Aaron Bohrod Kimdir? Romantik Gerçekçilikten Trompe L’oeil Ustalığına

0
Advertisement

Amerikalı ressam Aaron Bohrod’un sanat yolculuğunu keşfedin. Romantik gerçekçilikten trompe l’oeil tarzına geçişi ve eserlerinin detaylı anlatımı. Sanat dünyasının etkisi, kariyeri ve mirası hakkında bilgi edinin.

Aaron Bohrod

Kaynak: wikipedia.org

Aaron Bohrod; (1907 – 3 Nisan 1992), 1930’larda ve 1940’larda Amerikan sahnesinin bölgesel ressamı olarak ün kazanan, ancak daha sonra natürmort konularına ve göz yanılsaması tarzına yönelen Amerikalı ressam. 11 Kasım 1907’de Chicago’da doğdu. Chicago Sanat Enstitüsü’nde (1927-1929) okuduktan sonra New York City’deki Sanat Öğrencileri Birliği’ne (1930-1932) gitti ve burada sanat dünyasının etkisi altına girdi. John Sloan’ın romantik gerçekçiliği.

Bohrod, 1936 ve 1937’de Amerika Birleşik Devletleri’ni dolaştı; bu seyahatlerden ilham alan resimleri Thomas Hart Benton ve John Steuart Curry’nin bölgeselci geleneğini yansıtıyor. Kentsel orta batı, özellikle Chicago bölgesi bunu sağladı. Peyzaj Yakın Chicago (Whitney Museum of American Art, New York) ve Oak Street Platform (Boston Museum of Fine Arts) dahil olmak üzere Bohrod’un pek çok eseri için “konu” konuları. Bir süre Çalışma Projeleri İdaresi’nde çalıştı ve savaş muhabiri olarak görev yaptı. -1943’ten 1945’e kadar Life dergisinin sanatçısı. 1948’de Wisconsin Üniversitesi’nde misafir sanatçı oldu.

Yaklaşık 1953’te Bohrod’un üslubu önemli bir değişikliğe uğradı. Trompe I’oeil veya “sihirli gerçekçi” tarzda resim yaparak natürmort konularına yöneldi. Bu yeni tarzın titiz detayları ve parlaklığı, çoğu Natürmort’un On Yılı (1966) adlı kitabında yeniden üretilen resimlerini gerçekliğin ötesinde bir tür fanteziye dönüştürüyor.

Çalışmaları

Bohrod’un eserleri Chicago Sanat Enstitüsü, Metropolitan Sanat Müzesi, New York’taki Whitney Amerikan Sanatı Müzesi ve Washington DC’deki Hirshhorn Müzesi gibi birçok Amerikan müzesinin koleksiyonlarında bulunabilir. Wisconsin Üniversitesi – Fox Valley onun onuruna seçildi.

Övgüler

“Plastik balıklar, lastik ördekler, kırık bebekler, oyuncak askerler, her türden hediyelik eşya Aaron Bohrod’un kompozisyonlarında yolunu buluyor ve dolduruyor. Bunu yaparken nesneler orijinallerinin çok ötesinde anlamlar kazanıyor, görmeden onlar için asla önem kazanmıyor… Çalışmaları sıklıkla görsel şakalar, bilmeceler veya kelime oyunları biçimini alır; burada sanatçı, sıradan kelimelerin çifte anlamlarıyla kendini eğlendirir. Bohrod’un harika bir mizah anlayışı vardır, ancak bunun altında son derece ciddi bir parça – genellikle bir eleştiri vardır. insanlığın deliliği ve aptallığı, eylemleri ve endişeleri, sürekli bükülen bir akışın giderek daha hızlı ilerlemesiyle kanıtlandığı gibi – yaşam manzarası “. Everett Oehlschlaeger Galleries Inc., Chicago’dan Everett Oehlshlaeger’in yorumları.

Advertisement

Leave A Reply