Bırakmak İstiyorum Film Yorumları

0
Advertisement

Bırakmak istiyorum filmi gerçekten sigarayı bıraktırıyor mu? Filmin yorumları, anlatılanlar, konusu ve hakkında bilgi.

birakmak-istiyorum

Bugün eşimle beraber “Bırakmak İstiyorum” filmine gittik. Sigarayı bırakmak konusunda pek çok, ara ara uzun süren denemeler yapmışlığım vardır. Son bir kaç aydır yoğunlaştırdığım, bırakacağım düşüncelerimin üzerine tam da bu film denk geldi. Eşimini de gönülsüz bir şekilde peşimden sürükleyerek sinemanın yolunu tuttuk.

Öncelikle belirtmek isterim büyük bir şehirde yaşıyorum ancak sadece iki sinemada film vizyondaydı. Bu sebepten filme gitmek için 1 saatlik araba yolculuğu yapmak zorunda kaldık. Ne ile karşılaşacağız, film midir yoksa belgesel mi derken sonuçta ikisi de çıkmadı. Karşımızda bir terapi seansı vardı. Hafta içi olmasına rağmen 10-15 kişiyi bulan sinema salonunda seansımıza başladık.

Sigara terapisti olarak tanınan hatta Gülben Ergen’e sigarayı bıraktırıp bir kaç kez programına konuk olan Emre Üstünuçar’ı Allen Carr yönteminden biliyordum. Aslında film boyunca anlattıklarının hepsini, ayrı ayrı zamanlarda, ayrı ayrı videolarda bir çok kez dinlemiştim. Uzun süren sigarayı bırakma girişimlerimde kendisinin bana pek bir faydası olmuştu ancak bu filmden beklentim internette bulabileceğim birçok videonun karmasından biraz daha fazlaydı açıkçası. Ancak yine de işin özü Emre Üstünuçar’ın güzel anlatımı ile etkili bir şekilde özetlenmiş ve sinema ortamında yani ışıklar kapalı, büyük ekran ve dikkati dağıtacak başka hiçbir şey olmadan çok daha etkili oluyor. Filme gittiğimden oldukça memnunum. 10 TL. karşılığında bana verebileceği herşeyi verdi. Gerisi bana kaldı. Bence başarılı ve bırakmak isteyen herkesin denemesini tavsiye ederim. Her gün bir paket sigaraya verdiğimiz parayı bir gün de ondan kurtulabilmek şansına verelim. Bu arada bana gelince BEN BIRAKTIM 🙂

Advertisement

Yorum yapılmamış

  1. 8 senedir sigara tiryakisiydim günde 1 paket sigara içiyordum.Bu sunum sayesinde bıraktım.Bu Sunum bizi kendimize karşı nasıl savunmasız kaldığımızı anlatıyor.Bir çok kez bırakmaya çalıştım.İlaç kullandım.Sigara yerine çerez veya su içmek çözümler denedim fakat olumlu bir sonuç alamadım.Allah’a şükürler olsun bıraktım filmi yapan ve bizlere ulaştıran arkdaşlara teşşekür ederim.Umarım izleyen kişiler için bu sunum bir çözüm olur.Allah bıraktırmayı nasip eylesin.

Leave A Reply