18 Mart Çanakkale Zaferi İle İlgili Kompozisyon (Kısa)

0
Advertisement

18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili olarak yazılmış yazı / kompozisyonun bulunduğu sayfamız. Çanakkale ile ilgili kompozisyon.

18 Mart Çanakkale Zaferi

18 Mart bir ulusun destanıdır. Bir ulusun Mustafa kemal Atatürk gibi bir lideri bağrından çıkarttığı bir destandır büyük bir zaferdir. Çanakkale emperyalist güçlere tarih boyunca vurulmuş en büyük darbedir.

Çanakkale destanı Türk milletinin gurur kaynaklarından biridir. Çanakkale ile emperyalist güçlere büyük bir darbe vuran yüce Türk milleti Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün üstün dehası ile kazandığı büyük bir zaferdir. Bu savaşta öylesine büyük kahramanlıklar yaşanmıştır ki bu savaştan yenilgi ile ayrılmış olan ANZAK’lar dahi her yıl dedelerini anmak ve bu büyük savaşı yad edebilmek için ülkemize gelirler.

18 Mart Çanakkale Zaferi ile belki Türkler diğer müttefiklerinin yenilmesi ile I. Dünya Savaşı‘nda yenik sayılmış olabiliriz. Ama bu savaşta bu ülke insanı yoklukta neleri başarabileceğini ve daha da önemlisi bağrında Mustafa kemal Atatürk gibi bir büyük dehanın yattığını öğrenmiştir. Milli Mücadelenin adımlarının düşüncelerinin daha da fazla yeşermeye başladığı bir savaş olmuştur. Çanakkale Savaşı ne olursa olsun ilelebet Türk Milletinin her zaman gururla anacağı büyük bir kahramanlık destanı olarak kalacaktır.

Advertisement

Tüm Çanakkale şehitlerimize ve Mustafa kemal’in askerlerine selam olsun…


Bir Yorum Yazmak İster misiniz?