Avustralya Orman Yangını, Hayvan Sevgisi Örneği

1
Advertisement

Avustralya’da bu yaz çıkan orman yangınları sırasında çekilmiş harika bir fotoğraf. Susamış bir koalaya kendi elleri ile su içiren Avustralya’lı itfaiyeci. Mükemmel

Avustralya Orman Yangını


Dünyanın dört bir yanındaki insanlar evcil hayvan bulundurmaya düşkünler. İnsanların çoğu köpek ve kedilere yapışırken, çoğu bu sözleşmeyi çiğniyor ve tavşanlar, kaplumbağalar, yılanlar, maymunlar, atlar ve neyin yok olduğunu gösteriyor. Etrafında evcil hayvan olması harika.

Evcil hayvanı olan insanlar aynı şeyi herkese tavsiye eder. Çoğu insan, hayvanları kendilerine olan sevgileri için evcil hayvanlara evcilleştirirken, diğerleri onları örneğin güvenlik amaçlı, arkadaşlık, vb. İhtiyaçlara göre evcilleştirirler. HAyvan Sevgisi hakkında aşağıda küçük bir yazı bulunmaktadır. (Alıntıdır)

“Bir evcil hayvan olarak çok sevimli küçük benekli bir kedim var. İsmini verdim Isabella. Çok sıcak ve dost canlısı. Son iki yıldan beri bizimle birlikte ve ailemizin önemli bir parçası haline geldi. Ben ve kız kardeşim buna çok düşkünüz. Her zaman onunla oynamayı seviyoruz.

Ben her zaman kedilere çok düşkünüm. Arka bahçemde sık sık bir kase süt tuttum, yerimize gelmeleri için kedileri çekmek için. Her gün bazı kediler ve küçük kedi yavruları yerimize geldi. Onları ekmek ve chapatti ile de besledim. Çoğu zaman arka bahçemizde tutulan bir sandalyenin altında bile uyudular. Ayrıca başıboş kedilere yiyecek vermek için hayvan barınağını ziyaret ettim. Bu cana yakın yaratıklar için düşkünlüğüme baktığımda, annem eve bir tane getirmeye karar verdi.

Advertisement

7. doğum günümde annem beni sabahın erken saatlerinde bir hayvan barınağına götürdü ve oradaki kedilerden birini evlat edebileceğimi söyleyerek beni şaşırttı. Kalbim bir köşede huzur içinde uyuyan kahverengi benekli bir yavru kedi için dışarı çıktı ve onu eve getirdim. Isabella hayatımıza böyle geldi.

Sadece Isabella ile oynamıyorum aynı zamanda temizliğine de dikkat ediyorum. Her 15 günde bir onu yıkarız. Isabella balığa çok düşkün ve biz de aynı şekilde servis ediyoruz. Hayat, varlığıyla çok daha iyidir.”


1 Yorum

Leave A Reply