Atatürk İle İlgili Kompozisyon

0
Advertisement

Atatürk kompozisyonu. Atatürk hakkında onun özellikle kişiliği hakkında yazılmış Atatürk ile ilgili güzel bir kompozisyon örneği

Atatürk İle İlgili Kompozisyon

Atatürk İle İlgili Kompozisyon

Atatürk sadece Türkler ve ya Anadolu toprağında yaşayan insanlar için değil tüm dünya için çok önemli bir kişidir. Atatürk inanılmazı başarmış ideolojisini yüzlerce yıllık bir altyapının tam üstüne kurmayı başarabilmiş nadir insanlardan birisidir.

Mustafa Kemal Atatürk gerçek anlamda dünyada ki insanlar için önemli bir şahsiyettir. Çünkü ideolojisi, öğretileri, yaptıkları bir kişiyi (yabancı) direkt olarak ilgilendirmese dahi azmi, başarma isteği ile bir insanın nerelerden nerelere gelebileceğinin ve aynı zamanda bir insan isterse neler başarabilirin canlı bir örneği canlı bir cevabı durumundadır. Ayrıca Atatürk emperyalist yayılmacı politikaları ile Anadolu topraklarına gelen büyük batılı devletleri sadece halk gücü ile durdurarak birçok ülkeye ve lidere hem esin kaynağı hem de moral kaynağı olmuştur. Bu yüce örneğin tüm dünyada ki uluslara özellikle ezilen uluslara örnek olmasını dileriz.

Atatürk Türk tarihine adını altın harflerle yazdırmış bir kişidir. Onun Türk toplumunun yaşam tarzını daha modern ve daha insani bir çizgiye çekmesini inanılmayacak bir şekilde kabullenemeyenler dahi onun askeri bir deha olduğu konusunda bir inkara gidemiyorlar. Ayrıca Atatürk İslami bir toplumun aslında geri, çağdışı ve insanlık dışı bir şekilde yaşamak zorunda olmadığını hem İslam alemine hem de tüm dünyaya göstererek İslamiyet dinine de çok büyük hizmetler etmiş çok yönlü bir lider, bir kişilik bir idoldür.

Atatürk özellikle yaşadığı çağın çok ötesinde kararlar alabilmiş bir liderdir. Büyük bir tehlike olarak gördüğü Almanya’nın savaş çıkartcağını öngörmüş ve ülkesini önceden uyararak bir savaşa girmesini engellemiştir. Sanata, eğitime fazlası ile önem vererek toplumun daha uygar olması yönünde inanılmaz ciddi ve başarılı adımlar atmıştır. Onunla ülke olarak bu toprağın insanları olarak bir insan olarak ne kadar gurur duysak azdır.

Advertisement

BU YAZI NKFU.COM İÇİN YAZDIRILMIŞTIR, KOPYALAYIP YAYINLAYANLAR İLE İLGİLİ HUKUKİ İŞLEM YAPILIR.


Yorum yapılmamış

  1. atam sen bizlere armağan ettiğin 4 bayramı armağan ettiğin
    için teşekkür ediyorum ve sana bu mektubu yazıyorum………..

    ilkay kolbaş

  2. Bence atamı çok güzel anlatmışlar.Teşekkürler NKFU bu yazı benim çok işime yaradıııııııı 🙂

  3. Atatürk emperyalist bir yöntem izlememiştir tam bağımsızlığı amaçlayan bir insan neden emperyalizmi istesin? emperyalizim bir ülkenin her açıdan (sosyal siyasal ekonomik) başka bir ülkeye bağlı kalmasıdır yani Bir devletin başka bir devleti siyasal ve ekonomik egemenliği altına alması ya da almak istemesi, sömürgecilik. Atatürk ise aksine tam bağımsızlığı istemiştir.

  4. çççookkkkkk teşekkür ederim atamı atatürkümü iyi tanıtmışsınız ççççook tesekkurrr ederrrim

Leave A Reply