7 Dakikalık Frosting (Krema) Tarifi, Frosting Nasıl Yapılır? Kolay Tarif

0
Advertisement

Frosting nedir, nasıl yapılır? Pasta ve cupcakelerinizi kolayca süslemek için evde 7 dakikada yapabileceğiniz hızlı ve lezzetli frosting tarifi.

7 Dakikalık Frosting (Krema) Tarifi

Öncelikle frosting ne demek onu açıklayalım. Frosting Amerika’da özellikle cup cakeleri süslemede kullanılan bir çeşit kremadır. Cupcakelerin süslemesinde büyük kolaylık sağlar.

Frostingi marketlerde bulmakta zorluk çekenler için kolay bir tarif paylaşıyoruz. Tarifte mısır şurubu yer alıyor. Biz İzmir’deki büyük marketlerden temin edebiliyoruz. Eğer bulunduğunuz şehirde yoksa 2 ölçü şeker ile bir ölçü suyu kaynatıp, soğutup şerbet haline getirebilirsiniz. Yine de lezzet ve kıvam açısından mısır şurubunu tavsiye ediyoruz.

frosting

Kaynak: pixabay.com

Kullanılacak Malzemeler:
  • 3 / 4 su bardağı artı 2 yemek kaşığı şeker
  • 1 yemek kaşığı mısır şurubu
  • 3 büyük yumurta akı, oda sıcaklığında
Yapılışı:

Küçük bir tencerede, 3 / 4 su bardağı şeker, mısır şurubu ve 2 yemek kaşığı suyu karıştırın. Orta ateşte şeker eriyene kadar, ara sıra karıştırarak pişirin. Şeker iyice eriyip karışınca ocağın ısısını yükseltin ve karıştırmayı bırakın. Yaklaşık 5 dakika kaynatın. Soğuk suya batırılmış bir pasta fırçası ile tencerenin kenarlarında kalan şeker artıklarını zaman zaman temizleyerek artık şekerlerin tencerenin içine girerek kristalleşmesini önleyin. (Bu işlem ortamdaki neme bağlı olarak 4 ila 10 dakika kadar sürer)

Bu arada, bir kasede yumurta aklarını mikserin orta ayarında yumuşak bir form alana kadar çırpın. Yavaş yavaş kalan 2 yemek kaşığı şekeri ekleyin. Ocakta yaklaşık 230 derece sıcaklığa ulaşan şerbetinizi alın. ve yumurta aklarının içine mikserle orta hızda karıştırmaya devam ederken aniden dökün. Hiç ara vermeden krema soğuyana kadar yaklaşık 5-10 dakika orta hızda çırpın. Frosting krem şantiden daha koyu kalın ve parlak bir hal almalıdır. Bekletmeden hemen kullanın.


Kar Tanesi Krema Tarifi

Kar Tanesi Krema Tarifi

Advertisement
Kullanılacak Malzemeler:
  • 2 su bardağı krema
  • 6 su bardağı süt
  • 1 çay kaşığı vanilya
  • 1 paket (12 gram) beyaz çikolata
Üzeri için:
  • krem şanti
  • Süsleme için pasta süsü
Yapılışı:

Krema, süt, vanilya ve beyaz çikolatayı ocakta birlikte karıştırın.

Kapağı kapalı bir şekilde kısık ateşte ara sıra karıştırarak 2 saate yakın çikolata iyice eriyene kadar pişirin. Krem şantiyi koyu bir şekilde hazırlayın yada hazır tüpün içinde satılan sıkmalı kremalardan da kullanabilirsiniz. Servisten önce tekrar karıştırın.


Leave A Reply