Avena Sativa (Beyaz yulaf) Nedir? Faydaları Nelerdir?

0
Advertisement

Avena Sativa (Beyaz yulaf) nedir? Dünya çapında üretilen yulafın büyük bir kısmını teşkil eden Avena Sativa (Beyaz yulaf) faydaları ve hakkında bilgiler.

Avena Sativa (Beyaz yulaf)

Kaynak: pixabay.com

Bu harika bitkinin beyne ve sinir sistemine yatıştırıcı olduğu, aynı zamanda hem erkeklerde hem de kadınlarda cinsel isteği ve performansı artırdığı düşünülüyor!

Avena sativa, tehlikeli yan etkileri olmayan farmasötik ereksiyon arttırıcılara hızla popüler bir doğal alternatif haline geliyor. Yulaf Sütlü Tohumu veya Oatstraw olarak da bilinen Avena Sativa, hem erkekleri hem de kadınları hızlı ve etkili bir şekilde uyarmak için kullanılır. Genellikle “Doğal Viagra” olarak tanımlanır! Uyarıcı etkileri hayvanlar aleminde iyi bilinir, özellikle atları yulafla beslerseniz davranışlarının vahşi ve enerjik olacağı yaygın olarak bilinir! Ve hepimiz “yulafınızı ekmek” terimini duyduk.

Larry Clapp, alternatif erkeklik ilaçları üzerinde kapsamlı bir şekilde çalıştı ve şu sonuca varıyor: “Dil altına günde iki kez on damla, erektil işlevi geliştirmek için çok güçlü bir şekilde çalışır.” Diğer çalışmalar da her iki cinsiyette de güçlü sonuçlar önermiştir.

Kadınlarda, etkinin fiziksel performanstan çok cinsel isteği artırma etkisi olduğu görülmektedir. Avena sativa, beyin ve sinir sistemi için hem yatıştırıcı hem de yatıştırıcı olan bileşikler içerir, bu nedenle sinir onarıcı olarak iyi bir bitki olduğu söylenir. Kadınlarda afrodizyak etki, vücudu gevşeterek işliyor ve bu da arzuda doğal bir artış sağlıyor.

Erkeklerde, muhtemelen sağlıklı kan akışını artırarak, iktidarsızlık ve erken boşalma tedavisinde etkili olduğu görülmektedir.

Advertisement

Bir gıda olarak yulafın kalbe iyi geldiği biliniyor çünkü kan yağlarını kontrol altında tutuyor. Ayrıca başka tıbbi özelliklere de sahiptirler.

Avena sativa tohumları sadece zengin bir karbonhidrat ve çözünür lif kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda tüm tahıllar arasında en yüksek Demir, Çinko ve Manganez içeriğine sahiptir. Sinir onarıcı olarak faydalı olduğu söylenmektedir.

Avena sativa’nın bazen tehlikeli olan reçeteli cinsel ilaçlardan farklı olarak bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Sinir sistemi genel toniği olduğu gibi genel sağlık toniği olarak da kullanılmaktadır.

Avena sativa genellikle pahalı cinsel formüllerin ve popüler alternatifler olan Herbal V, Cobra ve Biogra’nın ana maddesidir. Pahalı bitkisel formüller almaya gerek yoktur. Saf bitki daha güçlüdür ve kullanımı pahalı değildir.

Avena sativa, ilaçlarla etkileşime giriyor gibi görünmüyor, bu nedenle, çoğu reçeteli ilaçla alınamayan St John’s wort gibi diğer anksiyete için kullanılan bitkilere güvenli bir alternatif olarak kullanılıyor. Avena sativa, uyuşturucunun bırakılmasına yardımcı olmak için de kullanılabilir ve genellikle kediotu ve takke ile birleştirilir.

Yulaf bazen cilt durumu egzaması için topikal bir tedavi olarak banyoya eklenir. Genel olarak, avena sativa bitki takviyelerini kullanmanın herhangi bir yan etkisi veya kontrendikasyonu yoktur.

Advertisement

Tıbbi Sorumluluk Reddi


Yorum yapılmamış

Leave A Reply