Yengeç Burcu Nasıl Beslenmelidir?

0

Yengeç burcunun beslenme şekli nasıldır, neleri sever? Yengeç burcuna uygun beslenme şekli nasıldır, nasıl beslenmelidir, uygun diyet örneği.

Yengeç Burcu İçin Beslenme

Yengecin duygusal yapısı beslenme alışkanlıklarını etkiler. Üzüldükçe böreklere, keklere, dondurma ve şekerlemelere yönelirler. Halbuki yengeçler, nişastalı yiyeceklerden, şeker, tuz ve baharatlardan uzak durmalıdır. Çünkü mideleri çok hassastır. Vücutları kalsiyuma fazlaca ihtiyaç duyar.

Advertisement

Düşük yağ içeren süt, peynir ve yoğurt, kıvırcık lahana, domates, salata ve marul, bol miktarda taze sebze ve yağsız protein cilt ve mide sağlığınız açısından yararlıdır. Bu burç su grubuna girdiği için su ve katı dengesini iyi kurulmalıdır.

Mideleri oldukça hassas oldukları için ağır ve asitli yiyeceklerden uzak durmalıdırlar. Bu yüzden yağlı yiyecekleri ve ağır kızartmaları günlük menülerinden olabildiğince uzak tutmalıdırlar. Meyve, sebze ve balık hem cilt için hem de sindirim problemlerine iyi gelecektir. Bol bol meyve yemelidirler.

Meyvedeki sıvı ve vitaminler yengecin cildini ve fiziğini güzelleştirir. Endokrin bezleri hassastır. Bu yüzden çok sıkı rejimleri uzun süre yapmamalı ya da doktor kontrolünde yapmalıdırlar.

Yengeç Burcu İçin 2 Günlük Diyet

Advertisement

1. GÜN:

Kahvaltı: Aç karnına 2 bardak su, 1 porsiyon meyve salatası, şekersiz çay veya kahve.

Arada: 2 galeta, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde peynir.

Öğlen: Ton balıklı salata, 1 tane haşlanmış patates.

Arada: 1/2 simit, 1 bardak ayran.

Akşam: Pirinçli yağsız ıspanak yemeği, yağsız limonlu havuç salatası.

Advertisement

Arada: 1/2 muz

2. GÜN:

Kahvaltı: 1 bardak ılık suyun içine 1 kaşık bal ve 7-8 damla limon koyup aç karnına için. 1 yemek kaşığı fıstık ezmesi, 2 dilim diyet ekmek, şekersiz çay veya kahve.

Arada: 1 tane elma.

Öğlen: Izgara tavuk, 2 kaşık pilav, bol salata.

Arada: 4 tane kayısı.

Akşam: 1 tane karnıyarık, bol salata.

Arada: 1 tane kabuğu soyulmuş şeftali.


Leave A Reply