Zaman Herşeyin İlacıdır İle İlgili Kompozisyon

0

Zaman herşeyin ilacıdır konusu hakkında güzel bir yazı /kompozisyon

Zaman Herşeyin İlacıdırHayat durağan değildir. Sabit de değildir. Her zaman inişli çıkışlı bir grafik çizen ama asla donmayan yerinde saymayan bir gerçekliktir. Bu dünya üzerinde nefes alan her insanoğlunun iyi zamanları olduğu gibi kötü zamanları da olacaktır. Bu dünyada en mutlu en mesut hayatı süren kişilerin bile hayatlarında mutlaka hayatın akışının kötü gittiği dönemler olmuştur. Bu dünyanın en normal gerçeklerinden birisidir.

Advertisement

Kötü ve zor zamanlarda insanlar ne yapacaklarını bilemez ve bundan sonra hiç mutlu olamayacaklarını düşünebilirler. Ağır depresyonlara dahi girebilirler. Ancak mutlaka ama mutlaka bu kötü zamanların biteceği bir gün muhakkak gelecektir. Gecenin en karanlık anını dahi yaşasanız güneşin yeniden doğuşuna asla engel olamayacaksınız. Hayatınızın güneşi yavaş yavaş batsa dahi siz ne yaparsanız yapın o güneş tekrar tekrar doğacaktır. Hem de kaç kere…

Bu tarz durumlarda olayın akışını zaman bırakmak en güzelidir. Yapabileceğiniz bir şey varsa tabii ki yapın ancak örnek vermek gerekirse bir ayrılığın bir maddi çöküntünün tamirini zamana bırakın. Hayat üzülmeye değğmeyecek kadar kısa ve tadına doyulamayacak kadar da uzundur.

Atasözlerine dahi girmiş olan zamanın en büyük iyileştirici oluşu ile ilgili binlerce yazar, düşünür, felsefeci v.b. zamanın en büyük yara iyileştirici konusunda yüzlerce yıllık tecrübelere de dayanarak hep hayattaki yaraların zamana salınıvermesi konusunda akıl vermişlerdir.

Zor zamanlardan geçerken sizde benim gibi tarih kitapları ya da biyografi okuyun. Ansiklopedilerin kalın sayfaları içerisinde yer alan olayları incelediğinizde kötü olayların zamanla atıldığı ve sadece tarih sayfalarına gömüldüğünü göreceksiniz.

Advertisement

Kendinizi sevin, kendinize zaman verin. Çaresi olmayan hiçbir şeyin olmadığını göreceksiniz. Zaman bu tarz konularda en yakın dostunuz olarak hep yanınızda bekleyecektir.

***Bu yazı nkfu.com için özel yazdırılmıştır. Kopyalanması, link verilse dahi başka bir web sitesi ya da elektronik mecra üzerinde yayınlanması yasaktır


Leave A Reply