karakterli Yay buna başkaldırabilir. Yine de bu ikiliden her zaman uyumlu ve keyifli bir beraberlik çıkabilir.

YAY İLE BAŞAK

İki değişken burç olarak Başak ve Yay birbirlerinden çok farklı mizaçta insanlardır. Tek ortak özellikleri ise durum ve olaylara karşı kolay uyum sağlamalarıdır. Yay’ın özgürlük aşkı ve macera isteği, ayakları her zaman yere sağlam basmak isteyen Başak için çok fazladır. Başak düzenli bir burçtur, ne zaman ne yapılacağını bilmek ister. Yay burcu ise hayatı geldiği gibi yaşamak arzusundadır. Klasik ve biraz da eski usul olan Başak ile yenilikçi ve devamlı değişen Yay’ın çok uzun soluklu bir ilişki yaşaması zordur. Yay burcu fiziğiyle, duruşuyla ve arada görünüp kaçmasıyla Başak burcunu kolayca etkileyebilir. Yay da Başak burcunun zekasını ve pratikliğini çabuk fark edecektir. Fakat ilişki içinde Başak burcu bazı şeylerde yanıldığını görebilir. Her şeyi ortak yapmak isteyen Başak, tek başına hareket eden Yay burcuyla devamlı sorun yaşayabilir. Ayrıca ağız dalaşına Yay rağbet etmediği halde, Başak bunu giderek ve artan bir şiddetle geliştirecektir.

YAY İLE TERAZİ

Bu ilişki, hava ve ateş kombinasyonunun en harika birlikteliklerindendir. Terazi kişiliği, yaşamı hafiften alan ve özgürlük aşığı Yay ile kolay uyuşur. Terazi burcu; gezmek, sosyalleşmek, dolaşmak, yeni insanlarla tanışmak adına Yay’da aradığı tüm heyecanı bulabilir. Yay burcu da bu kadar dengeli, aktivite seven ve keyif seven birinden kolay etkilenebilir. Burada tek sorun, Terazi’nin Yay’ı kısıtlamaması gerektiğini bilmesi ve hayat boyu buna göre davranmak zorunda olduğunu anlamasıdır. Yoksa Yay arkasına bakmadan kaçacaktır. Genelde bu ilişkide Yay daha sade bir yaşamı tercih ederken, Terazi daha şaşaalı; lüks ve konfora yönelik bir hayat içinde olmak isteyebilir. Bu da zaman zaman aralarında gerilimlere yol açacaktır. Bir de Yay ‘ben gidiyorum bir müddet yokum’ diyerek ortadan rahatlıkla kaybolabilir ama bunu Terazi’ye teklif ettiğinde, bu Terazi için kabul edilemez bir şeydir. Bu sorunlar aşılırsa, Yay burcu aceleci davranmazsa, Terazi de biraz hızlanırsa bu ilişki gezmeli, dolaşmalı, keşfetmeli bir ilişki olabilir.

YAY İLE AKREP

Bu su ve ateş ikilisi aslında birbirlerinden çok hoşlanır. Her zaman olduğu gibi ulaşamadığı zaman daha fazla arzulayan ve isteyen Akrep burcu, Yay’ın ele avuca gelmez rahat tavırlarıyla ilk yüzleştiğinde onun tavrına ve tarzına bayılacaktır. Ama Akrep burcu bir yandan da hep izler, takip eder ve karşı taraf hakkında bilgi toplar. Buyurgan Akrep, Yay ortaklığını peşinden sürüklemekte sorunla karşılaşacaktır. Kuşku ve güvensizlik havası derhal ortama yayılacaktır. Bu da Yay için fazladır. Böyle bir durumda özgürlüğünü her şeyin üstünde tutan Yay burcu ona anlamsız gelen bu ilişkiden hemen uzaklaşmak isteyebilir. Cinsellikte iyi anlaşsalar bile, Akrep her seferinde bu ilişkide Yay’dan daha fazla bir şey isteyebilir.

YAY İLE YAY

Bu ikili aslında birçok konuda birbirlerine benzediklerinden gayet iyi anlaşabilirler. Yalnız aynı bakış açısına sahip olmaları anlaşma açısından önem taşır. Bu iki Yay’ın birleşimi mutluluk ışığını yansıtmaz. Her şeyi ya birlikte yapmalı veya bir şey yapmamalıdır. Her konuda aynı özellik ve meraka sahip olmaları gerekir. Her ikisi de özgürlük sever, fakat özgürlüğü birlikte kullanamazlar. İlişkinin yürümesi için birisi bir yerlere giderken öteki evi beklemeye razı olmalıdır. Bu beraberliğe atılmadan önce her iki taraf da çok iyi düşünmelidir. Bir müddet sonra bu ikili birbirlerinden giderek uzaklaşabilir. Onun dışında birbirlerini kıskanmayacak veya herhangi bir olayı sorun etmeyeceklerdir. Bir taraf diğerinin üzerine hükmetmemeye özen göstermelidir.

YAY İLE OĞLAK

Ateş ve toprak kombinasyonlarında o ilişkinin ömrü için her zaman bir tehlike vardır. Bu ikili birbirlerinden oldukça farklıdır. Biri iyimserdir, öteki karamsar. Yay eğlenceli ve neşeli yapısıyla, Oğlak burcu insanının hayatını aydınlatabilir ama Oğlak burcu her zaman olumsuz bakan yapısıyla Yay burcunu çileden çıkarabilir. Bu beraberlikte Yay burcu çok mutsuz olur. Diğer yandan yaylar özgürlüklerine düşkündürler, devamlı müdahale eden Oğlak burçları onları bir müddet sonra boğabilir. Oğlaklar için en önemli konu kendilerini güvende hissetmeleridir, bu yüzden de bu burcun insanları oldukça gelenekseldir, bilindik yollar ve metotlara başvururlar. Yay ise, daha farklı ve değişik olan ne varsa onu daha kolay kabullenir. Bu anlamda da aralarında anlaşmazlıklar oluşabilir. Yay burcu kendinden ödün verirse, bu ilişki yürüyebilir.

Advertisement

YAY İLE KOVA

Bu ateş ve hava beraberliği birçok konuda başarılıdır. Burçlar kuşağında hem Kova hem de Yay burçları özgürlüğüne ve bireyselliğine düşkün iki burçtur. Bu anlamda birbirlerini çok iyi tanırlar ve anlarlar. Bu yüzden de temel olarak başarıya açıktırlar. İkisi de sosyal çevrelerine düşkündür ve arkadaşları fazladır. Yay, Kova’nın ruh halini ve ilginçliklerini anlamaya hazırdır. Kova da Yay’ın arada alıp başını gitmesine bir şey demeyecektir. Kıskanç ve sahiplenici olmayan bu ikili, aynı ideallere sahiplerse bir ömür çok mutlu olabilirler. Bir tek zaman zaman Kova’nın fikri sabitlikleri ilişkilerini yıpratabilir. Onda da Yay burcu yine devreye girerek, olayları anlayışla toparlayabilir. Her ikisi de gezmekten ve heyecandan hoşlanırlar. Neticede bu beraberlik hep artan bir ivmeyle, değişiklik coşkusuyla yürüyecektir.

YAY İLE BALIK

Bu iki değişken burç, birbirlerini anlamakta zorlanırlar. Çatışmalar oluşabilir. Su ve ateş beraberlikleri, ateş burcu için gerçekten zordur. Zira su ateşi söndürür. Yani su insanı birtakım baskı ve istekleriyle ateş özelliklerini ortadan kaldıracaktır. Özgür ve savruk Yay, Balık’ta taşınması zor bir ağırlık bulur. Aralarında yakın bir dostluk ve ilginç birçok şey varken, Yay, Balık ile ilişkiyi çok sınırlandırıcı bulabilir. Aslında her ikisinin de birbirlerine anlatacakları hikaye çoktur. Yay burcu sosyal ortamları, arkadaşlıkları, değişik yer ve ortamları sever. Balık burcu sevdiği insana yönelik bir burçtur ve sadece ondan ilgi isteyebilir. Bu da özgürlüğüne ve bireyselliğine son derece düşkün olan Yay burcunu bunaltabilir. Yay bir Balık ile uzun soluklu bir ilişkiye girmeden önce iki kez düşünmelidir.


Leave A Reply