Ağız Kenarı Kırışıklıkları İçin Egzersizler ve Yapılması Gerekenler

0

Hanımların dudak kenarı kırışıklarını önlemesi ve ya mevcut kırışıklıklar ile baş edebilmesi için yapılması gereken egzersizler.

Ağız kenarı kırışıklıklarını önlemek ve güzelliğimizi korumak için dudaklarımızı çevreleyen kasları bir şekilde güçlendirmemiz gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki talimatları takip edebilirsiniz…

dudak

*** Gülerken kendinizi tutmayın içinizden nasıl geliyorsa öyle gülün. Ağız kenarlarınızı gülerken mümkün mertebe yukarı doğru götürmeye çalışın.

*** Derin bir nefes alıp ağzınızı balon balığına benzeyecek şekilde hava ile doldurun ve ardından bu havayı bir sağa bir de sola doğru götürün.

*** Kelime egzersizleri yapın “Bir yumurta bir tavuk” cümlesini 40 defa tekrarlayın.

*** Dudaklarınızı tüm gücünüzle birbirine yapıştırın ve bunu yaparken de içinizde 15’e kadar sayın. Bu egzersiz dudaklarınızın etrafındaki kasların güçlenmesini sağlayacaktır. Bu egzersizi genç yaşlardan itibaren yaparsanız ileriki dönemlerinizde sıkıntı yaşama ihtimaliniz düşecektir.

*** Önce alt dudağınızı sonra da üst dudağınızı dişlerinizin yardımı ile ağzınızın içine doğru çekin. Dudaklarınızın etrafındaki kırışıklıkların oluşmasını engelleyici bir harekettir.

*** Ağzınızı olabildiğince açın. Daha sonra çok yavaş bir şekilde kapatmaya başlayın ancak dudaklarınız birbirine değmeye yakın sanki ıslık çalacakmışsınız gibi büzün ve içinizden 15’e kadar sayın. 1 ila 2 dakika arası bu hareketi her gün çalışmanızı öneririz.

*** Gülerken elmacık kemiklerinizi devre dışı bırakmaya çalışın. Dudaklarınızın köşelerini elleriniz yardımı ile yukarı doğru gerdirmeye çalışın

*** Eğer yanaklarınızda sarkık ise bu durum içinde bir egzersiz bulunmakta. Ağzınızı olabilecek en büyük şekilde açın. Bu halde iken çenenizi bir ileri bir geri hareket ettirmeye çalışın. Bu egzersiz esnasında ağız açıklığını maksimum seviyede tutmaya özen gösterin ki bir sonuca ulaşabilesiniz.


Leave A Reply