Zeytin Penguenler, Süslü Meze Tarifi

0

Zeytin ile yapılmış sevimli penguenlerin yapılışı, tarifi. Özel günler için hazırlayabileceğiniz süslü ikramlıklar, zeytin penguenler.

Zeytin Penguenler

Zeytin Penguenler

Siyah zeytin, havuç ve krem peynir ile yapılan penguenlerin sevimli bir görüntüsünü hayal edin! Taze kırmızı biber şeritleri kullanarak şallar ve şapka ekleyebilirsiniz. Mümkünse plastik kürdan çubuklar kullanın.

Kullanılacak Malzemeler:

18 jumbo siyah zeytin,
1 paket krem peynir, yumuşatılmış (labne de olur)
18 küçük siyah zeytin
1 havuç

Yapılışı:

Her jumbo zeytinin kenarına, uzunlamasına yukarıdan aşağıya bir yarık kesin. Her zeytinin içine yaklaşık 1 çay kaşığı krem peynir koyun. Havuçlardan 18 tane, yaklaşık 1 santim kalınlığında yuvarlak kesin. Bu yuvarlak havuç dilimleri ayaklarını oluşturacak. Ayakları oluşturmak için her havuç diliminden küçük bir çentik kesin. Kesilmiş parçayı saklayın ve gagayı oluşturmak için küçük zeytinin merkezine tutturun. Gerektiğinde, gagayı yerleştirmeden önce her zeytine küçük bir kesik açabilirsiniz.

Havuç diliminin üzerine büyük bir zeytinin üstüne yerleşeceği bir delik açın. Ardından, büyük zeytin üzerine küçük bir zeytin koyun; havuç dilimindeki gaganın, krem peynir göğsünün ve çentikleri aynı sırada dizilecek şekilde ayarlayın. Bir kürdanla sabitleyin.

Zeytin Penguenler


Leave A Reply