Yüzey İle İlgili Cümleler

0
Advertisement

Yüzey ile ilgili cümleler. Yüzey kelimesi içeren “Yüzey” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Yüzey İle İlgili Cümleler

  1. *** Bu durumda hücrenin büyümesine bağlı olarak yüzey / hacim oranı azalır.
  2. *** Parlaklık, fizikte, bir yüzeyden ya da nokta kaynaktan yayılan ışığın şiddetine bağlı öznel görsel duyuma verilen isimdir.
  3. ** Ay yüzeyinde yer alan bir çok kratere değişik isimler verilmektedir.
  4. *** Desenler, sivri bir oyma kalemiyle metalin üstüne kısa kısa kesikler yapılarak oluşturulur; böylece eşyanın yüzeyi ışığı yansıtır ve parlak bir görünüm kazanır.
  5. *** Yüksek kesimler, eyaletin en çok yağış alan bölümlerini oluşturur; çünkü batı rüzgârlarının Fransa üzerinden sürükleyip getirdiği okyanus bulutları, fazla nemini Kara Ormanlar’ın ve Alpler’in eğimli yüzeylerinde bırakır.
  6. *** Yüzey şekilleri bakımından dağlık bir bölgedir.
  7. *** Bağdadi, ahşap karkas yapılarda ana taşıyıcıların sık aralıklı yatay çıtalarla kaplanarak, bu yüzeyin kıtıklı bir harçla sıvanması biçiminde uygulanan yapım tekniği.
  8. *** İklim koşullarına ve darbelere dayanıksızlığı nedeniyle bağdadi, dış yüzey kaplaması olarak hemen hemen hiç uygulanmamıştır.
  9. *** Kabarcıklar aslında kendi başlarına birer cisim değil, birer olgu, karbondioksit gazının yol açtığı boşluklardır, ama bu gaz kabarcıklarıyla temas halindeki sıvı yüzeyinin özelliklerinden ötürü kabarcık yükselirken ve yüzeyde yüzerken kendi yapısını korur.


Leave A Reply