YouTube Videolarını Eklemek SEO’ya Yardımcı Olur mu?

0
Advertisement

Youtube videolarını eklemek SEO’ya yardımcı oluyor mu? Youtube videolarını ekmelemek / gömmenin faydaları ve zararları nelerdir?

YouTube Videolarını Siteye Gömmek SEO’ya Yardımcı Olur mu?

Okuyucularınız için günlük olarak değerli ve ilgi çekici bir içerik oluşturmak gerçekten zor bir görev olabilir. Okuyucularınıza en önemli bilgileri sağlamak için, kendi konunuz hakkında kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekecektir. YouTube videolarını gömmek web sitenizin SEO puanlarına yardımcı oluyor mu? YouTube videoları SEO puanlarınızı hangi şekilde etkiler?

YouTube Videolarını Eklemek SEOya Yardımcı Olur mu

Arkaplan Kaynak : Pixabay.com

Okuyucularınızla sadece en iyi bilgiyi paylaşmak istediğinizden eminiz. Okuyucularınızın belirli bir konuyla ilgili ayrıntılı bir rehber aramayacağı durumlar vardır – sadece basit bir video açıklaması isterler. Web sayfanıza gömülü YouTube videolarını kullanmak için doğru zaman mı?

Bu basit bir soru gibi gözükse de, doğru bir açıklama yapmadan size basit bir cevap veremeyiz. YouTube videolarını makalelerinize eklemenin faydalarını ve sorunlarını görelim. Bu sorunun size kesin bir cevap vereceğini umuyoruz youtube videolarını gömmek SEO’ya yardımcı oluyor mu?

YouTube’u Yerleştirme – SEO puanlarımı gerçekten nasıl etkiler?

İşletmenizi çevrimiçi ortamda tanıtmak söz konusu olduğunda YouTube’un değerli bir varlık olduğu açıktır. İnsanların çoğunun, web sitelerinin popülerliğini ve sıralamalarını arttırmak için kullanması şaşırtıcı değildir. Ancak YouTube videolarını gömmek SEO’ya yardımcı oluyor mu yoksa sadece şehir efsanesi mi?

Bu sorunun basit cevabı şudur – hayır, YouTube videolarını içeriğinize dahil etmek SEO sıralama puanlarınızı doğrudan etkilemez. Bu, YouTube videolarını kullanmanın web sitenizi olumlu yönde etkileyemeyeceği anlamına gelmez.

Advertisement

SEO puanlarınız üzerindeki doğrudan etkinin sıralamanızı arttırmanın tek yolu olmadığını unutmayın. RSS beslemesinin SEO avantajları ve içeriğinizin okunabilirliğini artırmak gibi SEO puanlarınızı artırmanın dolaylı yöntemlerinden bahsettik. Bu aynı mantık, YouTube videolarını yayınınıza eklemek için de uygulanabilir.

Bazen okuyucularınızın belirli bir konuda sadece iki dakikalık basit bir video aradığı doğrudur. Konuyla ilgili tüm bilgileri kapsayan uzun bir makale okumak istemiyorlar – diğer aktiviteleri yaparken basit bir videoyu yavaşça izlemek istiyorlar.

Bununla birlikte, içeriğinizde gömülü YouTube videolarını ne zaman kullanmanız gerektiği ve ne zaman yapmamanız gerektiği gibi durumları inceleyeceğiz.

youtube

Kaynak : Pixabay.com

Youtube Videoları ne zaman eklenmeli?

İşletmenizin daha büyük ve daha popüler büyümesine yardımcı olabilecek birçok gömülü YouTube videosu özelliği bulunmaktadır. Bu videoların web sitenizin SEO puanlarını doğrudan etkilemediği doğru, ancak bu onların hiçbir değeri olmadığı anlamına gelmiyor.

Web sitenize gömülü YouTube videolarını kullanmanın yararları nelerdir? Bu taktiğin faydalarının ne olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olacak kısa bir liste hazırladık.

YouTube videolarını yerleştirme avantajları

Sayfada daha uzun süre kalan ziyaretçiler. Ziyaretçilerinizin sayfanızda daha uzun kalmasını istiyorsanız, YouTube videolarını gömmek bu hedefe ulaşmak için bir yoldur. Çok uzun olmaları gerekmez, ancak ziyaretçilerinizi birkaç dakika boyunca eğlendirebilirler. Bu, videoların sonuna kadar izlemek için kullanıcılarınızın web sayfanızda birkaç dakika daha uzun kalacağı anlamına gelir.

Advertisement

Ziyaretçinizin katılımını arttırın. Bilgilendirici değeri yüksek ve aynı zamanda ziyaretçileri sizinle iletişim kurmaya teşvik eden mükemmel videoyu seçmek, sıralamalarınız üzerinde büyük bir etki yaratabilir. Okuyucularınızın ilgisini ve memnuniyetini etkileyen mükemmel bir video bulursanız, SEO puanlarınız dolaylı olarak iyileştirilecektir. Sadece asıl amacınızın SEO sıralamalarını iyileştirmemesi gerektiğini unutmayın. Asıl amacınız, ziyaretçilerinize belirli bir konu hakkında daha iyi bir fikir sahibi olmalarını sağlayacak değerli videolar sağlamak olmalıdır.

Videolarınızın küçük resimleri arama sonucu sayfalarında görünebilir. Bu SEO sıralamanızı artırmak için en şaşırtıcı araç olmayabilir, ama tamamen işe yaramaz olmaktan uzak. Ziyaretçileriniz belirli bir sorunun video açıklamasını arıyor olabilir – makalenizde küçük videoları izlemeyi başarırlarsa, web sitenizi ziyaret etmekle daha fazla ilgilenebilirler.

Tüm bu özellikler gerçekten kulağa çok hoş geliyor ve işiniz üzerinde kesinlikle çok önemli bir etkisi olabilir, ancak YouTube videolarını gömmenin olumsuz etkileri nelerdir?

Youtube Video İzleme

Kaynak : Pixabay.com

YouTube videolarını gömmek SEO’ya yardım ediyor mu – Her zaman iyi bir seçim değil

Önceki bölümde görebileceğiniz gibi, YouTube videolarını eklemenin avantajları var. SEO sıralamanızı yükseltmek söz konusu olduğunda bu işlemin en popüler süreç olmadığını ve bunun bir nedeni olduğunu belirtmiştik.

Bunun SEO puanlarınız üzerinde küçük bir etkisi olsa da, işletmeniz için her zaman olumlu bir şey değildir. YouTube videolarını gömmenin web sitenizi nasıl olumsuz etkileyebileceği konusunda size daha iyi bir fikir vermek için bu kısa listeyi yaptık.

Dikkat edilecek noktalar

SEO puanlarınız üzerinde büyük bir etkisi olmayacak. İşletmenizin Google’ın arama motoru sonuç sayfasında ilk sırada yer almasını sağlamanın kolay bir yolunu arıyorsanız, bu doğru bir yöntem değildir. YouTube videolarını gömmenin işiniz üzerinde bazı olumlu etkileri olabileceği doğru olsa da tek başına yeterli değildir.

Bu videolar web sitenizi yavaşlatabilir. Videoları düzgün bir şekilde gömemezseniz, web siteniz için bazı hız sorunlarına neden olabilirler. Bu hız sorunları daha sonra SEO puanlarınızı etkileyebilir, bu nedenle YouTube videolarını eklerken dikkatli olmalısınız – web sitenizi hiçbir şey kazanmadan yavaşlatmak istemezsiniz.

Bu videoların bilgi değeri. Bunları içeriğinize eklemeden önce bu videoların web sayfanız ile ilgili olduğundan kesinlikle emin olmalısınız. Yani metal işleme ile ilgili bilgi veren bir sayfanın ortasına Michael Jackson videosu eklemeniz biraz garip olacaktır. Gerçek değeri olmayan videoları göstererek okuyucularınıza üçkağıtçı olarak  görünmk istemezsiniz. Videoların web sayfanız için doğru seçim olduğundan emin olun.

Bu videoları kim yaptı? Ziyaretçilerinizin güvenilmez bir kaynaktan gelen videoları izlemesini istemiyorsunuz. Araştırmanızı videoyu oluşturanlar üzerinde doğru yaptığınızdan emin olun. Her zaman iyi SEO puanına sahip ve köklü bir marka olan işletmeleri seçmelisiniz.

Sonuç Sorusu : YouTube videolarının gömülmesi SEO’ya yardımcı olur mu?

Artık YouTube videolarını ekleme hakkında gerekli tüm bilgileri size sunduk, artık bir karar verme zamanı geldi. Web sayfalarınızda gömülü YouTube videolarını kullanmaya başlamalı mıyım?

Bu videoları ne zaman kullanmanız gerektiğine dair daha iyi bir fikir edinmek için size yeterli bilgi verdiğimizi umuyoruz. Size verebileceğimiz en iyi cevap, gömülü YouTube videolarının SEO puanlarınızda bazı iyileştirmeler getirme potansiyeline sahip olmasıdır.

Advertisement


Leave A Reply