Yılbaşında Evde Neler Yapılır? Evde Yılbaşı Nasıl Geçer? İşte Öneriler

5
Advertisement

Bu yılda evdeyim, off yılbaşı için heyecanlanacak halim kalmadı gene televizyon karşısında pinekleyeceğim, o gece ne yapsam da gecem güzel geçse diyorsanız işte size birkaç öneri:

Yılbaşında Evde Neler Yapılır?

*Yılbaşı gecesini evde kutlayacaksanız, evinize yakın arkadaşlarınızı davet edin de bari gırgır şamata olsun.

*Televizyon programlarını önceden gözden geçirin ki, gece boyunca zaplarken tüh bak bunu kaçırmışız yaşamayasınız.

*O geceye özel olarak giyinin. Evdeyim nasılsa diye pijamalarla dolaşmayın. Mümkünse bir yılbaşı kostümü, noel baba yada noel anne olarak eğlenceli bir ortam yaratabilirsiniz. Kafanıza yılbaşı şapkalarından alın veya şu yeni çıkan geyik taçlarından hoş olur:)

*Tıkının. Ama dikkatli. Sonrasında karın ağrısı çekmenizi istemeyiz. Mutlaka süslü bir yılbaşı pastası hazırlayın. Nede olsa bir kutlama ve pastasız kutlama olmaz.Diyete ertesi gün yılın başında başlarınız.

Advertisement

*Şöyle dışarı bir çıkayım, arabayla bir turlayayım falan diyecekseniz, içkiden uzak durun. Dönünce içersiniz.

*İçki içtiyseniz evinize yakın bir yerlere taksi ile gidin. Kalabalığın arasına girin. Gece yarısında evde olmaktansa kalabalık bir meydan ya da sokakta olmayı tercih edin. yaşadığınızı hissedersiniz.

*Tombala, Monopoly, Tabu gibi oyunları hatırlatmama gerek yok ama kalabalıkla tadı çıkar o yüzden önce arkadaş daveti

Yalnızsanız

*Diyelim ki yalnızsınız, kimse de yook. O halde yılbaşı gecesi eğleneceğim diye kasmanın yada tek başımayım diye üzülmenin yerine zevk aldığınız bir şeyi yapın. Televizyonu kapatıp, klasik müzik dinleyebilirsiniz mesela. Yada en sevdiğiniz filmi tekrar izleyebilirsiniz. Hatta güzel bir kitabın tadı bazen hepsinden iyidir. Unutmayın yeni yıla binlerce kişi yalnız giriyor.

*Yalnızsanız internete takılabilirsiniz. Yılbaşında sitemiz açık biz de çalışıyor olacağız bekleriz.

YILBAŞI GECESİ NE YAPARSANIZ YAPIN, YENİ YILA GÜLÜMSEYEREK GİRİN. HAYATI YENİDEN GÜLÜMSEYEREK KARŞILAYIN.

Advertisement

İYİ YILLAR

İşte Yılbaşı Önerileri

Yılbaşında evde birçok farklı aktivite yapılabilir. Aşağıda bazı öneriler:

 1. Yılbaşı filmleri veya dizileri izleyin: Yılbaşı özel programları izleyerek keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Örneğin, “Love, Actually,” “It’s a Wonderful Life,” veya “The Polar Express” gibi yılbaşı temalı filmleri izleyebilir veya “The Crown,” “The Marvelous Mrs. Maisel,” veya “The Witcher” gibi yılbaşı bölümleri olan dizileri izleyebilirsiniz.
 2. Yılbaşı oyunları oynayın: Yılbaşı oyunları oynayarak eğlenmeye ve zaman geçirmeye çalışabilirsiniz. Örneğin, “Werewolf,” “Taboo,” veya “Pictionary” gibi oyunlar oynayabilir veya yaratıcı oyunlar oluşturarak zaman geçirebilirsiniz.
 3. Yılbaşı yemeği yapın:Yılbaşı yemeği yaparak sevdiklerinizle birlikte keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Örneğin, klasik yılbaşı yemekleri olarak börek, köfte veya tavuk yapabilir veya daha yaratıcı yemekler düşünebilirsiniz. Ayrıca, yılbaşı için özel yapılmış tatlılar da yapabilir ve bu tatlıları sevdiklerinizle birlikte paylaşabilirsiniz.
 4. Yılbaşı hediyeleri yapın: Yılbaşı hediyeleri yaparak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Örneğin, el yapımı hediyeler yaparak sevdiklerinizi şaşırtabilir veya hediyelerinizi dekore ederek daha özel hale getirebilirsiniz.
 5. Yılbaşı kartları yapın: Yılbaşı kartları yaparak sevdiklerinizle iletişim kurabilir ve onları mutlu edebilirsiniz. Örneğin, el yapımı kartlar yaparak sevdiklerinize özel mesajlar yazabilir veya kartları dekore ederek daha özel hale getirebilirsiniz.
 6. Yılbaşı müziği dinleyin:Yılbaşı müziği dinleyerek zaman geçirebilirsiniz. Örneğin, yılbaşı klasikleri olarak “Jingle Bells,” “Deck the Halls,” veya “Frosty the Snowman” gibi şarkıları dinleyebilir veya yılbaşı partisi için dans müziği seçebilirsiniz. Ayrıca, yılbaşı müziği oynatırken aynı zamanda yılbaşı oyunları oynayarak veya yılbaşı yemeği yaparak zaman geçirebilirsiniz.
 7. Yılbaşı şapkası yapın: Yılbaşı şapkası yaparak eğlenceli bir aktivite yapabilirsiniz. Örneğin, kağıt veya karton gibi malzemeler kullanarak yılbaşı şapkası yapabilir ve bu şapkaları sevdiklerinizle birlikte paylaşarak zaman geçirebilirsiniz.
 8. Yılbaşı bölümü olan bir kitap okuyun: Yılbaşı bölümü olan bir kitap okuyarak zaman geçirebilirsiniz. Örneğin, “A Christmas Carol” by Charles Dickens, “The Night Before Christmas” by Clement Clarke Moore, veya “The Santa Klaus Murder” by Mavis Doriel Hay gibi yılbaşı temalı kitapları okuyabilirsiniz. Bu kitapları okurken, yılbaşı müziği dinleyerek veya yılbaşı yemeği yaparak zaman geçirebilirsiniz.
 9. Yılbaşı bölümü olan bir video oyunu oynayın: Yılbaşı bölümü olan bir video oyunu oynayarak zaman geçirebilirsiniz. Örneğin, “Fallout 76,” “The Witcher 3: Wild Hunt,” veya “Minecraft” gibi oyunların yılbaşı bölümlerini oynayabilirsiniz. Bu oyunları oynarken, yılbaşı müziği dinleyerek veya yılbaşı yemeği yaparak zaman geçirebilirsiniz.
 10. Yılbaşı bölümü olan bir TV şovu izleyin: Yılbaşı bölümü olan bir TV şovu izleyerek zaman geçirebilirsiniz. Örneğin, “The Great British Baking Show,” “Doctor Who,” veya “The Office” gibi şovların yılbaşı bölümlerini izleyebilirsiniz. Bu şovları izlerken, yılbaşı müziği dinleyerek veya yılbaşı yemeği yaparak zaman geçirebilirsiniz.


5 yorum

 1. ama peki ya evde ailemle birlikted geçiriyorsam canım sıkılıyor evde arkadaşlarım yoksa ailemle ne yapabilirim lütfen çabuk cevap atın

 2. bu yazıları çok beğendim bana çok yardımcı oldu
  neden böyle yazmışlar bilmiyorum ama çok çok beğendim kim
  yazmışsa ona çok çok çok çok teşekür ediyorum

Leave A Reply